Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Latvija pret Itāliju: vai Hārtlija vīri izcīnīs pārliecinošu uzvaru?

Latvija pret Itāliju, likmetv
13. februāris, 2021, 18:26
Latvija pret Itāliju | Foto: IIHF

Šodien plkst. 16:15 Latvijas izlase aizvadīs savu trešo spēli pasaules čempionātā, spēkojoties ar Itālijas hokejistiem.

 

1
X
2
16:15
Latvia  —  Italy
1
x
2

 

Vakar Itālija ar 1:4 piekāpās Norvēģijas hokejistiem, nespējot izrādīt nopietnu pretestību.

Viss kalendārs atrodams ŠEIT.

Savukārt pirms cīņas ar Itāliju Latvijas izlase pēc neveiksmes pret Kazahstānu ir izbaudījusi vienu brīvdienu, lai kārtīgi noskaņotos un iegūtu jaunus spēkus čempionāta turpinājumam.

Aci pret aci ar Itālijas izlasi Latvija ir cīnījusies 14 reizes:

Pasaules čempionātos pret Itāliju esam spēlējuši astoņās spēlēs, piecās no tām uzvarot, vienā gūstot neizšķirtu, bet zaudējumi piedzīvoti divas reizes. Pirmajā savstarpējā spēlē, debijas čempionātā A grupā – 1997. gadā, Latvijas izlase zaudēja ar 4:5.  Savukārt otrs zaudējums notika tieši pēc 10 gadiem – 2007. gada čempionātā, kur Latvijas izlase kapitulēja papildlaikā. Starptautiskajos un olimpiskajos turnīros Latvijas izlase ir zaudējusi tikai vienu reizi.

Pēdējo reizi ar itāļiem spēlējām 2019. gada pasaules čempionātā. Spēli uzvarējām ar 3:0, kad vārtus Latvijas labā guva Roberts Bukarts, Rihards Marenis un Pitsburgas “Penguins” centra uzbrucējs Teodors Bļugers. Latvijas vārtu vīrs šajā mačā Kristers Gudļevskis atvairīja 15 ripas, kamēr itāļu vārtu sargs Bernards no 64 metieniem atvairīja 62. Bļugers ripu vārtos raidīja, kad itāļi savu vārtsargu bija nomainījuši pret sesto laukuma spēlētāju.

Itālijas izlase uz starptautiskās skatuves neizskatās spoži: pasaules IIHF reitingā komanda atrodas 15. vietā (Latvija – 10. vieta), un komandai nav īpašu panākumu nedz starptautiskajos turnīros, nedz olimpiskajās spēlēs. Pasaules čempionātā labākais sniegums komandai ir bijis tālajā 1953. gadā, kad komanda finišēja 4. vietā.

Itālijas hokeja izlasi pārsvarā sastāda spēlētāji, kas pārstāv dažādas Eiropas hokeja līgas: Alpu hokeja Līga, Šveices Nacionālā līga, Vācijas hokeja līga u.c. Tās galvenais treneris Gregs Airlends ir kanādiešu izcelsmes hokeja speciālists, kas trenera gaitas uzsācis 1992. gadā, trenējot tādās līgās kā AHL, OHL un NLA.  Ikdienā Airlends strādā EBEL Austrijas Līgas Bolzano (Itālijā bāzēta komanda) vienībā. Šogad Airlends nevar atrasties uz soliņa kopā ar izlasi koronavīrusa dēļ.

Latvija – Itālija iepriekšējo piecu savstarpējo spēļu rezultāti.

14.05.19Pasaules Čemp.ItālijaLatvija0 : 3
09.05.17Pasaules Čemp.ItālijaLatvija1 : 2
07.11.15Starpt. turnīrsLatvijaLatvija2 : 1
08.05.12Pasaules Čemp.LatvijaLatvija5 : 0
11.02.11Starpt. turnīrsLatvijaLatvija7 : 1

Latvijas izlase noteikti vēlēsies izcīnīt drošu uzvaru, lai atgūtu pārliecību pēc sāpīgā zaudējuma pret Kazahstānu pēcspēles metienos.

Pret kazahiem mūsu hokejisti izskatījās neatpūtušies un nespējīgi. Pretinieki pārliecinoši dominēja visās spēles komponentēs, neļaujot latviešiem sajust spēles garšu. Protams, arī viens izcīnītais punkts ar tādu sniegumu jau uzskatāms par panākumu, un četri punkti pēc diviem mačiem ir vairāk nekā kāds spēja prognozēt.

Lai čempionāta sākuma paveiktajam būtu kāda jēga, pret Itāliju vaļības vairs atļauties nedrīkst un ir jāatdod sevi visu, jo nākamās divas dienas būs brīvas.

Itāļiem ir lielas problēmas ar sastāvu, jo koronavīrusa dēļ nav ne tikai trenera, bet arī vairāku vadošo spēlētāju, kā rezultātā izlase ieradusies vien 23 spēlētāju sastāvā.

Latvijai turpinās problēmas ar iemetieniem, lai gan statistiski kazahi nebija krietni labāki, tomēr zaudējām vairākos svarīgos momentos, kas varētu palīdzēt sajust spēles garšu. Vēl bēdīgāk par iemetieniem ir izdarītie metieni, pret Kazahstānu veikt 14 metienus ir zem katras kritikas, ņemot vērā, ka pretinieku vārtsargs darbojās ļoti nepārliecinoši.

Pret Itāliju neko tādu pieļaut nedrīkst, un pie katras iespējas ir jāveic metiens pa vārtiem.

Neko ievērības cienīgu šajā čempionātā vēl nav parādījis Rodrigo Ābols, kurš tika uzskatīts par vienu no galvenajiem pretendentiem uz komandas labākā vārtu guvēja titulu. Aktīvi jānospēlē arī pārējiem līderiem – Laurim Dārziņam, Mikam Indrašim, Kasparam Daugaviņam un Ronaldam Ķēniņam. Noteikti nedrīkst zaudēt modrību arī aizsardzībā, jo iemest ripu itāļi prot, to viņi pierādīja pret Vāciju, kad guva četrus vārtus.

Noteikti jāizceļ ir Matīsa Kivlenieka lieliskā darbība vārtos, kas mūs glāba no zaudējuma jau pamatlaikā un ielaistiem vārtiem pret Kanādu. To, kas vārtus sargās jau šodien, ir grūti paredzēt, jo Kivleniekam vajadzētu atgūt pārliecību, bet tajā pat laikā iespēju pierādīt sevi no labākās puses šādā mačā varētu tikt piedāvāta Jānim Kalniņam vai Ivaram Punnenovam.

Latvijas izlases panākumam koeficients pirms spēles uzstādīts 1.11, pagarinājuma iespēja novērtēta ar 12.00, bet itāļiem piešķirta varbūtība 26.00.

Bukmeikeri iespējai, ka Latvijai izdosies uzvarēt ar handikapu -2,5, piešķīrusi koeficientu 1.36, kas pēc mūsu hokejistu rādītās spēles nav nemaz tik drošs, cik uzskata eksperti.

Autors
Artūrs Koroļkovs - Galvenais redaktors
Galvenais redaktors
Artūrs ir satura un sociālu tīklu menedžeris, kuram ir bagātīga pieredze darbojoties iGaming nozarē. Artūrs lieliski izprot industrijas izaicinājumus un spēj atrast lieliskus risinājums sociālo tīklu marketingā, kā arī piemērota satura radīšanā.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis