

Bokss ir klasisks sporta veida, kurš bija zināms jau pirms mūsu ēras. Tā pamatā ir noskaidrot, kurš no diviem cīkstoņiem ir spēcīgākais un labākais. Tiem, kuri vēlas veikt pareizus lēmumus, veicot likmes uz šo sporta veidu, būs jāsaskaras ar šo pašu atziņu.
Šajā likmju skolas rakstā mēs runāsim par boksa cīņām un likmēm uz tām, taču šī var būt ļoti noderīga un interesanta informācija arī tiem, kuri veic likmes uz citiem cīņu sporta veidiem kā, piemēram, MMA, karatē, kikbokss, džudo un citiem.
Bokss tiek uzskatīts par vienu skatāmākajiem, enerģiskākajiem un bagātākajiem sporta veidiem. Mūsdienās labākie atlēti boksā saņem miljoniem dolāru, kas tiek maksāti no reklāmu kontraktiem, pārraidēm un lielajiem honorāriem.
Bukmeikeri vienmēr pievērš ļoti pastiprinātu uzmanību boksa likmēm. Atšķirībā no futbola, basketbola vai hokeja, cīņas var notikt visu cauru gadu (nav starpsezonas) un kvalitatīvi totalizatori saviem klientiem vienmēr piedāvās daudzveidību likmju izvēlē.
Daudzās valstīs bokss ir viens no populārākajiem sporta veidiem. Šobrīd tā ir arī Latvijā, ņemot vērā, ka mums šobrīd ir pasaules čempions IBF un WBO versijā pirmajā smagajā svarā, kā arī Muhameda Ali vārdā nosauktā kausa īpašnieks Mairis Briedis. Viņš ir pacēlis boksa līmeni mūsu zemē vēl nebijušā līmenī, veicinot tā popularitāti, stāžu un sportotvēlmi ikvienam. Viņa pēdās seko arī nule kā WBO Eiropas čempiona jostu ieguvušais Ričards Bolotņiks.
Bukmeikeri parasti sākumā piedāvā pamatlikmju variantus cīņām, respektīvi, uzvara pirmajam vai otrajam tās dalībniekam, kā arī kopējo raundu skaitu (virs/zem). Taču tuvojoties cīņas datumam, tiek piedāvāta daudzveidīgāka un interesantāka izvēle ikvienam kā, piemēram :
Dažreiz likmes kļūst vēl ekstravagantākas un tiek piedāvāts, piemēram, likt uz to vai kādam no cīkstoņiem boksa mača laikā izkritīs kapa jeb zobu sargs.
Šādas variāciju iespējas ļauj apskatīt maču no pavisam citas perspektīvas, kas to padara vēl interesantāku un daudzpusīgāku.
Veikt likmes uz boksa mačiem ir pavisam citādāk kā veikt likmes uz citiem sporta veidiem. Vēl jo vairāk, šeit nav runa tikai par to cik labā formā ir visa komanda, bet galvenokārt par to, cik lieliskā formā ir pats indivīds. Apskatīsim, kas veido šīs atšķirības.
Ja tenisā atlēts var piedalīties vienā vai pat divos turnīros vienas nedēļas laikā un pat aizvadīt vairāk kā četrus mačus tajā, tad modernais bokss prasa ilgu un apjomīgu gatavošanos paredzētajai cīņai. Profesionālam cīnītājam var būt arī tikai viena cīņa gadā. Tas nedaudz traucē analizēt tā brīža sportista formu, pat neskatoties uz viņa statistiku, jo gluži vienkarši nav zināms, cik viņš ir labs konkrētajā brīdī.
Īpaša uzmanība boksā tiek veltīta bilancei – sportista uzvaru un zaudējumu attiecībai. Reizēm šis rādītājs var būt maldinošs. Piemēram, sportists ir cīnījies vietējā reģiona ietvaros, lai “pildītu” savu statistiku, bet viņa oponents ir zaudējis trīs cīņas pēc kārtas, bet pretiniekos ir bijuši pasaules labākie bokseri. Pirms likt likmi, būtu vēlams šo informāciju kārtīgi izpētīt.
Pirms likmes veikšanas vienmēr ir rūpīgi jāizpēta visi aspekti gaidāmajai cīņai. Padomi analīzei un statistikas meklēšanai vienmēr ir noderīgi.
Taču sākism ar to, ko NEVAJADZĒTU darīt.
Parametri, uz kuriem vajadzētu balstīties pieņemot lēmumus:
Svarīgi ir boksēšanas stili. Izvēlētais bokseris var būt pančers, slagers, outboksers vai svarmers. Izvēlētais stils liek sportistam plānot cīņu un potenciālo raundu skaitu, ko viņš varēs veikt maksimālā kapacitātē.
Ir daži bokseri, kuri ļoti labi uzsāk cīņu un ir labākie pirmajos raundos, ar šādu taktiku cenšoties nokautēt pretinieku. Savukārt, ja tas neizdodas, tad cīņas otrajā pusē tādiem bokseriem pietrūkst spēka. Proti, ja šāda tipa bokseri neizdara darbiņu jau cīņas sākumā, tad viņa iespējas uzvarēt visā cīņa mazinās. To var ņemt vērā, izdarot LIVE likmes.
Citi bokseri pirmajos raundos nesteidzas, iespējams, pat zaudējot pēc punktiem, bet panāk savu cīņas otrajā nogrieznī. Tādējādi viņi zina, ko sagaidīt no pretinieka un izdarot pareizos secinājumus, uzbrūk cīņas izskaņā, kad vairs pārsteigumi no pretinieka nebūs gaidāmi.
Un tad ir arī profesionāļi, kuri visu cīņu pavada aizsardzībā, neizdarot agresīvus, vai ekspresīvus uzbrukumus un uzvar cīņu pēc punktiem.
Viens no svarīgākajiem aspektiem modernaja boksā ir kāju darbība. Šīs prasmes mūsdienās jaunajiem bokseriem māca jau agrīnā vecumā. Piemēram, Filadelfijas skola ir par veiklu un vieglu kustēšanos uz pirkstgaliem, bet Padomju skola mācīja vairāk turēties uz pilnas pēdas, lai būtu iespējams izdarīt spēcīgākus sitienus.
Tieši tādēļ daudzi bokseri, kuri nākuši no postpadomju skolas, ir slaveni kā nokauteri – viņiem vienkārši nav resursu boksēt visus 12 raundus, tādēļ viņi izvēlas nokautēt pretiniekus pirms pēdējā zvana. Tas būs tieši noved pie likmēm uz raundu skaitu vai nokauta iespēju.
Tev varētu interesēt arī šie raksti:
Hokeja likmes: kas jāzina pirms to veikšanas
Stratēģija “koridori” – piemēri, padomi un instrukcijas
Likmes uz dubultkļūdām ATP turnīros
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.