Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Likmes uz basketbolu: kas jāņem vērā?

Basketbols, likme.tv

Basketbols jau izsenis ir viens no populārākajiem sporta veidiem Latvijā. Sporta veida pieaugošā popularitātē galvenā loma ir mūsu sportistiem. Latviešu basketbolisti spēlē labākajās līgās visā pasaulē, kas veicina arī pieprasījumu pēc sporta likmēm uz šiem notikumiem.

Likmes uz NBA (Nacionālo basketbola asociāciju) vienmēr bijušas populāras, taču Kristapa Porziņģa un Dāvja Bertāns izcilais sniegums ASV tikai palielina interesi, savukārt starp Eiropas līgām populārākās ir likmes uz Eirolīgu, kurā spēlē Jānis Timma, Dairis Bertāns un Rolands Šmits.

Totalizatori, kā Betsafe, Pafbet, Klondaika regulāri piedāvā īpašus bonusus uz basketbola spēlēm – tās var būt bezriska likmes vai citi bonusi. Savukārt Olybet ir NBA oficiālais sporta likmju partneris Baltijas valstīs.

 

Likmes uz basketbolu: plusi

Viens no galvenajiem likmju izdarīšanas uz basketbola plusiem ir tāds, ka piedāvājums ir ļoti plašs. Jebkurš interesents var izdarīt savas prognozes par iznākumiem Japānas, Meksikas, Francijas un Spānijas basketbola līgās. Basketbola entuziastam vienmēr būs iespēja piemeklēt interesantus notikumus.

Basketbola popularitātes dēļ totalizatori spēlētājiem piedāvā lielus limitus. Tas nozīmē to, ka maksimālā naudas summa, ko var uzlikt vienā reizē, ir pietiekami liela, ja salīdzina ar krietni nepopulārākiem un nišas sporta veidiem. Latvijas totalizatori parasti lielākus limitus nosaka uz vietējā basketbola čempionāta spēlēm.

Vēl viens no likmju uz basketbola plusiem ir zemā marža jeb sporta totalizatoru garantētā peļņa, kā rezultātā ir pieejami augstāki koeficienti. To var attiecināt uz NBA, kur bieži vien pievilcīgi koeficienti ir uz abām komandām. Tas nozīmē, ka pats likmju organizētājs jeb totalizatoru kompānija iegūs tikai nelielu peļņu. Uz NBA likmēm ir liela konkurence sporta totalizatoru starpā, tādēļ vērojami augstu koeficientu piedāvājumi.

Uz NBA notikumiem bez standarta likmēm ir pieejamas arī spēlētāju likmes, kurās var prognozēt basketbolistu gūto punktu, izcīnīto atlēkušo bumbu un atdoto rezultatīvo piespēļu skaitu. Tāpat vadošie licencētie Latvijas sporta totalizatori piedāvā likmes par sezonas labākajiem spēlētājiem dažādās nominācijās, kā ar individuāli pielāgotas līnijas latviešu basketbolistu sniegumam. Piemēram, pirms sezonas iespējas veikt likmi, prognozējot, vai Kristaps Porziņģis iekļūs Visu zvaigžņu spēlē, un vai Dāvis Bertāns vidēji spēlē gūs 5 tālmetienus. Likmju klāsts patiešām vadošajos uzņēmumos ir ļoti plašs.

Lasi: Kas ir marža – sporta totalizatoru garantētā peļņa?

 

Likmes uz basketbolu – mīnusi

Ja uz NBA ir plašs piedāvājums, tad citādāka situācija ir ne tik populārās līgās. Piemēram, Latvijas-Igaunijas basketbola līgā totalizatori bieži piedāvā tikai veikt likmes uz uzvarētāju/zaudētāju un viena veida handikapu vai vairāk/mazāk likmi. Bieži vien izvēle ir ļoti limitēta uz mazāka līmeņa turnīriem. Tas skaidrojams, ka mazākos tirgos pastāv iespēja, ka spēles rezultāts var tikt ietekmēts no negodprātīgu basketbolistu puses.

Savukārt uz lielās Eiropas skatuves (ULEB Eirolīga, Eirokauss un vadošie čempionāti), bieži novērojami visai nepievilcīgi koeficienti, kas nozīmē, ka totalizatori piemēro visai augstu maržu. Redzams, ka divu līdzīgu komandu duelī, augstākus koeficientus noteikti atradīs NBA spēļu sarakstā nevis Eiropas. Tomēr tajā pašā laikā jāatzīst, ka Eiropas basketbols ir paredzamāks kā NBA. Varbūt peļņa no likmēm būs mazāka, bet tā varētu būt stabilāka.

 

Kas jāņem vērā, veicot likmes uz basketbolu

Pirms likmju izdarīšanas ir nepieciešams veikt spēles komandu analīzi. To izdarīt ir vieglāk nekā futbolā, jo sastāvi nav tik plaši un arī spēles ir biežāk. Grūtāk analīzi veikt par spēlēm zemākās basketbola līgās, kur internetā pieejamā informācija ir visai skaudra. Kas ir galvenās lietas, kam pievērst uzmanību?

Pretinieks. Parasti basketbola komandas nedēļā aizvada 2-3 spēles, tāpēc ir salīdzinoši viegli saprast komandu sniegumu un formu pēdējā laikā, kā arī spēlētāju fizisko un mentālo stāvokli. Obligāti jāpārbauda pēdējo 5-6 spēļu rezultāti, kā arī jāsalīdzina rezultāti savā laukumā un izbraukumā, jo basketbolā ļoti lielu lomu spēlē vieta, kur mačs tiek aizvadīts. Ir daudzas komandas, kuras ļoti labi spēlē savu skatītāju priekšā un var izcīnīt uzvaras pret nomināli spēcīgākiem sāncenšiem.

Iepriekšējo savstarpējo spēļu rezultāti. Daudz ko par gaidāmo spēli var pateikt, apskatoties komandu nesenās savstarpējās spēles. Pēdējās 3-4 tikšanās reizes var parādīt tendences, īpaši, ja komandas šajā sezonā jau ir tikušās savā starpā. Nedrīkst aizmirst arī par mājas un izbraukuma spēļu faktoru, kas ir ļoti nozīmīgi valstīs, kur skatītāju atbalsts ir liels.

Kā piemēru var minēt Eirolīgas pārstāvi Belgradas “Crvena zvezda” komandu, kuras budžets un sastāvs nav no tiem spēcīgākajiem, bet savā laukumā komanda katru sezonu uzvar spēcīgākas komandas.

Vieta tabulā un motivācija. Visos sporta veidos daudz kas ir atkarīgs no motivācijas, arī basketbolā. Pirms likmju izdarīšanas jāaplūko arī komandu situācija turnīra tabulā, lai saprastu, kura no vienībām varētu būt krietni motivētāka laukumā. Tas īpaši svarīgi ir regulārās sezonas beigās, jo komandas, kuras vēl cīnās par konkrētu vietu un “play off” pozīciju, būs krietni izsalkušākas par pārējām vienībām.

Sastāva un traumēto spēlētāju situācija. Aizvadot daudz spēles īsā laikā periodā, traumu risks ir visnotaļ liels, tāpēc svarīgi atrast jaunāko informāciju par to, vai komandas līderi ir ierindā, lai savu likmi varētu veikt ar lielu pārliecību. Viena vai divu līderu nespēlēšana veicina to, ka koeficients uz komandas uzvaru ir krietni lielāks nekā tas būtu situācijā, ja sastāva problēmu nebūtu.

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
4/5
1 balss