Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

“Vairāk/mazāk” jeb “totāls” – galvenie principi

Likmes uz "vairāk/mazāk", likme.tv

Mūsdienu totalizatori piedāvā lielu skaitu šādu veida likmju. Tas var būt futbolā gūto / ielaisto vārtu kopskaits, atsevišķa spēlētāja pārkāpumi, kartītes vai izdarītās piespēles, savukārt citos sporta veidos tie ir attiecīgi citi statistikas rādītāi. Šajā materiālā mēs Jums izskaidrosim, ko šī likme nozīmē un kā tā tiek aprēķināta, izejot no konkrēta sporta veida.

Likmē par kopējo vārtu / punktu skaitu spēlētājam piedāvā paredzēt, vai izvēlētais kvantitatīvais rādītājs pārsniegs totalizatoru piedāvātās robežas.

Atzīmēsim, ka nereti vairums spēlētāju dod priekšroku likt uz kopējo vārtu / punktu skaitu, izmantojot tieši “live” likmes un šī pieeja ir loģiska, jo “live” režīmā ir daudz vieglāk novērtēt komandu spēku samēru, nekā tas ir izdarot likmi pirms mača sākuma.

Daudzi papildu kopsummu skaitā iekļauj visas iespējas, kas nav iekļautas galvenajā rindā: futbolā tie ir gan kopējais vārtu skaits, kas skaitliskajā rādītājā atšķiras no kopsummas, gan citas likmju iespējas, piemēram, individuālā kopsumma / punkti, kopējais sods, stūri sitieni un citi statistiskie rādītāji.

Futbols

Precīzi prognozēt aizraujošas futbola spēles iznākumu vienmēr ir grūti. Ja spēlētājam nepatīk veikt likmes par mača iznākumu vai likmes ar handikapu, tad viņš skatās sarakstu ar likmēm uz kopsummu: šeit Jūs varat izvēlēties vēlamo skaitlisko rādītāju un paredzēt, vai to sasniegs komanda vai pretinieki. Lai to izdarītu, totalizatoriem katrā mačā ir likme “vairāk/mazāk”. Pie tam vairākās opcijās un ar atšķirīgām skaitliskām vērtībām.

Parasti totalizatori futbola mačam piedāvā, ka abas komandas kopā gūs 2,5 vārtus (iekavās skaitliskā vērtība tiek apzīmēta ar “virs” un “zem”) “Virs” pieder pie “vairāk” un “zem” pie “mazāk”. Kā var saprast pēc skaitliskā rādītāja (ir iekļauta decimāldaļa), šī opcija nozīmē, ka likme nevar tikt atgriezta, jo Jūs varat derēt uz kopsummu virs 2,5 vārtiem (virs 2,5) vai uz kopumā mazāk nekā 2,5 vārtiem (zem 2,5). Atkarībā no tā, cik komandas gūst vārtus, viena likme uzvar, bet otra zaudē.

Kā futbolā aprēķina “vairāk/mazāk” ?

Komandas A pret B un jūsu likme ir “virs 2,5”. Spēle noslēdzas ar 1:0 A labā. Likme (virs 2,5) ir zaudējusi, bet likme (zem 2,5) uzvarējusi.

Kāpēc tieši 2,5 vārti? Saskaņā ar statistiku, futbolā vidēji katrā mačā tiek gūti divi līdz trīs vārti. Decimāldaļa izmantota tāpēc, lai nebūtu pārpratumu, ja komandas gūst tieši divus vārtus. Protams, totalizatori pielāgo konkrētu skaitlisko rādītāju, pamatojoties uz statistiku par komandām, kuras spēlē savā starpā. Ja komandas iepriekš spēlējušas rezultatīvi, tad tas palielinās līdz 3,5 vai vairāk vārtiem. Ja komandas ir mazāk rezultatīvas, tad tas var samazināties līdz 1,5 vārtiem un zemāk.

Parasti totalizatori “standarta”, “vidējo” vai “galveno” prognozēto kopsummu norāda lapā labi redzamā vietā. Tiesa, likmju līnijās ir iespējams redzēt vairākus piedāvājumus – gan ar lielāku, gan ar mazāku skaitlisko vērtību.

Individuālais “vairāk/mazāk” futbolā

Papildus kopējai “vairāk/mazāk” likmei (abu komandu sasniegtajam apjomam) totalizatori piedāvā likmes uz katras komandas individuālajiem sniegumiem. Ņemiet vērā, ka tas var nozīmēt ne tikai vienas komandas vārtu skaitu, bet arī citus rādītājus – noteikumu pārkāpumus, kartiņas, noraidījumus, stūra sitienus, u.t.t. Turpinājumā piemērs ar vārtu guvumiem, bet tas pats attiecas arī uz pārējām kategorijām.

Ko nozīmē 1. vai 2. Komandas “vairāk/mazāk”? Ja mēs runājam par futbolu, tad šādās likmēs spēlētājs var prognozēt, cik daudz vārtus gūs atsevišķa komanda.

Šādas likmes spēlētāji visbiežāk izmanto, lai palielinātu likmes koeficientu. Totalizatori saprot, ka paredzēt vārtus no vienas no divām komandām ir grūtāk nekā paredzēt vārtus no abām komandām, tāpēc individuālajām likmēm  parasti ir ievērojami augstāki koeficienti.

Piemērs:

Komandas A pret B un Jūsu likme ir, ka A gūs vairāk par 1,5 vārtiem. Mačs noslēdzās ar 0:0, kas nozīmē, ka Jūs esat zaudējis. Un otrādi.

Tiesa, totalizatoru likmju līnijās ir pieejami arī “vairāk/mazāk” ar veselu skaitli, piemēram, 1. Ja A būtu uzvarējusi ar 1:0, tikai tādā gadījumā Jūsu likme tiktu atgriezta.

Kā hokejā aprēķina “vairāk/mazāk” ?

Hokejs pēc statistiskas ir krietni rezultatīvāks sporta veids nekā futbols, tāpēc šādas likmes izceļas ar lielāku piedāvāto vārtu skaitu. Tātad hokeja spēles kopējais „vairāk/mazāk” parasti ir 4,5 vai 5,5 vārti un Jūs varat izvēlēties likt uz “virs” vai “zem” tāpat kā futbolā.

Totalizatoru noteiktā skaitliskā rādītāja lielums hokejā tiek aprēķināts tāpat kā futbolā. Proti, pamatojoties uz sastopamo komandu statistiku. Tāpat ir vērts izpētīt attiecīgā turnīra noteikumus: jo mazāks (šaurāks) laukums, jo lielāka ir gūto vārtu iespējamība. Piemēram, KHL vidēji gūst mazāk vārtu nekā NHL, tieši laukuma izmēru atšķirību dēļ.

Piemērs:

Spēlē komandas A pret B un Jūsu likme ir, ka abas kopā gūs vairāk par 4,5 vārtiem. Mačs noslēdzas ar 6:3 A labā. Jūsu likme ir laimējusi, jo kopējo vārtu skaits ir 9. Ja Jūs izvēlējāties “zem 4,5”, Jūs neesat laimējis.

Kā tenisā aprēķina “vairāk/mazāk” ?

Arī tenisā tie piedāvāti kvantitatīvi rādītāji par mača rezultātiem, uz kuriem ir iespējams veikt likmes. Standarta iespēja – nospēlēto setu vai geimu skaita. Parasti totalizatori koncentrējās uz geimu skaitu.

Tiesa, tenisam ir savas īpatnības. Ne visi turnīri (vīriešu) tiek spēlēti pēc vienādiem noteikumiem. Ir turnīri, kur jāuzvar trīs setos (“Grand Slam”, Olimpiskās spēles vai atsevišķi “Masters” turnīri), bet ierasti ir jāuzvar tikai divos setos. Attiecīgi mainās kopējā spēlēto spēļu skaita kvantitatīvais rādītājs. Pirms veicat likmi, neaizmirstiet izlasīt sacensību nolikumu.

Tāpat jāņem vērā, ka tenisā ir iespējams, t.s., “taibreiks”, līdz ar to viena seta ietvaros rezultāts var būt 7:6 vai 7:5.

Piemērs:

Tenisists A pret B, bet Jūsu likme uz “vairāk/mazāk” ir “virs 37,5” geimi. Kopējais geimu skaits ir 26:28 (kopā 54) par labu A, kas nozīmē, ja esat veicis likmi par “virs”, Jūs esat laimējis, ja “zem”, tad zaudējis.

Šeit jāmin vēl viena īpatnība – lai arī visā mačā A uzvarēja mazāk geimos, tomēr setu ietvaros tika izcīnīta uzvara ar 3-1. Ja nepieciešamais geimu skaits ir sasniegts, Jums nav jāuztraucas par to, ka Jūsu izvēlētais indivīds visā mača ir uzvarējis vai zaudējis. Svarīgs ir tikai geimu skaits.

Kā basketbolā aprēķina “vairāk/mazāk” ?

Savukārt basketbols ir vēl krietni rezultatīvāks sporta veids par visiem iepriekš minētajiem, jo kopējais gūto punktu skaits svārstās vidēji no 120 (Eiropā) līdz 220 (NBA un vairākās Āzijas līgās). Eiropas basketbolā labs rezultāts skaitās, ja viena komanda ceturtdaļā gūst 20 punktus, bet NBA šis rādītājs ir krietni lielāks. Te gan jāatzīmē, ka NBA vienas ceturtdaļas ilgums ir 12, bet Eiropā 10 minūtes.

Protams, basketbolā skaitļi ir atkarīgi no tā, kuras komandas tiekas. Vienas komandas sistēma var balstīties uz spēli uzbrukumā, tikmēr citas vairāk pievēršas spēlei aizsardzībā, tāpēc, pirms veicat likmi, ir svarīgi izpētīt pieejamo statistiku.

Basketbolā diezgan populāra ir likme par punktu skaitu puslaikā vai atsevišķā ceturtdaļā. Totalizatori piedāvā arī likmes par rezultatīvāko un vismazāk rezultatīvāko ceturtdaļu.

Piemērs:

Spēlē komandas A pret B un Jūsu likme ir, ka abas kopā gūs “virs 154,5” punktiem. Mačs noslēdzas ar 80:60.  Šī likme ir zaudējusi, jo kopējais punktu skaits ir 140, savukārt, ja likāt, ka abas komandas kopā negūs 154,5 punktus (jeb “zem”), likme ir laimējusi.

Tāpat totalizatori piedāvā veikt likmi uz atsevišķas komandas iespēto “vairāk/mazāk”.

Likmes “vairāk/mazāk” uz atsevišķiem statistikas rādītājiem

Likmju izdarīšanai par konkrētu statistiku dažādos sporta veidos nav tā bagātākā vēsture. Tomēr šāda veida likmes iegūst arvien lielāku popularitāti, un totalizatori piedāvā atbilstošas ​​iespējas, lai izpildītu spēlētāju vēlmes.

Futbolā tās var būt likmes uz izpildīto stūra sitiena skaitu, dzeltenajām / sarkanajām kartītēm, izbraukumā gūto vārtu skaitu, izdarītajiem sitieniem vārtu rāmī un daudz ko citu.

Hokejā tās var būt likmes par soda minūšu vai noraidījumu skaitu, izpildītajiem metieniem un spēka paņēmieniem.

Tenisā tās var būt likmes par izpildītajiem eisiem, dubultkļūdām un video atkārtojumu (“challenge”) ņemšanu.

Basketbolā tās var būt likmes ( var arī likt uz konkrēta indivīda sniegumu) par noteikumu pārkāpumu skaitu, realizētajiem divpunktu vai trīspunktu metieniem, atlēkušajām bumbām, rezultatīvajām piespēlēm, pārķertajām bumbām, bloķētajiem metieniem un citiem rādītājiem.