40 EUR bezriska likme
Saņemt

“Betsafe” prognozē: Latvija pret Libānu

Dairis Bertāns, likme.tv
24. augusts, 2023, 18:09

Ar spēli 25. augusta pēcpusdienas ievadā pulksten 12:15 pret Libānu Latvijas nacionālā vīriešu basketbola izlase piedzīvos debiju FIBA Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā. Kāds ir spēles fons, un kāds ir “Betsafe” sporta totalizatora likmju piedāvājums uz šo maču?

Fons

Ja Latvija piedzīvos debiju Pasaules kausā, tad Libānai tā būs ceturtā reize un pirmā kopš 2010. gada, kad tā spēlē finālturnīrā. Libāna piedalās oficiālajās FIBA rīkotajās sacensībās no Āzijas zonas (FIBA Asia), kur pērn FIBA Asia Cup ieguva sudraba medaļas. Tikmēr Latvijai tā būs atgriešanās uz lielās skatuves kopš 2017. gada Eiropas čempionāta. Sešus gadus mūsējie nebija spējuši kvalificēties kādam no lielajiem forumiem (EČ, PČ un OS).

Zīmīgi, ka H grupā ir vēl Francija un Kanāda, kuras abas tiek minētas kā nākamās reālākās kandidātes aiz ASV uz zelta godalgas izcīnīšanu (abām izlasēm šāda iespējamība novērtēta ar koeficientu 9,00).

Runājot par komandu sastāviem, Latvijai ir ievērojami robi. Palīdzēt nevarēs Jānis Strēlnieks, Rihards Lomažs un neilgi pirms turnīra sākuma kļuva skaidrs, ka laukumā neredzēsim arī lielāko Latvijas spīdekli Kristapu Porziņģi (pēdas iekaisums).

Interesants fakts – Libānas rindās nav neviens spēlētājs, kurš būtu garāks par 203 centimetriem. Tikmēr Latvijai tādu ir pieci. Kopumā no 12 pieteiktajiem spēlētājiem Libānai 10 pārstāv vietējā čempionāta klubus, viens Korejas un Serbijas.

Potenciālie līderi

Porziņģa prombūtnē “Betsafe” eksperti par potenciāli turnīra rezultatīvāko spēlētāju Latvijas izlases rindās izvirzījuši Dāvi Bertānu (koeficients 1,12). Kā otrais reālākais kandidāts minēts Rolands Šmits (koef. 4,75). Savukārt Libānas līderis solās būt NBA divas sezonas (“Warriors” un “Hawks”) aizvadījušais Omari Spelmans.

Likmes

Latvija ir pārliecinoša šī mača favorīte, koeficientam uz uzvaru esot 1,07, bet vidējā +/- handikapa robeža noteikta 16,5 punkti. Savukārt kopā gūto punktu skaita robeža ir 162,5 punkti (51% iespējamība uz “vairāk” un 49% uz “mazāk”), abām komandām individuālajai robežai esot attiecīgi Latvijai 90,5 (“vairāk” koeficients 2,05) un Libānai 74,5 (“vairāk” koeficients 2,15).

Zīmīgi, ka Latvija aizvadītajās sešās pārbaudes spēlēs vidēji mačā izcēlās ar 81,6, bet Libāna, spēlējot pret zemāka līmeņa pretiniekiem (Irāna, Kotdivuāra, Ēģipte un Meksika) ar 72,2 punktiem. Vai Pasaules kausā šī tendence turpināsies? Pilnu “Betsafe” likmju piedāvājumu klāstu uz šo maču var aplūko ŠEIT.

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis