Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Latvija pret Kazahstānu: ar svaigu galvu pakaļ trim punktiem

Latvija pret Kazahstānu, likmetv
13. februāris, 2021, 18:40
Latvija pret Kazahstānu | Foto: Baltic News

2021. gada čempionāta otro spēli Latvijas hokeja izlase aizvadīs pret Kazahstānu. Latvijas izlase vakar negaidīti pasaules čempionāta atklāšanas mačā ar 2:0 pārspēja Kanādas izlasi. Šodienas pretiniekiem šī būs pirmā cīņa šajā turnīrā.

 

16 Apr
Vakar 0
Šodien 0
Rīt 0
No records found

 

Pret Kazahstānu dažādu līmeņu turnīros esam cīnījušies desmit reizes, un kopējais rezultāts pagaidām ir neizšķirts. Pirmo cīņu tālajā 1998. gadā uzvarējām ar piecu vārtu starpību, noslēdzot spēli ar 7:2. Neskatoties uz to, ka kopējā bilance cīņās ar kazahiem ir neitrāla, mačos, kuri aizvadīti PČ ietvaros, vienmēr esam spējuši izcīnīt uzvaras, pierādot savu favorītu statusu.

Pēdējo reizi ar Kazahstānas izlasi tikāmies 2019. gadā “Legacy Cup” ietvaros Dienvidkorejā. Šajā turnīrā finišējām otrie, tieši aiz Kazahstānas un tikai ar viena punkta starpību. Šis bija arī pirmais un vienīgais zaudējums šajā turnīrā.

Kazahstānas komanda ir nobruņojusies ar ārzemniekiem jeb Kazahstānā nedzimušiem hokejistiem.

2019. gadā Kazahstānas pilsonību saņēmis KHL komandas Nursultanas “Barys” kanādiešu aizsargs Darens Dics, kurš ir viens no rezultatīvākajiem KHL aizsargiem. Arī zviedru vārtsargs Henriks Larsons ir pieņēmis Kazahstānas pilsonību, un sagaidāms, ka vārtus čempionātā sargās tieši viņš. Iepriekš Kazahstānas izlases krāsas aizstāvējuši tādi Ziemeļamerikā dzimuši hokejisti kā Brendons Bočenskis, Naidžels Dauss, kā arī Kevins Dalmens.

Par Kazahstānas galveno treneri nesen iecelts izlases bāzes komandas “Barys” galvenais treneris Jurijs Mihailis, kurš iepriekš trenējis arī Kazahstānas jaunatnes izlases.

Kazahstānas nacionālās hokeja izlases kontā ir sešas zelta medaļas Āzijas Ziemas spēlēs un augstākā vieta Pasaules čempionātā komandai bija 12. vieta 2005. gadā.

2019. gadā Kazahstāna bija viena no rīkotājvalstīm Pasaules čempionātam 1. divīzijā, kur A grupā ar 14 punktiem komanda ieguva pirmo vietu un kopā ar otro vietu Baltkrieviju ieguva ceļazīmi uz Pasaules Čempionāta Elites divīziju. Šajā turnīrā Kazahstāna bija vienīgā komanda, kas nepiedzīvoja nevienu zaudējumu.

KALENDĀRS

 Latvija – Kazahstāna pēdējo piecu savstarpējo spēļu rezultāti

08.02.19Pārbaudes turnīrsLatvijaKazahstāna2 : 3 (2:2)
14.05.16Draudzības spēlesKazahstānaLatvija1 : 2
13.05.14Draudzības spēlesKazahstānaLatvija4 : 5
08.02.13Pasaules čempionātsKazahstānaLatvija2 : 3
21.02.06Olimpiskās spēlesLatvijaKazahstāna2 : 5

 

Pēc vakardien izcīnītā fantastiskā panākuma pret hokeja dzimteni Latvijas izlasei ir svarīgs uzdevums – gūt panākumu pret Kazahstānu. Ja izlase vēlas spēlēt ceturtdaļfinālā, ir jāgūst trīs punkti, citādi vakardienas uzvarai nebūs nekāda svara.

Spēlē pret Kanādu lieliski darbojās visa izlase, vārtos pārliecinošu maču aizvadīja Matīss Kivlenieks, mūsu aizsargi lieliski tika galā ar aktīvajiem Kanādiešu centieniem izlauzties vārtu priekšā, bet uzbrukumā izdevās izveidot vēl pāris momentus, ko varēja pārvērst vārtu guvumos.

Acīs izteikti krita mūsu izlases problēma iemetienos, kur Kanāda dominēja, uzvarot 41 reizi pret mūsu 27.

Kazahstānas galvenais spēks būs naturalizētais Darens Dics, kurš KHL kļuva par vienu no rezultatīvākajiem aizsargiem. Latvijas izlasei ir nepārtraukti jāpārbauda pretinieku vārtsarga modrība, jo vārtos kazahiem ir 21, 22 un 23 gadus veci hokejisti.

Īpašais piedāvājums: PČ hokejā starta komplekts 100 eiro apmērā! [Noslēdzies]

Iespējams, ka Latvijas izlasi gaida kādas izmaiņas sastāvā, Bobam Hārtlijam dodot iespēju kādam no vakar malā palikušajiem spēlētājiem. Tāpat jautājums ir par vārtsargu līniju. Nav zināms, vai vārtos paliks Kivlenieks, vai iespēja tiks dota Jānim Kalniņam vai Ivaram Punnenovam.

Pasaules čempionātos pret Kazahstānu Latvijas izlase pēdējo reizi tikās 2013. gadā, kad izdevās gūt panākumu ar 3:2. Šis ilgais pārtraukums starp tikšanās reizēm lielajos čempionātos dod daudz nezināmā, un pretinieks ir jānovērtē, ar ko mūsu hokejistiem problēmām nevajadzētu būt, vismaz ne kanādiešu speciālista Hārtlija vadībā.

Bukmeikeri par favorītiem uzskata mūsu hokejistus, piešķirot tiem koeficientu 1.65, Kazahstānai tas ir 4.60, bet papildlaikam piešķirta varbūtība 4.70.

Mači pret Kazahstānu ir bijuši sīvi, jo lielu palīdzību komanda gūst no naturalizētajiem hokejistiem, tāpēc Latvijas izlasei handikaps -1 vērtēts ar 1.83.

Iespēja, ka mūsu spēlētājiem izdosies gūt vairāk nekā 2,5 vārtus vērtēta ar 1.56.

https://likme.tv/prognozes/prognoze-latvija-un-kazahstana-nespeles-rezultativi/

https://likme.tv/prognozes/prognoze-latvija-uzsaks-uzvaru-seriju/

https://likme.tv/prognozes/prognoze-latvija-turpinas-ar-uzvaru/

https://likme.tv/prognozes/prognoze-latvijai-janem-tris-punkti/

 

Autors
Ričards Vambuts - NBA vērotājs
NBA vērotājs
Ričards ir iGaming nozares satura menedžeris, kurš strādā ar industrijas vadošajiem brendiem, veidojot saturu gan sociālo tīklu platformās, gan sporta jaunumu portālos.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis