Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Likmes uz boksu – kādēļ tas ir interesanti?

Kā pareizi izvēlēties un veikt likmes boksā: stratēģija un ne tikai, likme.tv

Bokss ir klasisks sporta veida, kurš bija zināms jau pirms mūsu ēras. Tā pamatā ir noskaidrot, kurš no diviem cīkstoņiem ir spēcīgākais un labākais. Tiem, kuri vēlas veikt pareizus lēmumus, veicot likmes uz šo sporta veidu, būs jāsaskaras ar šo pašu atziņu.

Šajā likmju skolas rakstā mēs runāsim par boksa cīņām un likmēm uz tām, taču šī var būt ļoti noderīga un interesanta informācija arī tiem, kuri veic likmes uz citiem cīņu sporta veidiem kā, piemēram, MMA, karatē, kikbokss, džudo un citiem.

 

Kādēļ likt likmes uz boksu ir ineresanti?

Bokss tiek uzskatīts par vienu skatāmākajiem, enerģiskākajiem un bagātākajiem sporta veidiem. Mūsdienās labākie atlēti boksā saņem miljoniem dolāru, kas tiek maksāti no reklāmu kontraktiem, pārraidēm un lielajiem honorāriem.

Bukmeikeri vienmēr pievērš ļoti pastiprinātu uzmanību boksa likmēm. Atšķirībā no futbola, basketbola vai hokeja, cīņas var notikt visu cauru gadu (nav starpsezonas) un kvalitatīvi totalizatori saviem klientiem vienmēr piedāvās daudzveidību likmju izvēlē.

Daudzās valstīs bokss ir viens no populārākajiem sporta veidiem. Šobrīd tā ir arī Latvijā, ņemot vērā, ka mums šobrīd ir pasaules čempions IBF un WBO versijā pirmajā smagajā svarā, kā arī Muhameda Ali vārdā nosauktā kausa īpašnieks Mairis Briedis. Viņš ir pacēlis boksa līmeni mūsu zemē vēl nebijušā līmenī, veicinot tā popularitāti, stāžu un sportotvēlmi ikvienam. Viņa pēdās seko arī nule kā WBO Eiropas čempiona jostu ieguvušais Ričards Bolotņiks.

Bukmeikeri parasti sākumā piedāvā pamatlikmju variantus cīņām, respektīvi, uzvara pirmajam vai otrajam tās dalībniekam, kā arī kopējo raundu skaitu (virs/zem). Taču tuvojoties cīņas datumam, tiek piedāvāta daudzveidīgāka un interesantāka izvēle ikvienam kā, piemēram :

 • Uzvara tiks gūta : pēc punktiem, KO (nokautu), vai TKO (tehnisko nokautu)
 • Viens no bokseriem tiks noguldīts (nokdauns)
 • Kopējais nokdaunu skaits cīņā
 • Bokseris, kurš ticis nokdaunots, spēs pēc tam nokautēt pretinieku, uzvarot cīņu

Dažreiz likmes kļūst vēl ekstravagantākas un tiek piedāvāts, piemēram, likt uz to vai kādam no cīkstoņiem boksa mača laikā izkritīs kapa jeb zobu sargs.

Šādas variāciju iespējas ļauj apskatīt maču no pavisam citas perspektīvas, kas to padara vēl interesantāku un daudzpusīgāku.

 

Likmes uz boksu: galvenās īpatnības

Veikt likmes uz boksa mačiem ir pavisam citādāk kā veikt likmes uz citiem sporta veidiem. Vēl jo vairāk, šeit nav runa tikai par to cik labā formā ir visa komanda, bet galvenokārt par to, cik lieliskā formā ir pats indivīds. Apskatīsim, kas veido šīs atšķirības.

 • Boksā ir iespējams neizšķirts iznākums, kas ir ļoti rets notikums, tādēļ liela daļa no totalizatoriem nepiedāvā tādu opciju.
 • Cīkstoņi ir sadalīti dažādās svara kategorijās. Taču daudz bokseri neiederas pēc dabiskajiem parametriem attiecīgajā svara kategorijā, viņi mēdz tās mainīt karjeras gaitā, kas rezultējas ar to, ka, piemēram, bokseris kurš ir TOP3 pirmajā smagajā svarā, pēc pārejas uz supersmagsvariem no favorīta pārtaptu par pastarīti.
 • Atšķirībā, piemēram, no tenisa, cīņa var beigties pāris sekunžu laikā. Tieši tādēļ likmes uz kopējo raundu skaitu ir tik aizraujošas un interesantas.
 • Daudzas cīņas beidzas ar TKO jeb tehnisko nokautu. Piemēram, cīņu var apturēt boksera ārsts vai treneris, pat ja bokseris vēl ir spējīgs cīnīties. Totalizatori par katru no šīm opcijām mēdz piedāvāt dažādotas likmes.
 • Atkarībā no pirmscīņas noteikumiem, cīnītāju personīgo vienošanos, vai pat valsts likumiem, kurā notiek cīņa, dažus noteikumus ir iespējams mainīt. Piemēram, raudu skaitu, to ilgumu vai cimdu svaru. Sportistiem šie noteikumi var būt nepierasti, kas būtiski ietekmē uzvaras varbūtību.

Ja tenisā atlēts var piedalīties vienā vai pat divos turnīros vienas nedēļas laikā un pat aizvadīt vairāk kā četrus mačus tajā, tad modernais bokss prasa ilgu un apjomīgu gatavošanos paredzētajai cīņai. Profesionālam cīnītājam var būt arī tikai viena cīņa gadā. Tas nedaudz traucē analizēt tā brīža sportista formu, pat neskatoties uz viņa statistiku, jo gluži vienkarši nav zināms, cik viņš ir labs konkrētajā brīdī.

Īpaša uzmanība boksā tiek veltīta bilancei – sportista uzvaru un zaudējumu attiecībai. Reizēm šis rādītājs var būt maldinošs. Piemēram, sportists ir cīnījies vietējā reģiona ietvaros, lai “pildītu” savu statistiku, bet viņa oponents ir zaudējis trīs cīņas pēc kārtas, bet pretiniekos ir bijuši pasaules labākie bokseri. Pirms likt likmi, būtu vēlams šo informāciju kārtīgi izpētīt.

 

Kā pareizi izdarīt prognozes uz boksa mačiem?

Pirms likmes veikšanas vienmēr ir rūpīgi jāizpēta visi aspekti gaidāmajai cīņai. Padomi analīzei un statistikas meklēšanai vienmēr ir noderīgi.

Taču sākism ar to, ko NEVAJADZĒTU darīt.

 • Balstīties uz personīgām simpātijām. Fakts, ka bokseris ir tās pašas valsts pārstāvis, kuras tu pats, tas vēl negarantē viņa uzvaru. Jācenšas empātiju un fanātismu atstāt otrajā plānā, kad runa ir par pareizas likmes izvēli.
 • Apskatīt tikai uzvaru – zaudējumu bilanci. Kā jau minēts iepriekš, uzvaru statistika dažreiz var būt maldinoša. Ir jāpēta ne tikai boksera uzvaru procents, bet arī kā viņš ir tās guvis un pret ko, kā arī jāizpēta pretinieks, kas viņš ir, cik labs un vai viņu var uzskatīt par nopietnu spēku.
 • Iepriekšējās uzvaras, protams, norāda uz boksera iemaņām un varēšanu, bet reizēm tas ir bijis veiksmes faktors, kurš palīdzējis viņam nonākt pie kādas no tām. Svarīgi ir ne tikai uzvara, bet arī tas cik kvalitatīvi viņš spējis aizvadīt cīņu kopumā un kā pie tās nonācis. Šos faktus var izmantot kā veiksmīgu platformu, lai prognozētu turpmākās uzvaras un iznākumus attiecīgajam bokserim.

 

Parametri, uz kuriem vajadzētu balstīties pieņemot lēmumus: 

 • Cīnītāja prasmes
 • Vidējais trāpījumu skaits un to procents
 • Veiktās treniņnnometnes
 • Sparinga partneru kvalitāte
 • Treneru komanda (bieži vien treniņnometnes laikā bokseri nomaina trenerus – tā nav laba zīme)
 • Spēja uzņemt sitienus (cik bieži vai reti ir bijis nokdaunos un nokautā cīņu laikos)
 • Tehniskā daudzveidība un prasme izvēlēties stratēģiju

Svarīgi ir boksēšanas stili. Izvēlētais bokseris var būt pančers, slagers, outboksers vai svarmers. Izvēlētais stils liek sportistam plānot cīņu un potenciālo raundu skaitu, ko viņš varēs veikt maksimālā kapacitātē.

Ir daži bokseri, kuri ļoti labi uzsāk cīņu un ir labākie pirmajos raundos, ar šādu taktiku cenšoties nokautēt pretinieku. Savukārt, ja tas neizdodas, tad cīņas otrajā pusē tādiem bokseriem pietrūkst spēka. Proti, ja šāda tipa bokseri neizdara darbiņu jau cīņas sākumā, tad viņa iespējas uzvarēt visā cīņa mazinās. To var ņemt vērā, izdarot LIVE likmes.

Citi bokseri pirmajos raundos nesteidzas, iespējams, pat zaudējot pēc punktiem, bet panāk savu cīņas otrajā nogrieznī. Tādējādi viņi zina, ko sagaidīt no pretinieka un izdarot pareizos secinājumus, uzbrūk cīņas izskaņā, kad vairs pārsteigumi no pretinieka nebūs gaidāmi.

Un tad ir arī profesionāļi, kuri visu cīņu pavada aizsardzībā, neizdarot agresīvus, vai ekspresīvus uzbrukumus un uzvar cīņu pēc punktiem.

Viens no svarīgākajiem aspektiem modernaja boksā ir kāju darbība. Šīs prasmes mūsdienās jaunajiem bokseriem māca jau agrīnā vecumā. Piemēram, Filadelfijas skola ir par veiklu un vieglu kustēšanos uz pirkstgaliem, bet Padomju skola mācīja vairāk turēties uz pilnas pēdas, lai būtu iespējams izdarīt spēcīgākus sitienus.

Tieši tādēļ daudzi bokseri, kuri nākuši no postpadomju skolas, ir slaveni kā nokauteri – viņiem vienkārši nav resursu boksēt visus 12 raundus, tādēļ viņi izvēlas nokautēt pretiniekus pirms pēdējā zvana. Tas būs tieši noved pie likmēm uz raundu skaitu vai nokauta iespēju.

 

Tev varētu interesēt arī šie raksti:

Hokeja likmes: kas jāzina pirms to veikšanas
Stratēģija “koridori” – piemēri, padomi un instrukcijas
Likmes uz dubultkļūdām ATP turnīros

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
4/5
1 balss