Latvija – Somija: lai saglabātu cerības uz ceturtdaļfinālu, jāpaveic brīnums

Latvijas hokeja izlase, likmetv
16. februāris, 2021, 11:53
Latvijas hokeja izlase | Foto: REUTERS/Vasily Fedosenko

Šovakar plkst. 20:15  Latvijas izlase tiksies ar pasaules čempioni – Somijas hokeja izlasi.

23 Apr
Vakar 0
Šodien 0
Rīt 0
No records found

Mūsu izlasei vakar bija brīvdiena, taču somi ar rezultātu 2:1 pārspēja Vācijas hokejistus.

Viss Latvijas izlases kalendārs atrodams ŠEIT.

Latvijas izlase pret Somiju ir cīnījusies 13 reizes. Tikai vienu reizi esam uzvarējuši somus  – 2014. gada Pasaules hokeja čempionātā. Grupu turnīrā tā bija abu izlašu pirmā spēle. Spēles rezultātu 5. minūtē atklāja somi, savukārt izšķirošos vārtus 3. periodā guva latviešu aizsargs Artūrs Kulda, spēlei noslēdzoties ar 3:2 Latvijas labā.

Draudzības spēlēs pret somiem, kuras notika pirms 2018. gada čempionāta, nespējām gūt kaut vienus vārtus (0:5, 0:3). Komandu savstarpējās spēles rezultāts tā paša gada čempionātā bija likumsakarīgs –  Latvijas zaudējums ar septiņu vārtu starpību.

Somi Pasaules čempionātā ir piedalījušies 65 reizes. Kopā iegūtas trīs zelta (1995., 2011. un 2019.), astoņas sudraba un trīs bronzas medaļas. Eiropas hokeja turnīros gūtas vairākas pirmās vietas, taču Olimpiskajos turnīros augstākā sasniegtā pozīcija ir sudraba godalgas.

2019. gada Pasaules čempionātā Somija grupu turnīrā zaudēja tikai ASV un Vācijas izlasei. Ceturtdaļfinālā uzvarot Zviedriju un pusfinālā Krieviju. Finālspēle pirmajā periodā vienīgos vārtus guva Kanāda, taču mačs beidzās 3:1 un somi ieguva savu trešo zelta medaļu.

Somijas galvenais treneris Juka Jalonens vadīja izlasi 2011. un 2019. gada čempionātos, kad komanda izcīnīja zeltu. Juka hokejista pieredzi guva Somijas nacionālajā čempionātā, bet trenera – vadot Eiropas līgu komandas, gan arī tādas KHL vienības kā Sankpēterburgas “SKA” un Helsinki “Jokerit”.

Latvija – Somija iepriekšējo piecu savstarpējo spēļu rezultāti

06.05.18Pasaules Čemp.LatvijaSomija1 : 8
12.04.18Draudzības spēlesLatvijaSomija0 : 5
11.04.18Draudzības spēlesLatvijaSomija0 : 3
10.05.14Pasaules Čemp.SomijaLatvija2 : 3
11.04.14Draudzības spēlesSomijaLatvija5 : 1

Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijas izlasei ir nepieciešami punkti gan šodien, gan otrdienas mačā pret Vāciju un vislabāk būtu panākums abās spēlēs jau pamatlaikā.

Pēc spēles ar Norvēģiju varēja redzēt, ka puiši saprot, ka nav paveikuši savu svarīgāko uzdevumu un šodien varētu būt nikni. Protams, papildus spiediens nenāk par labu mūsu izlasei, taču to var arī uzskatīt par labu pārbaudi, ko puiši spēj paveikt.

Teorētiski uz četrām vietām B grupā vēl pretendē sešas valstsvienības: Somija, ASV, Vācija, Kazahstāna, Latvija un Kanāda.

Līdz čempionāta vidum Latvijas izlasei bija labākā aizsardzība turnīrā, šobrīd situācija ir mainījusies, tomēr tā vēl joprojām nav pārāk slikta. Bēdīgāka situācija ir ar metienu realizāciju. Mazāk vārtus par Latviju guvuši tikai kanādieši, itāļi, baltkrievi un briti.

Vakar portāls “Sportacentrs.com” ziņoja, ka vārtu drošība pret Somiju tiks uzticēta Jānim Kalniņam, tādējādi Bobs Hārtlijs būs izmantojis visus trīs vārtsargus, kas negadās bieži.

Par lielāko atklājumu šajā čempionātā Latvijas izlasē jāsauc Renārs Krastenbergs, kurš guvis vārtus divās spēlēs pēc kārtas un ir šī turnīra debitants. Neiepriecina kapteiņa Kaspara Daugaviņa paveiktais, turklāt spēlētājs mačā pret Norvēģiju iedzīvojās savainojumā.

Šodien par izteiktiem favorītiem jāuzskata Somijas izlase, kurai piešķirts koeficients 1.44, pagarinājumam uzstādīta varbūtība 5.50, bet uz Latvijas izlases panākuma iespēju, tā ir 6.80.

Iepriekšējās tikšanās reizes ar somu hokejistiem nav bijušas pārāk līdzīgas, taču koeficients uz Somijas uzvaru ar handikapu -2,5 uzstādīts uz 2.65.

Iepriekšējās divās spēlēs, kad Latvija pirmā ielaida vārtus, nācies atzīt pretinieku pārākumu. Iespēja, ka mūsu izlasei šodien izdosies pirmajiem gūt vārtus, vērtēta ar 2.75.