Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Likmes uz e-sportu (kibersportu)

Kibersports, likme.tv

Kas ir e-sports?

E-sports ir saīsinājums no “elektroniskais sports” un tās ir videospēles. Vienkārši sakot, tie ir spēlētāji, kas datorspēlēs sacenšas ar citiem spēlētājiem vienotā tīklā. Tas nav nekas jauns, jo, kopš attīstījies internets un spēļu konsoļu tehnoloģijas, spēlētāji tīklā viens pret otru spēlē jau gadiem ilgi. Šis sporta veids arī pazīstams kā kibersports.

Kļūstot populārākām tiešsaistes spēlēm, labākie spēlētāji sāka apvienoties komandās un cīnīties savā starpā, kamēr skatītāji, izmantojot tādus video servisu pakalpojumus, kā Twitch ērti var sekot līdzi šiem mačiem.

Drīz vien arī sporta totalizatori sāka piedāvāt likmes uz šiem notikumiem, jo šo cīņu fanu pulks jau ir mērāms miljonos. Katru gadu iznāk arī arvien jaunas online datorspēles, kas paplašina e-sporta piedāvājumu un rada jaunu tirgu.

Principā e-sporta likmju veikšana ir videospēles mača vai kāda notikuma prognozēšana, veicot uz to likmi, tāpat kā tas notiek standarta sporta likmēs. Ja notikumu esi prognozējis precīzi, tad saņemsi laimestu, kas būs Tavas likmes reizinājums ar notikuma koeficientu.

 

E-sporta spēles

Likmes uz e-sportu neaprobežojas tikai ar vienu spēli. Ir dučiem spēļu jeb kategoriju uz kurām tiek piedāvātas sporta likmes Latvijas totalizatoros. Pašas populārākās spēles, kurās par naudu vari prognozēt notikumus ir:

Dota 2 spēlētāji spēli uztver vairāk kā dzīvestilu. Spēlei ir vairāki pasaules mēroga turnīri, kas dalās sīkāk: lielie un mazie turnīri. Sezonas kulminācija ir The International Dota 2 turnīrs, kurā spēlētāji sadala milzīgu naudas balvu. 2019. gadā Team OG The International turnīrā saņēma 15’620’181 USD par pirmo vietu kā gada labākā Dota 2 komanda.

League of Legends (LOL) ir online lomu spēle, kas 2021. Gadā atzīta par visvairāk pārraidīto spēli. Spēlei ir lielākais fanu pulks starp visām kibersporta spēlēm. Populārākais spēles notikums ir LOL Čempionu Līgas sērija jeb LCS. Tas notiek katru gadu un tajā labākās Ziemeļamerikas komandas sacenšas savā starpā par pirmās vietas titulu.

Counter Strike:Go jeb CS:GO ir pati karstākā spēle kibersportā. Šo spēli spēlē miljoniem visā pasaulē un labākie satiekas vienā no lielākajām CS:GO līgām: the ELeague. Lielākajam gada turnīrām: CS:GO Major Čempionātam līdzi vari sekot gan Twitch gan Youtube platformās. Šī spēle bija pienoris likmju kibersporta likmju veikšanā un naudas vietā spēlētāji izmantoja skinus, jeb ieroču “ādiņas”.

Katrā no šīm spēlēm tiek aizvadīti dažādi turnīri, kuri arī ir atrodami sporta totalizatoru sadaļu izvēlē. Pārsvarā kibersporta turnīri tiek aizvadīti līdzīgi kā sporta izslēgšanas spēles – komandas cīnās savā starpā, līdz beigās paliek divas stiprākās, kuras cīnās par čempionu noskaidrošanu.

Turnīru formāts parasti tiek norādīts pirms turnīra sākuma, bet populārākais formāts ir Best of 3 (BO3) jeb Labākais trīs kartēs. Dalībnieki spēlē divas kartes un ja, ja spēle beidzas neizšķirti, tad uzvarētājs tiek izlemts pēdējā kartē.

Likmes vari veikt ne tikai uz piedzīvojumu datorspēlēm, bet arī uz sporta spēlēm, kā tas notiek Elektroniskajās sporta līgās. Šajā kategorijā, spēlētāji sacenšas tādās sporta videospēlēs kā NBA 2K, FIFA, NHL u.c. Šajos sporta mačos ir tāds pats likmju tirgus kā reālajās spēlēs, taču videospēlē komandu vada viena persona – spēlētājs.

E-sporta likmju lielāko popularitāti gūst tieši LIVE likmes, jeb likmes, kas veiktas notikuma gaitā. Tas ir tādēļ, ka gandrīz ikkatru e-sporta maču, ikviens var vērot internetā, par to nemaksājot nekādu naudu. Sekojot līdzi visiem spēles notikumiem video straumē, vieglāk ir prognozēt dažādus iznākumus. Spēles gaitā vari iepazīsties jau ar komandu vai spēlētāju paradumiem un spēlēšanas stilu. Rezultātā vari precīzāk prognozēt mača iznākumu.

Standarta sporta totalizatorā, lai sagaidītu mača beigas, Tev ir jāgaida līdz pat stundai vai, pat divām. E-sporta mačos ir gluži pretēji. Katrs e-sporta mačs norit ļoti ātri, tas aizņem apmēram 30 – 40 min. Pie kam, ja veiksi sporta likmes uz tādiem īpašiem notikumiem, kā “pirmo nogalināšanu” vai “pirmā raunda uzvarētāju”, tad Tavas likmes jau tiks novērtētas 5 līdz 10 minūšu laikā kopš spēles sākuma..

 

Kā veikt likmes uz esportu?

Likmes uz kibersportu tiek piedāvātas ikvienā licenzētajā Latvijas sporta totalizatorā. Reģistrēties kādā no tiem un meklē sporta sadaļu, kas saucas: E-sports. Tur atradīsi sarakstu ar spēlēm un kurām tiek piedāvātas likmes.

Vispirms izvēlies turnīru vai līgu un klikšķini uz kāda mača. Teiksim, Tu vēlies veikt 10 EUR e-sporta likmi uz Fnatic komandas uzvaru. Klikšķini uz komandas vārda likmju piedāvājumā: Mača uzvarētājs. Likmes kuponā parādīsies šī likme, kur jau būs jāievada tikai vēlamā likmes summa un jāapstiprina kupons.

 

E-sporta likmju tirgus

E-sporta likmēs vari prognozēt ne tikai mača iznākumu, bet arī vari veikt likmes uz jebkādiem notikumiem, kas var norisināties mača laikā, piem. kura komanda veiks pirmo kilu (nogalināšanu)? Kura komanda iznīcinās pirmo torni? Kurš uzvarēs otrajā kartē? Likmju skaits un piedāvājums atšķiras katrā no Latvijas sporta totalizatoriem. E-sporta likmju veikšanai, izmanto to totalizatoru, kurš piedāvā plašāku likmju piedāvājumu.

Standarta kibersporta likmes:

Kartes uzvarētājs – prognozē, kura komanda uzvarēt doto karti.

Karšu vai raunda handikaps – komandai ir mazāko uzvaras varbūtību tiek dota priekšroka raundu vai karšu formā, lai pirms starta komandas padarītu līdzvērtīgākas. Prognozē, kura komanda uzvarēs, ievērojot šo priekšroku. Piemērs. Counter Strike GO mačā tiekas komandas G2 un TYLOO. TYLOO komandai tiek piešķirts handikaps – 1.5 kartes, kas nozīmē, ka G2 komandai jāuzvar ar divu karšu pārsvaru, lai gūtu likmes uzvaru.

Vairāk/Mazāk. Prognozē skaitu kādai noteiktai vērtībai, kā piem. nonāvētie, kartes, raundi utt. Piem. Prognozē vai Counter Strike mačā būs mazāk par 2.5 kartēm vai vairāk. Ja veiksi likmi Zem 2.5, tad Tava likme uzvarēs, ja divas kartes šajā spēlē beigsies ar rezultātu 2-0, bet ja divas kartes beigsies ar rezultātu 1-1, tad tiks spēlēta trešā karte. Trešās kartes gadījumā, likme Virs 2.5 laimēs.

Katrai spēlei ir savs likmju tirgus, jo notikumi katrā videospēlē atšķiras. Piem. Counter Strike: GO spēlē uzvar tas, kurš nogalina visus pretiniekus vai izpilda misiju, savukārt Dota 2 un League of Legends ir jāiznīcina torņi un bosi. 

Pirmais kils jeb pirmais nonēvātais -prognozē kurš spēlētājs pirmais nonāvēs kādu no pretinieku komandas.

Nažu raunds – prognozē, kurš spēlētājs ar nazi nonāvēs visvairāk pretinieku komandas dalībniekus.

Kartes uzvarētājs – prognozē, kura komanda uzvarēt doto karti.

 

Kibersporta likmju veikšanas stratēģijas

Izpēti tirgu, pirms veic likmes. Nav jēga izmest savu naudu esporta likmēs uz spēlēm vai komandām ar kurām neesi iepazinies. Kibersports ir ļoti konkurētspējīgs, komandas tiešām ir spēcīgas, tāpēc pirms ieguldi savas finanses e-sporta likmju veikšanā vispirms izpēti komandu statistiku un iepazīsties ar tā spēlētājiem. Ne vienmēr laimēsi likmes, ja prognozēsi uzvaru tikai populārkajām komandām.

Izpēti komandu pēdējo maču rezultātus, savstarpējās spēles un rangu. Iepazīsties ar spēlētāju stratēģiju. Kuri spēlētāji izmanto vairāk aizsardzības pieeju, bet kuriem no spēlētājiem patīk uzbrukt.

Spēlē tādos sporta totalizatoros, kur koeficienti uz kibersportu ir augstākie. Tu būsi pārsteigts uzzinot, kā koeficienti sporta totlizatoros atšķiras uz vienu un to pašu spēli un likmi. Šī koeficientu atšķirība var izmaksāt Tev vairākus simtus vai pat tūkstošus. Pirms veic likmi, atrodi, kurš Latvijas totalizators piedāvā augstāku koeficientu uz šo maču. Iesakām uzturēt spēļu kontus trīs totalizatoros, lai regulāri izmantot tikai labākos koeficientus.

Autors
Artūrs Koroļkovs - Galvenais redaktors
Galvenais redaktors
Artūrs ir satura un sociālu tīklu menedžeris, kuram ir bagātīga pieredze darbojoties iGaming nozarē. Artūrs lieliski izprot industrijas izaicinājumus un spēj atrast lieliskus risinājums sociālo tīklu marketingā, kā arī piemērota satura radīšanā.
Raksta vērtējums
4/5
1 balss