Pasaules čempionāta hokejā fināls: Kanāda vai Somija?

hokajs
5. jūnijs, 2021, 23:20

Svētdien tiks pielikts punkts pasaules čempionātam hokejā, kas kopumā būs risinājies mazliet ilgāk kā divas nedēļas. Spēlē par bronzas medaļām plkst. 15:15 tiksies ASV un Vācijas izlases, bet lielajā finālā plkst. 20:15 cīņa starp Kanādas un Somijas izlasēm.

24 Apr
Vakar 0
Šodien 0
Rīt 0
No records found

ASVVācija

Noteikti lielākā daļa hokeja līdzjutēju paredzēja, ka ASV svētdien cīnīsies par zelta medaļām nevis bronzas, taču realitāte ir tāda, ka amerikāņi centīsies tikt pie bronzas. Grupu turnīrā ASV spēlēja pārliecinoši, piedzīvojot tikai vienu zaudējumu, kas bija pret finālisti Somiju, arī ceturtdaļfinālā Ziemeļamerikas pārstāvji parādīja savu dominanci, sagraujot Slovākiju ar 6:1, taču pusfinālā neizdevās uzlauzt Kanādu, atzīstot pretinieku sakāvi ar 2:4.

Vācijas izlase pārsteidza šajā čempionātā. Turnīra ievadā trīs uzvaras, kam sekoja trīs neveiksmes, bet izšķirošajā grupas spēlē panākums pret Latviju ar 2:1. Ceturtdaļfinālā vācieši nebija favorīti, taču prata atspēlēt divu vārtu deficītu, beigās elegantā veidā pēcspēles metienu sērijā pieveicot Šveici ar 3:2. Vēl vienam brīnumam spēka nepietika, jo pusfinālā komanda zaudēja Somijai ar 1:2. Maija pēdējā dienā ASV un Vācija aizvadīja savstarpējo spēli B grupā, un pie 2:0 uzvaras tika amerikāņi.

Bīstamākais spēlētājs ASV rindās ir Konors Garlands, kurš deviņās spēlēs sakrājis desmit punktus (5+5), bet pa četriem precīziem metieniem un četrām rezultatīvām piespēlēm ir Trevoram Mūram. Jāpiemin arī, ka amerikāņiem ir vislabākais mazākums visā čempionātā. Vācijas rindās neviens spēlētājs nav sakrājis desmit punktus, bet astoņi ir Marselam Nēbelsam (3+5), kamēr septiņi Matiasam Plahtam (4+3).

Bukmeikeri par spēles favorīti uzskata ASV, piedāvājot koeficientu 1,70 uz komandas uzvaru pamatlaikā, kamēr koeficients uz Vācijas uzvaru ir 4,40, bet neizšķirta varbūtība novērtēta ar koeficientu 4,60.

SomijaKanāda

Nav nekāds pārsteigums, ka pašreizējā pasaules čempione spēlēs finālā. Somi visa turnīra gaitā piedzīvojuši vienu neveiksmi, kas turklāt bija pēcspēles metienu sērijā, tiesa, neviena uzvara nav bijusi ar vairāk kā trīs vārtu pārsvaru. Ceturtdaļfināla mačā Somijai minimālā 1:0 uzvara pār Čehiju, bet sestdien somi aprāva Vācijas cerības, uzvarot ar 2:1.

Kas to būtu domājis, ka Kanāda cīnīsies par zeltu pēc tam, kad turnīrs tika iesākts ar trim zaudējumiem pēc kārtas. Turpinājumā trīs uzvaras, grupu turnīra noslēgumā zaudējums somiem pēcspēles metienus ar 2:3, bet vieta ceturtdaļfinālā tika nodrošināta tikai tāpēc, ka Latvija nespēja izcīnīt vismaz punktu pret Vāciju. Izslēgšanas spēles kanādieši uzsāka ar pārsteidzošu uzvaru papildlaikā pār Krievijas Olimpiskās komitejas komandu (2:1), bet pusfinālā vēl viens pārsteigums, apspēlējot labu sniegumu demonstrējošo ASV ar 4:2.

Somija spēlē sabalansēti bez lielām zvaigznēm, par ko var pārliecināties statistikas ailēs, jo rezultatīvākajām spēlētājam Antonam Lundellam ir septiņi punkti (4+3), bet tad seko vairāki hokejisti ar pieciem punktiem. Kanādas izlasē ir trīs izteikti līderi – Konors Brauns ar 13 punktiem (2+11), Endrjū Mandžapane ar 11 (7+4), bet Adamam Enrikem ir 10 (5+5).

Lai gan visa čempionāta gaitā Somija spēlējusi pārliecinošāk, bukmeikeri nav izcēluši favorīti svētdienas spēlē, piedāvājot līdzvērtīgus koeficientus gan uz somu ( 2,49), gan kanādiešu ( 2,55) uzvaru, kamēr neizšķirtam atvēlēts koeficients 4,20.

PČ hokejā odziņa: izbaudi lielo finālu ar 50% atmaksu! [Noslēdzies]