Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

“Betsafe” ekspertu prognozes par favorītiem FIBA Pasaules kausā

Ostins Rīvss un Tairīss Haliburtons
24. augusts, 2023, 12:12

Jau no 25. augusta līdz 10. septembrim trīs Āzijas valstīs – Indonēzijā, Filipīnās un Japānā – norisināsies FIBA Pasaules kausa izcīņa basketbolā, kur pirmo reizi valsts pastāvēšanas vēsturē piedalīsies arī Latvijas nacionālā vīriešu izlase. Kādas ir “Betsafe” ekspertu prognozes gan par Latvijas potenciālo rezultātu, gan turnīra uzvarētājiem, kā arī individuālajiem izcilniekiem?

Latvijas izredzes tiek uzlūkotas piesardzīgi

Latvijai šī būs debija šāda kalibra turnīrā, vienlaikus neiztiekot bez nepatīkamām ziņām. Ja uz Riharda Lomaža un Jāņa Strēlnieka dalību cerēja tikai kvēlākie optimisti, tad Kristapa Porziņģa paziņojums par nespēlēšanu gan daudziem nāca kā zibens no skaidrām debesīm.

Tik svargu spēlētāju klāt neesamība arī atsaukusies bukmeikeru prognozēs. Latvija spēlēs H grupā, Indonēzijā, Džakartas pilsētā ar Libānu, Kanādu un Franciju, bet koeficients, ka tā spēs uzvarēt savā apakšgrupā, ir 17,00. Tāpat niecīgi tiek vērtēta arī mūsējo iespēja iekļūt nākamajā kārtā jeb top 16. Savukārt, ka Latvija spēs izcīnīt čempionu kausu, iespējamība ir novērtēta ar koeficientu 81,00.

Interesants fakts – tās ir 13. labākās izredzes starp visām 32 turnīra dalībniecēm, tomēr divu spēcīgu izlašu – Kanādas un Francijas – iegūšana pretī jau pirmajā grupu turnīrā ekspertu ieskatā ievērojami sarežģījusi latviešu basketbolistu izredzes.

Tikmēr pārliecinoši par potenciāli rezultatīvāko spēlētāju Latvijas rindās pirms turnīra prognozēs izvirzīts Dāvis Bertāns (koef. 1,12), bet kā otrais reālākais kandidāts minēts Rolands Šmits (koef. 4,75).

Turnīra favorīti skaidri

Kā ierasts, jebkurā lielajā turnīrā kā galvenie pretendenti uz zeltu, kur tie piedalās, tiek minēti ASV basketbolisti. Arī šoreiz šī izlase atrodas prognožu pārliecinošā vadībā ar koeficientu 1,80, ka tieši viņi kārs uz kakla zelta medaļas. Pat neskatoties uz to, ka uz šo Pasaules kausa izcīņu atvesta, ļoti iespējams, pat pēc spēka trešā starp ceturto izlasi.

Atgādināsim, ka iepriekšējā FIBA Pasaules kausa izcīņā 2019. gadā Ķīnā ASV piedzīvoja fiasko, finišējot vien septītajā vietā. Lai arī sastāvs izskatās solīdāks nekā četrus gadus atpakaļ, tas liek būt piesardzīgiem. Praksē ir piedzīvoti vairāki amerikāņu klupieni. Varbūt jānoriskē un jāizdara izvēle uz kādu citu no izlasēm? Jo koeficienti ir gana pievilcīgi.

Un kuras komandas dala otro vietu prognozēs? Tieši tā – Latvijas pretinieces Francija un Kanāda, kuru iespējamība triumfēt šogad ir novērtēta ar koeficientu 9,00. Kā nākamā tiek minēta Austrālija (koef. 10,00), bet piekto vietu dala uzreiz trīs Eiropas grandi – Slovēnija, Serbija (tiesa, bez Nikola Jokiča ierindā) un esošie Pasaules čempioni Spānija (koeficients visiem 13,00).

Runājot par potenciālajām turnīra pārsteiguma autorēm, tad šoreiz tiek izceltas divas vienības, kas netiek pieskaitītas pie galveno favorītu ešalona – Vācija un Lietuva.

Individuālie līderi – amerikāņi skaldīs un valdīs?

Trīs svarīgākās individuālās statistikas ailes (vismaz līdzjutējiem) ir gūtie punkti, rezultatīvās piespēles un izcīnītās atlēkušās bumbas zem groziem. Kā rezultatīvākais šī Pasaules kausa vīrs “Betsafe” bukmeikeru ieskatā šobrīd tiek minēts Latvijas gaidāmais pretinieks Šajs Džildžess – Aleksanders (koef. 4,25) no Kanādas, slovēņu brīnumbērns Luka Dončičs (koef. 4,50) un amerikānis Entonijs Edvardss (koef. 7,00).

Par labāko piespēlētāju prognozēs līderos izvirzījies Edvardsa komandas biedrs Tairīss Haliburtons (koef. 4,00), aiz viņa uzreiz esot Dončičam (koef. 4,45). Bet kļūt par turnīra labāko cīnītāju par atlēkušajām bumbām pagaidām tiek gaidīts no franču milža Rūdija Gobēra (koef. 5,50).

Pavisam interesanta aina paveras prognozēs par potenciālo šī turnīra vērtīgākā spēlētāja jeb MVP balvas laureātu. Tur pirmajās četrās vietās prognozēs atrodas ASV pārstāvji – Edvardss (koef. 4,00), Džeilens Bransons (koef. 6,00), Brendons Ingrams (koef. 7,00) un Haliburtons (koef. 8,00), top 5 noslēdzot Džildžesam Aleksandram.

Sekojiet līdzi “Betsafe” piedāvājumiem visas Pasaules kausa izcīņas garumā, jo ik dienas mūsu eksperti nāks klajā ar īpašajiem piedāvājumiem un likmēm uz svarīgāko šī gada basketbola notikumu pasaulē! Ienāc “Betsafe” mājas lapā un iepazīsties ar pilnu piedāvājumu spektru – sākot no iepriekš minētajām prognožu iespējām, turpinot ar dažādu citu likmju klāstu: kura no divām izlasēm būs augstāk, kurš būs katras izlases rezultatīvākais spēlētājs un daudzām citām iespējām!

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis