Saņemt

Latvijas nākamā pretiniece ceļā uz Pekinu: Ungārija

Dinamo Rīga, likmetv
16. jūnijs, 2021, 17:04

2022. gada olimpisko spēļu hokeja turnīra kvalifikācijā spēkosies Latvijas un Ungārijas hokejisti. Mačs norisināsies šovakar plkst. 20:00.

Vakar, turnīra pirmajā dienā, Latvijas izlase pārliecinoši tika galā ar Itāliju, pārspējot dienvidniekus ar 6:0. Divus vārtus latviešiem guva Miks Indrašis, Kasparam Daugaviņam vārti un rezultatīva piespēle, Lauris Dārziņš divreiz asistēja, savukārt Ivars Punnenovs atvairīja visus 16 pretinieku metienus un tika pie rezultatīvas piespēles.

Krietni sliktāk turnīrs iesākās ungāriem, kas tikās ar Franciju. Jau pirmajā puslaikā Ungārija bija divreiz precīza, tādējādi uz tablo panākot 2:0. Pēc pārtraukuma ungāri daudz pārkāpa noteikumus, un francūži to izmantoja, jo ne tikai atspēlējās, bet arī izvirzījās vadībā ar 3:2. Francija panāca arī 4:2, vienus vārtus Ungārija atguva, taču trīs minūtes pirms beigām pretinieki vēlreiz bija precīzi, tādējādi ungāriem pirmajā spēlē zaudējums ar 3:5.

Ar Ungārijas hokejistiem mūsu vienība ir tikusies piecas reizes, vienu reizi piekāpjoties, vienu – spēlējot neizšķirti, bet trīs reizes gūstot uzvaru. Tiesa, vienības savā starpā tikušās ļoti reti, iepriekšējo reizi tam notiekot 2009. gadā.

Ungāri pēdējā laikā nav uzrādījuši labāko sniegumu, kopš 2015. gada nespējot atgriezties spēcīgāko sabiedrībā pasaules čempionātos.

Valstsvienībai Covid-19 vīrusa dēļ jau otro gadu pēc kārtas nevarēja piedalīties pasaules čempionātā I divīzijā, tāpat kā Francija.

Kur skatīties Latvija – Ungārija, olimpisko spēļu (OS) kvalifikācijas turnīrs 2021, tiešraide (LIVE)

Komanda čempionāta vietā aizvadīja piecas pārbaudes spēles, četras no tām pret Poliju un vienu pret Austriju, gūstot trīs panākumus un divas reizes atzīstot pretinieku pārākumu.

Noslēdzošajā kvalifikācijas kārtā uz 2022. gada Olimpiskajām spēlēm Ungārija iekļuva pēc tam, kad ar 4:1 pārspēja Igauniju, 3:2 Rumāniju un 4:1 Lielbritāniju. Lielākajā sporta kvorumā šī izlase nav piedalījusies jau kopš 1964. gada.

Latvija

Tāpat kā pirmajā mačā ar Itāliju, arī šajā duelī izteikta favorīte ir Latvija, jo koeficients uz mūsējo uzvaru ir 1,14. Iespēja, ka pamatlaiks noslēgsies ar vienādu rezultātu, novērtēta ar koeficientu 8,00, savukārt koeficients uz Ungārijas uzvaru ir 15,00. Uz to, ka Latvija uzvarēs ar vismaz četru vārtu pārsvaru, var uzlikt ar koeficientu 2,38.