Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Likmes uz MMA un UFC

UFC un MMA, likme.tv

MMA

MMA jeb jauktās cīņas māksas sports ir ātrāk augošākais sporta veids visā pasaulē. Šajā sporta veidā tiek iekļauti vairāki cīņu stili: bokss, kikbokss, džudo, karate, muay thai, brazīļu džiu-džitsu u.c. MMA cīkstoņi pārvalda vienu vai pat vairākas cīņu mākslas.

MMA sporta veida noteikumi ļauj spērienus ar kājām, rokām, saķeršanos, metienus un žņaugšanu. Tieši drastiskie cīņu noteikumi vairo MMA popularitāti.

Ar MMA nodarbojas jau kopš Senās Grieķijas laikiem, bet lielāko popularitāti šis sporta veids guva līdz ar UFC (Ultimate Fighting Championship) organizācijas dibināšānu 1993. gadā.

 

UFC

UFC jeb Ultimate Fighting Championship ir lielākā un prestižākā MMA organizācija, kas dibināta Amerikas Savienotajās Valstīs. Organizācija sevī ietver pasaules labākos MMA cīkstoņus un tā cīņas notiek visā pasaulē. UFC priekš MMA ir tas pats, kas NBA – basketbolam vai NHL –  hokejam.

Līdz šim UFC pavisam kopā ir aizvadījis vairāk nekā 250 pasākumus. Katrs cīņas pasākums tiek apzīmēts ar numuru (UFC 209, UFC 210 utt.), bet mazāka apjoma pasākumi tiek saukti par Cīņu Naktīm (Fight Nights).

 

UFC cīņas ilgums

Standarta UFC cīņas norit trīs raundos. Katrs no raundiem ilgst 5 minūtes ar vienu minūšu pauzi starp raundiem. Titulu jeb čempionātu mači tiek pagarinātas līdz pieciem raundiem.

Tiesneši var apturēt UFC cīņu jebkurā laikā, ja kāds no cīkstoņiem padodas, tiek nokautēts vai arī nav spējīgs pretoties.

 

UFC svara kategorijas

UFC pasaules labākie cīkstoņi aizvada mačus noteiktās svara kategorijās.

UFC pastāv vairākas svara kategorijas, gan vīriešiem, gan sievietēm. Katrai svara kategorijai ir savs čempions un katram čempionam ir jāpiedalās cīņās, lai nosargātu savu titulu/jostu.

Katrai MMA svara kategorijai ir minimālais un maksimālais pieļaujamais svars, kurā jāiekļaujas katram cīņas dalībniekam. Pieļaujamais svars atšķiras Čempionāta cīņām un regulārajām cīņām.

Papildus MMA ir atsevišķa svara kategorija – Super Smagsvara kategorija, kurai nav svara limita, taču UFC sacensībās, cīņas šajā kategrojā netiek aizvadītas.

 

UFC cīņu strātēģijas

Katrs no UFC cīkstoņiem pārvalda vienu vai pat vairākas cīņu mākslas, veiksmīgi tās kombinējot, lai izcīnītu uzvaru. Apskatīsim vienus no labākajām UFC cīņu stiliem:

Uz kājām”. Šajā cīņas stratēģija pats galvenais ir izvairīties no guļus pozīcijas un pēc iespējas ilgāk novadīt cīņu stāvot kājās. Šī stila pārvaldītāji lieliski māk izvairītos no jebkuras apķeršanās.

Uzbrukt guļošajam”. Nežēlīgākā stratēģija, lai uzvarētu cīņu. Cīkstoņi mēģina noguldīt pretinieku uz zemes, iegūt dominējošo stāvokli un tad uzbrukt guļošam pretiniekam ar spērieniem vai sitieniem.

“Žņaugšana”. Ir cīkstoņi, kas lieliski pārvalda žņaugšanas paņēmienus un viņu galvenā cīņas stratēģija ir atrast pretinieka vājo punktu un panākt uzvaru ar žņaugšanu. Bieži šis ir principiāls paņēmies, piespiežot pretinieku padoties, kas ir daudz zemiskāk par tiesneša lēmumu.

Apķeršanās”. Kā jau nosaukums pasaka priekšā, cīkstoņi apķer pretiniekus un neļauj izdarīt brīvas kustības. Kamēr pretinieks ir imobilizēts, cīkstoņi var izmantot savdabīgus uzbrukums izmantojot ceļus vai elkoņus.

 

UFC oktagons

UFC cīņas tiek aizvadītas oktagonā jeb astoņstūrī. Oktagons ir 9m diametrā un tā metāla sienas augstums ir 1.8 metri. Tam ir divas ieejas, caur kurām cīņā dodas abi pretinieki. Oktagona astoņstūra forma neļauj iedzīt pretinieku stūrī, padarot katru cīņu aizraujošāku. Tā sienas neļauj cīkstoņiem izkrist vai arī tikt izmestiem ārā no ringa.

 

Kā veikt likmes uz MMA?

Jā vēlies sākt veikt totalizatora sporta likmes uz MMA cīņām, tad vispirms Tev būs jāatver konts kādā no Latvijas online sporta totalizatoriem. Šis solis aizņems ne vairāk par dažām minūtēm un LikmeTV mājaslapā vari iepazīties ar licencētajiem Latvijas totalizatoriem, kuri piedāvā likmes uz MMA cīņām. LikmeTV vari atrast ne tikai informāciju par totalizatorie, bet arī instrukcijas kā tajos reģistrēties un saņemt iepazīšanās bonusus, kas visbiežāk ir pirmās sporta bezriska likmes. Šīs bezriska likmes vari arī izmantot uz MMA cīņām.

Kad veikmsīgi es uztaisījis spēļu kontu un veicis depozītu, dodies uz sporta totalizatora galveno sporta sadaļu. Meklē sadaļu MMA spied tai virsū un varēsi izvēlēties uz kādu no MMA organizācijas cīņām vēlies veikt likmes. Populārākā MMA organizācija ir UFC jeb Ultimate Fighting Chempiosnhip, taču pastāv arī tādas līgas kā Bellator vai KSW. Organizācijas atšķiras viena no otras ar turnīra aizvadīšanas formātu.

Atrodi cīņu uz kuru vēlies veikt likmi, klikšķini uz tās un iepazīsties ar totalizatora likmju piedāvājumu uz konkrēto MMA cīņas maču. Noteikti jau zini, ka veikt likmes vari ne tikai uz mača uzvarētāju, bet arī uz dažādiem mača notiekumiem, kā piemēram raundu skaitu, mača iznākumu, utt. Pieturies pie tā sporta likmju totalizatora, kurš piedāvā augstākus koeficientus un plašāku piedāvājumu, tas Tev atmaksāsies ilgtermiņā.

Kad esi izvēlējies uz ko veikt likmi, izvēlies likmes lielumu un spied: Veikt Likmi! Saņemto laimesti vari izmaksāt uzreiz vai arī vari paturēt laimestu un turpināt veikt likmes uz MMA.

 

MMA – UFC sporta totalizatora likmju veidi

 

Likmes uz UFC mača uzvarētāju

Pats vienkāršākais MMA likmju veids ir Uzvarētājs. Likme tiek veikta uz to, kurš cīņas dalībnieks uzvarēs mača pretinieki. Cīņa parasti beidzas ar kāda spēlētāja uzvaru, bet ļoti retos gadījumos cīņa var beigties arī neizšķirti.

Cīņas favorīts ir dalībnieks ar zemāko koeficientu, tādējādi totalizatora bukmeikeri prognozē, ka favorītam ir lielāka varbūtība uzvarēt maču. Taču sporta likmju pasaulē ir teiciens: Nekad netici koeficientiem. Pirms veic likmi uz uzvarētāju, aplūkot abu dalībnieku cīņu stilu, kādas cīņu mākslas katrs pārstāv un kāda ir abu cīņu statistika.

Neizšķirta gadījumā saņemsi atpakaļ savu likmi, ja vien uz Neizšķirtu netiks piedāvāts likmes koeficients.

 

Likmes uz raundu skaitu jeb Virs/Zem

Vai pirms cīņas esi kādreiz padomājis: “Šis čalis noteikti neizvilks vairāk par diviem raundiem”? Ja jā, tad šis likmju veids ir domāts tieši priekš Tevis. Virs/Zem, vairāk/mazāk vai arī totāls ir likmju veids, kas tiek piedāvāts uz raundu skaitu.

Piemēram. Vai cīņā būs vairāk vai mazāk par 2.5 raundiem? Ja veiksi likmi uz vairāk (virs), tad Tava likme uzvarēs, ja cīņā ilgs vismaz 3 raundus. Šajā likmju veidā nav svarīgi, kurš ir uzvarētājs, tiek ņemts vērā tikai cīņas ilgums – aizvadīto raundu skaits.

Visbiežāk šajā likmju tirgū tiek piedāvātas šādas likmes uz UFC raundu skaitu:

  •   Likme – Virs/Zem 1.5 raundi. Uz šo likmju tirgu iesakam veikt, kad abi cīņas dalībnieki ir agresīvi noskaņoti un viens no dalībniekiem ir izteikts favorīts ar zemu likmes koeficientu. Zem 1.5 raundiem parasti laimē smagsvaru cīņās, kad viens sitiens vai spēriens var izlemt mača iznākumu.
  •   Likme – Virs/Zem 2.5 raundi. Tā kā mači, kuros netiek aizvadīta cīņa par titulu, ilgst trīs raundus, tad šī likme principā ir par to, vai cīņa ilgs līdz beigām, vai arī apstāsies pirms pēdējā raunda.
  •   Likme – Virs/Zem 3.5 raundi. Šādu piedāvājumu sastapsi tikai Čempionāta cīņās, jo tikai tajās ir pieci raundi. Čempionāta cīņas parasti iesākas ļoti lēni, jo cīkstoņi mēģina vēl tikai izskaitļot otra darbības, jo svarīgākas cīņās tomēr uzvaram taktika nevis emocijas.

Raunda skaits ietver decimāldaļu, lai totalizators un likmju veicējs veiksmīgi izvairītos no neizšķirtas likmes. Piemēram –  ja cīņa beigtos otrajā raundā, bet piedāvājums būtu Virs/Zem 2 raundi, tad sporta totalizatoram būtu jāatgriež Tava likme.

 

Likmes uz uzvaras veidu

Viens no totlaizatora ienesīgākajiem MMA likmju veidiem ir Uzvaras veids. Atšķirībā no iepriekš minētējajiem populārākajiem likmju veidiem, Uzvaras veids ļauj prongozēt uzvarētāju un precīzu cīņu iznākumu. Tā kā uz šo likmju tirgu piedāvājums ir plašāks, koeficienti uz katru likmi ir augstāki.

Ir vairāki veidi kā var beigties MMA cīņa:

Nokauts vai tehniskais nokauts – kāds no cīkstoņiem vairs nespēj aizstāvēties un turpināt cīņu.

Žņaugšanas paņēmiens – tiek veikts žņaugšanas paņēmies, līdz cīkstonis padodās (“tap-out”).

Lēmums – uzvara pēc tiesneša punktiem.

 

LIVE Likmes uz UFC jeb likmes notikuma laikā

LIVE likmes uz UFC var būt lielisks veids, kā precīzāk prognozēt iznākumu, jo, sekojot līdzi cīņai, vieglāk var saprast, kurš cīkstonis ir labākā formā un, kad mačs varētu begties. Cīņas laikā laicīgi var jau redzēt, kurš jau ir mentāli padevies un, kurš dalībnieks uzvarēs pēc tiesnešu lēmuma.

LIVE likmes MMA kategorijā ir liels retums Latvijā, taču tās noteikti var sastapt uz grandiozākajām cīņām.

 

MMA kombinētās likmes

Vienā kuponā vari prognozēt arī vairāku MMA UFC cīņu iznākumus, jo vienā pasākumā parasti norit vairākas cīņas. Šādi Tu vari palielināt savu laimestu, jo kombinētajās likmēs likmju koeficientu tiek savstarpēji reizināti.

Kaut gan MMA kombinēto likmju veids ir diezgan vilinošs, neiesakam prognozēt vairāk par trijiem notikumiem vienā totalizatora kuponā, jo ar katru jaunu notikumu Tavas izredzes laimēt, sarūk.

Autors
Artūrs Koroļkovs - Galvenais redaktors
Galvenais redaktors
Artūrs ir satura un sociālu tīklu menedžeris, kuram ir bagātīga pieredze darbojoties iGaming nozarē. Artūrs lieliski izprot industrijas izaicinājumus un spēj atrast lieliskus risinājums sociālo tīklu marketingā, kā arī piemērota satura radīšanā.
Raksta vērtējums
5/5
1 balss