Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Likmes uz tenisu: perspektīvas prognozes pret favorītu

Kā pareizi veikt likmes uz “anderdogiem” tenisā: galvenie faktori, lai analizētu spēles, likme.tv

Katru dienu tenisa pasaulē notiek ļoti daudz maču dažāda ranga turnīros. Bukmeikeru piedāvātās iespējas totalizatoros ir ļoti daudzveidīgas un ar plašu spektru.

Šķiet, ka kur nu vēl vienkāršāk var būt – spēlē divi dalībnieki, ir reitings, personīgā tikšanās vēsture starp tiem un tenisistu pēdējo maču statistika. Izvēlies stiprāko un laimē likmi. Tomēr ir ļoti daudzi zemūdens akmeņi un dažādu īpatnību, kas šajā visā vienkāršībā neļauj regulāri saņemt peļņu no tenisa likmēm.

Viens no galvenajiem momentiem tenisa likmēs ir “anderdogu” biežās sensacionālās uzvaras. “Anderdogi” ir sportisti, kuri pirms spēles netiek uzskatīti par pretendentiem uz uzvaru. Tāpēc arī totalizatori par šādu uzvaru piedāvā diezgan augstu koeficientu, jo tas tiek uzskatīts par maz ticamu. Tieši tādēļ ir vērts atcerēties, ka konstanti liekot likmes tenisā uz favorītiem netiks gūta taustāma peļņa. Tajā pašā laikā regulāri liekot likmes uz uzvaru par labu pastarīšiem jeb “anderdogiem”, arī tas nedos peļņu ilgtermiņā.

Kā iemācīties paredzēt spēles, kurās iespējams nostāties pret favorītiem? Kādos brīžos jāņem vērā perspektīvie “anderdogi”?

 

Savu iespēju izvērtēšana pirms augsto koeficientu izvēles

Veikt likmi uz tenisa “anderdogu” automātiski nozīmē spēlēt uz lielāku koeficientu. “Autsaiders” tenisa pasaulē nozīmē atlētu, kura uzvaras iespējamību bukmeikeri ir novērtējuši ar koeficientu 2,00 vai augstāku. Nav pamata sagaidīt regulāras uzvaras no šādiem gadījumiem.

Tikai pateicoties augsto koeficientu un kvalitatīvas maču izvēles dēļ, ir iespējams gūt peļņu. Iesācējiem tenisa likmēs sākotnēji jāizvērtē ne tikai viņu zināšanas par šo sporta veidu, bet arī viņu psiholoģiskā gatavība.

Katram vajadzētu mēģināt atbildēt uz diviem jautājumiem:

  • Cik es esmu sagatavojies nenovēršamām zaudējumu sērijām un to, ka uzvaru skaits var būt zem 50%?
  • Vai es varu stingri ievērot finanšu disciplīnu un, ja ir kādas neveiksmīgas sērijas, stingri pieturēties pie tā, ka neveikšu lielāku likmi par 3% no kopējās “bankas”?

Tikai ar pozitīvu atbildi uz šiem jautājumiem var sākt mēģināt apgūt stratēģiju par derībām uz “anderdogiem” tenisā.

 

Pastiprināta uzmanība tiek veltīta koeficientu svārstībām

Totalizatoru likmju līnijas uz spēlēm nav kaut kas stabils un pastāvīgs. Nosacīti tiek izdalītas divas līnijas:

  • Atklāšanas līnija – sākotnējie koeficienti, kurus totalizators piedāvā spēles iznākumam. Tas ir bukmeikeru analītiķu varbūtības novērtējums.
  • Noslēdzošā līnija – koeficienti pirms mača sākuma

Bieži vien ir redzamas būtiskas atšķirības starp atklāšanas un noslēdzošo līniju tieši pirms paša mača sākuma. Iemesli kādēļ tā ir vairāki: veselības problēmas kādam no spēlētājiem un/vai tiek novērots, ka tiek veiktas lielas likmes uz kādu no koeficientiem.

Likmēs uz “anderdogiem” ir svarīgi iemācīties prognozēt likmju kustību. Kam tas ir domāts? Lai noķertu izdevīgāko piedāvājumu un veiktu likmi brīdī, kad parādās visreālākā varbūtība uzvarēt izvēlētajam “anderdogam”.

Kā izvēlēties īsto brīdi likmes veikšanai? Nav vienotas pieejas. Daudz kas nāk no likmju veikšanas pieredzes. Iesācējiem būtu svarīgi labot savas likmes pirms paša mača sākuma, izvērtējot pašu tenisistu uzvaras varbūtību un salīdzināt to ar to, ko piedāvā totalizatori dotajā brīdī. Ja atšķirība ir ievērojama, tad ir vērts apsvērt likmes veikšanu. Tomēr nevajag steigties ar naudas nodošanu totalizatoriem. Labāk būtu fiksēt savas domas par potenciālo likmi uz papīra, vai izmantot virtuālos totalizatoru kontus, tādā veidā nezaudējot reālu naudu.

 

Galvenie faktori izvēloties tenisa “anderdogus”

Atrast tenisa mačus, kuros favorīti ļoti iespējams zaudēs, nav viegls uzdevums. Šeit nevar runāt par kādu vienotu un uzvaru nesošu stratēģiju. Ir jāpievērš uzmanība dažiem faktoriem, kuri dos pareizos signālus par labu tam, ka “anderdogam” ir ne tikai liels koeficients, bet arī liels potenciāls uzvarēt.

  • Tenisa spēlētāja pašreizējā sportiskā forma

Tradicionāls faktors, kurš jāņem vērā, kad tiek veiktas likmes sportā. Ir vitāli svarīgi izvērtēt ne tikai favorīta problēmas, bet arī nolasīt “anderdoga” pašreizējo sportisko formu. Bieži vien notiek paļaušanās uz pašreizējo sportisko formu tikai dueļa līderim, taču aizmirst veikt šādu pašu analīzi “autsaiderim”.

  • Turnīra līmenis un tā prestižs

Kalendārajā gadā TOP 50 tenisistiem turnīri ir salikti jau gadu uz priekšu un tie ir salikti ļoti rūpīgi, izvērtējot dažādus riskus. Ir visai skaidrs, ka prioritārie turnīri ir tie, kuri ir visaugstāk rangā (“Grand Slam” un “Masters”). Piedalīšanās mazāk prestižajos turnīros tiek uzskatīta par sagatavošanās posmu vai saistību izpildi pret rīkotājiem, sponsoriem un reklāmas līgumiem. Šādas sacensības paver lielas iespējas likmēm uz “anderdogiem”.

Piemēram, zemāk attēlā redzami rezultāti no otrā raunda mačiem ne pārāk prestižajā
“ATP 250” turnīrā Montpeljērā (2020. gada sezonā), kur puse no mačiem beidzās ar nefavorītu uzvarām. Kā redzams, izsētie dalībnieki un to reitings šajā gadījumā neko nenozīmēja.

  • Daudzoslošā jaunība

Kā “anderdogiem” ciešu uzmanību vajadzētu pievērst jaunajiem un talantīgajiem tenisa spēlētājiem, kuri tik tikko ir sākuši spēlēt pieaugušo tenisā. Sākumā bukmeikeri var nenovērtēt jaunos talantus. Ieteicams sekot līdzi šiem prospektiem un viņu spēlei junioru turnīros, kuros ir arī atsevišķi rangi.

  • Laukuma segums

Segums viennozīmīgi spēlē svarīgu lomu analīzei jebkuram tenisa mačam. Veicot likmes uz “anderdogu”, šis var būt atslēgas moments. Kopumā nav tik daudz tenisa spēlētāju vienā tūrē, kuri spēj spēlēt vienlīdz pārliecinoši uz visiem segumiem. Bukmeikeru noteiktais dueļa pastarītis var būt ievērojami zemāk pasaules rangā, bet tajā pašā laikā, ja tas ir tā iecienītākais segums, uz kura viņš rāda vispārliecinošāko sniegumu, spēlētājs ir gatavs pārsteigt ikvienu un uzvarēt kādu no šādām spēlēm.

  • Iesildošie turnīri pirms “Grand Slam”

Pirms katra no lielajiem “Grand Slam” turnīriem notiek šāds turnīrs. Tas notiek nedēļu pirms starta lielajam pasākumam. Šajos turnīros ir iespējams atrast ļoti daudzsološas “anderdogu” likmes. Daudziem favorītiem priekšā ir ļoti atbildīgi un svarīgi turnīri sezonas gaitā, kuros būs nopietns daudzums ar reitinga punktiem, kuri tiem būs jāaizstāv. Iesildošie turnīri pirms “Grand Slam” ir lieliska un specifiska iespēja iegūt lielu peļņu.

Piemēram, pirms “Australian Open 2020”, ceturtdaļfinālā tradicionālajā
ATP 250” turnīrā Oklendā, uzskatāms piemērs tam, ka šādi rezultāti pastāv.

Kurus totalizatorus izvēlēties, lai veiktu likmes uz “anderdogiem”?

Vislabākais piedāvājums Latvijas mērogā tenisa likmēm ir „Betsafe”, „OptiBet”, „11.lv” un „Pafbet”. Šie totalizatori piedāvā visplašākā mēroga likmju klāstu, visdažādākajiem rangu turnīriem. Veicot likmes attālinātim likmēm un koeficientiem ir īpaši liela nozīme, tādēļ kāds no šiem četriem būs vislabākā izvēle.

Ļoti svarīgi ir arī pievērst uzmanību koeficientu atšķirībām. Dažreiz šī atšķirība var būt par līdz 0,5 vienībām, tādēļ ir jāreģistrējas vairākos, lai būtu lielāka variācijas iespēja un būtu optimālāka izvēle konkrētajai likmei. Šīs atšķirības ir visizteiktākās tieši “anderdogiem”.

Tev varētu interesēt arī šie raksti:

Likmes uz dubultkļūdām ATP turnīros
Hokeja likmes: kas jāzina pirms to veikšanas
Oskara Grainda stratēģija

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
4/5
1 balss