Saņemt

Latvija vai Francija – kura iekļūs olimpiskajās spēlēs?

Dinamo Rīga, likmetv
16. jūnijs, 2021, 16:15

Latvijas hokeja izlase olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā spēkosies ar Francijas izlasi. Šī spēle būs kvalifikācijas turnīra pēdējā cīņa, un tā noteiks, kura valstsvienība 2022. gada februārī piedalīsies Pekinas olimpiskajās spēlēs. Sākums plkst. 17:00.

Latvieši olimpisko kvalifikāciju aizvadījuši visai pārliecinoši – turnīra ievadā sagrauta Itālija ar 6:0, taču tas nebija viss, jo piektdienas vakarā vēl pārliecinošāk pieveikta Ungārija – 9:0. Jāteic gan, ka astoņus vārtus Latvijas valstsvienība guva spēles pēdējā trešdaļā. Lieliski spēlēja Rūdolfs Balcers, kurš guva trīs vārtus un atdeva trīs rezultatīvas piespēles, tāpat seši rezultativitātes punkti Ronaldam Ķēniņam, kura kontā divi vārti un divas piespēles.

Arī Francijas bilance pēc diviem mačiem ir 2-0, taču panākumi nav nākuši tik pārliecinoši. Pirmajā spēlē pret Ungāriju francūži nonāca iedzinējos ar 0:2, tomēr otrajā periodā izdevās pārņemt iniciatīvu, kas beigās deva uzvaru ar 5:3. Nākamajā mačā pret Itāliju vienīgie vārti tika gūti otrajā periodā, un uzvara izcīnīta ar 2:0.

Latvijas hokejisti jūnijā noslēdza pasaules čempionātu augstākajā divīzijā, kas risinājās šeit pat Rīgā. Kopvērtējumā izcīnīta 11. pozīcija, visā turnīrā gūstot vien divas uzvaras, bet vēl trīs reizes piekāpjoties pēcspēles metienos vai papildlaikā. Panākumi gūti pret Kanādas un Itālijas hokejistiem, attiecīgi 2:0 un 3:0, bet pret Kazahstānu, Norvēģiju neveiksme pēcspēles metienos (2:3 un 3:4), bet Somiju – pagarinājumā 2:3.

Duelī pret ASV pārākums atzīts ar 2:4, bet izšķirošajā cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs ar 1:2 tika atzīts Vācijas hokejistu pārākums.

Francijai šogad pasaules čempionāts gāja secen, jo Starptautiskā ledus hokeja federācija lēma, ka turnīri zemākajās divīzijās (Arī I divīzijā, kur bija jāstartē francūžiem), netiks aizvadīt Covid-19 pandēmijas dēļ.

Tiesa, vienība aizvadīja vairākas pārbaudes spēles, spēkojoties arī ar Elites divīzijas valstsvienību Itāliju, kas uzvarēta ar 4:1. Kopumā sešās pārbaudes spēlēs izcīnītas četras uzvaras un divreiz nācies piekāpties saviem oponentiem.

Latvija ar Franciju hokeja laukumā tikušās vairākkārt, labākiem esot latviešiem. Jāsaka, ka līmeņa atšķirība starp abām izlasēm ir samazinājusies un francūži ir pietuvojusies mūsu hokejistiem.

Kur skatīties Latvija – Francija, olimpisko spēļu (OS) kvalifikācijas turnīrs 2021, tiešraide (LIVE)

Latvijas izlase Olimpiskajās spēlēs iepriekšējo reizi piedalījās 2014. gadā Sočos, kad ceturtdaļfinālā fantastiskā mačā tikai ar 1:2 tika atzīts Kanādas pārākums. Lielisku sniegumu demonstrēja visa izlase, bet vārtos vairākas reizes fantastiski glāba Kristers Gudļevskis. Uz 2018. gada turnīru kvalificēties neizdevās, kāju priekšā kārtējo reizi aizlika vācieši, kuri Phjončanā izcīnīja sudraba medaļas.

Francija Olimpiādē pēdējo reizi piedalījās tālajā 2002. gadā Soltleiksitijā, kad tika izcīnīta 14. vieta. Valstsvienība šajā kvalifikācijas turnīrā būs motivācijas pilna pēc 20 gadu pārtraukuma atgriezties lielākajā sporta kvorumā.

Iepriekšējo reizi abas vienības tikās 2019. gadā pārbaudes spēlē, kad ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā labāki bija latvieši.

Latvijas izlase, bukmeikeruprāt, izšķirošajā duelī ir favorīte, izliekot koeficientu 1,55. Iespēja, ka pamatlaiks noslēgsies ar vienādu rezultātu, novērtēta ar koeficientu 4,80, savukārt uz Francijas panākumu koeficients ir 5,10.