Šveice pārsteidz Čehiju un vieniem no favorītiem sagādā jau otro zaudējumu

Šveices hokeja izlase, likmetv
22. maijs, 2021, 23:19
Šveices hokeja izlase | Foto: The Hockey Writers

Šveices valstsvienība sestdien Rīgā ar uzvaru uzsāka pasaules hokeja čempionātu, sagādājot jau otro zaudējumu Čehijai.

A grupā, kuras spēles norisinās Olimpiskā sporta centra ledus laukumā, Šveice pieveica Čehiju ar 5:2 (1:1, 2:0, 2:1).

15.minūtē vadībā izvirzījās Čehija, ar pusminūti pietiekot, lai Filips Hitils izmantotu vairākumu – 1:0.

Uz to šveicieši atbildēja ar vairākumā gūtiem vārtiem 18.minūtē. Gregorijs Hofmanis izlīdzināja rezultātu 1:1, bet otrajā periodā ar Timo Meiera precīzu metienu 25.minūtē vairākumā un Tristana Šervija vārtiem 39.minūtē panāca 3:1.

51.minūtē šveicieši trešo reizi spēlē izmantoja vairākumu, savus otros vārtus spēlē gūstot Meieram un būtībā atrisinot jautājumu par mača uzvarētāju.

55.minūtē gan arī Hitils guva savus otros vārtus spēlē, panākot 2:4, taču 58.minūtē vēl vienu vairākumu realizēja Šveice, otros vārtus gūstot Hofmanim – 5:2.

A grupā seši punkti divās cīņās ir OKR komandai, pa trim punktiem vienā mačā ir Dānijai, Šveicei un Slovākijai, bet bez punktiem ir pa spēlei aizvadījusī Baltkrievija, Zviedrija un Lielbritānija, kā arī divos mačos – Čehija.

Jau ziņots, ka A grupā sestdien otro panākumu svinēja OKR vienība, kas ar 7:1 (4:1, 1:0, 2:0) sagrāva Lielbritāniju, bet par pārsteigumu parūpējās Dānijas valstsvienība, kas ar 4:3 (0:0, 3:2, 1:1) sakāva Zviedriju, uzvarētāju labā trīs vārtus gūstot Niklasam Jensenam.

B grupā, kurā startē arī Latvija, dienas otrajā spēlē Somija pieveica ASV ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0).

Pirmajā periodā vārti netika gūti, bet 27.minūtē Ate Ohtamā un 36.minūtē Īro Pakarinens izvirzīja Somiju vadībā ar 2:0.

Vienus vārtus Džeisons Robertsons atguva jau līdz otrajam pārtraukumam, realizējot vairākumu, – 1:2, taču vairāk panākt neizdevās.

Gandrīz divas minūtes amerikāņi spēlēja, vārtsargu aizstājuši ar sesto laukuma spēlētāju, taču panākumus tas nedeva.

Somijas izlases vārtsargs Jusi Olkinuora atvairīja 29 no 30 metieniem, bet ASV vārtos Kelvins Petersens tika galā ar 27 no 29 metieniem.

Jau ziņots, ka B grupas pirmajā sestdienas spēlē otro pārliecinošo uzvaru divu dienu laikā čempionātā svinēja Vācija, kas ar 5:1 (1:0, 3:1, 1:0) pieveica Norvēģiju.

B apakšgrupā seši punkti divās spēlēs ir Vācijai, trīs punkti vienā spēlē – Latvijai un Somijai, bet Kanāda, Norvēģija, ASV un Itālija vienā cīņā ir bešā. Turnīrā vēl nav iesaistījusies Kazahstāna.

Latvijas izlase B grupas duelī “Arēnā Rīga” plkst.20.15 tiksies ar Kazahstānu, tiešraidē maču pārraidot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Pirmdien Latvija tiksies ar Itāliju, pēc divu dienu atpūtas 27.maijā būs mačs ar ASV, nākamajā dienā pretī stāsies Norvēģija, 30.maijā būs spēkošanās ar Somiju, bet 1.jūnijā – ar Vāciju.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas šogad nepametīs elites divīziju.

2021.gada pasaules čempionātu šogad bija jāuzņem Minskai un Rīgai, tomēr 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Minskai tika atņemtas 2021.gada pasaules čempionāta rīkotāju tiesības. Februārī IIHF Padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju.