40 EUR bezriska likme
Saņemt

Gundars Vētra tuvu Latvijas izlases vadīšanai

30. marts, 2021, 18:57

Starp visiem kandidātiem favorīts uz Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenā trenera amatu ir Gundars Vētra, jo viņu par labāko kandidātu atzinusi Latvijas Basketbola savienības (LBS) Treneru komisija, ziņo portāls “Delfi.lv”.

Portāls ziņo, ka LBS Treneru komisija otrdien apskatījusi četru speciālistu kandidatūras. Teju visi komisijas pārstāvji par labāko kandidātu nosaukuši Vētru, bet uz šo amatu kandidē arī Ainars Zvirgzdiņš, Mārtiņš Gulbis un Mārtiņš Zībarts.

Tāpat starp kandidātiem dzirdēti arī Aināra Čukstes un Aigara Neripa vārdi.

“Delfi.lv” rīcībā esošā informācija liecina, ka gadījumā, ja Vētra tiks iecelts par izlases galveno treneri, viņam talkā varētu nākt vismaz divi no augstāk minētajiem kandidātiem.

Februārī Latvijas sieviešu basketbola izlase palika bez ceļazīmes uz 2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīru un pēc kvalifikācijas cikla beidzās līgums ar galveno treneri Mārtiņu Gulbi.

Kopš 2017.gada Vētra vada titulēto Polijas sieviešu basketbola komandu Gdiņas “Arka”, kas spēlē FIBA Eirolīgā. Šosezon komanda izcīnījusi Polijas kausu, bet vietējā čempionātā klubs svinēja uzvaru visās 20 regulārā čempionāta spēlēs.

“Arka” sasniegusi Polijas čempionāta izslēgšanas spēļu pusfinālu un ir vienas uzvaras attālumā no dalības finālā.

Vētra savas trenera karjeras laikā vadījis gan vīriešu, gan sieviešu komandas. No 2003. līdz 2005.gadam un 2006./2007.gada sezonā speciālists trenēja “Barons”/LMT vienību, savukārt 2006.gada sezonā viņš bija Krievijas kluba Permas “Ural Great” otrais treneris.

Turpinājumā Vētra no 2007. līdz 2011.gadam strādāja ar sieviešu klubiem – sākotnēji trenēja Krievijas vienību Maskavas CSKA, bet pēc tam pārņēma Jekaterinburgas UGMK komandu, vairākkārt uzvarot šīs valsts čempionātā.

2011.gadā Vētra atgriezās pie vīriešu komandu stūres un ar “Ventspils” klubu izcīnīja Latvijas čempionāta sudraba medaļas. Tomēr pēc sezonas klubs un treneris izlēma sadarbību neturpināt. Pēc tam viņš atgriezās Krievijā un pa vienai sezonai vadīja vīriešu komandas Vladivostokas “Spartak” un Sanktpēterburgas “Dinamo”, bet no 2014. līdz 2016.gadam bija sieviešu vienības Kurskas “Dinamo” stūrmanis.

Vētra 1992./1993.gada sezonā spēlēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubā Minesotas “Timberwolves”, kura sastāvā 13 mačos vidēji iemeta 3,5 punktus.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis