Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

“Ķēdes” likme

Ķēdes likme, likme.tv

Vadošie totalizatori pastāvīgi strādā ne tikai pie sniegtā pakalpojuma līmeņa celšanas, bet arī piedāvā saviem lietotājiem jauna veida likmju servisu. Kā vienu no šiem pakalpojumiem var minēt “ķēdes” likmi, kuru daži cilvēki to jauc ar “pus-kombinēto” likmi vai sistēmu. Ko nozīmē likmes “ķēde”, kā tā tiek aprēķināta un vai šādā veidā ir iespējams īsā laikā gūt labu peļņu?

Kas ir “ķēde”?

“Ķēde” ir atsevišķu likmju komplekts, kas ir izkārtots spēlētāja norādītā secībā. Tā tiek raksturota kā parastās un kombinētās likmes hibrīds.

Spēlētājs vienā likmes kuponā veic vairākas likmes, tāpat kā kombinētajā, taču tās tiek ņemtas vērā pēc vienas likmes principa, kur katras nākamās atsevišķās likmes aprēķins “ķēdē” ir atkarīgs no iepriekšējo spēļu rezultāta.

Citiem vārdiem sakot, kamēr nav piepildījies pirmais prognozētais rezultāts, nākamais vairāk nav saistošs. Tajā pašā laikā spēlētājs pats neatkarīgi nosaka “ķēdē” iekļauto notikumu secību un var tos izkārtot pēc saviem ieskatiem, arī, ja kāds notikums sāksies vēlāk nekā nākamais.

Papildus ir jāatzīmē vairāki svarīgi faktori, kas raksturo šo likmes veidu:

  •       Katras nākamās vienkāršās likmes lielums ir vienāds ar pirmās likmes lielumu, kas sāk “ķēdi”
  •       Ja pirmā likme “ķēdes” secībā netiek uzminēta precīzi, tad Jums arī nebūs līdzekļu, ko likt uz nākamajiem posmiem. Ja pēc nākamās likmes “ķēdes” kontā ir nulle, šī likme tiek pilnībā zaudēta
  •       Ja kādu no mačiem neesat atminējis pareizi un pirms likmes veikšanas nauda nākamajam “ķēdes” posmam ir mazāka par pirmās parastās likmes summu, likmi aprēķina, pamatojoties uz atlikušajiem līdzekļiem
  •       Kopējais laimests, kas iegūts pēc pēdējās vienkāršās likmes aprēķināšanas, tiek ieskaitīts spēlētāja kontā

No pirmā acu uzmetiena varētu šķist, ka viss ir ļoti sarežģīti un nesaprotami, taču, tiklīdz Jūs sākat izmantot šāda veida likmes, Jūs sapratīsiet pēc kāda mehānisma „ķēde” darbojas.

Kā aprēķina “ķēdes” laimestu

Pieņemsim, ka “ķēdē” iekļautas četras spēles no UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra:

„Astana” (1) pret Borisovas BATE (2)

Likme veikta uz 2 ar koeficientu 5,10

„Malmo” pret Jeruzalemes „Bnei Haguda”

Likme veikta uz 1 ar koeficientu 1,39

„Riga FC” pret „Kopenhavn”

Likme veikta uz X ar koeficientu 6,15

„Feyenoord” pret „Happoel”

Likme veikta uz 1 ar koeficientu 1,35

Likmes summa – 1000 eiro. Turpinājumā aprēķins un iespējami scenāriji.

Uzvarējušas visas likmes

Pieņemsim, ka spēlētājam ir uzsmaidījusi veiksme un viņš pareizi prognozējis visu maču iznākumus, kas iekļauti likmes kuponā.

  1.     1000 (likmes summa) x 5,1 (koeficients uz BATE uzvaru) = 5100 eiro
  2.     ((5100 – 1000) pirmās likmes „tīrā” peļņa mīnuss summa, kas tiek skaitīta par otro likmi) + 1000 x 1,39 (koeficients uz „Malmo” uzvaru) = 4100 + 1390 = 5490 eiro
  3.     ((5 490 – 1 000) laimests par pirmajām divām likmēm, no kurām atskaitīta summa par trešo likmes veikšanu) + 1000 x 6,15 (koeficents uz „Riga FC” un „Kopenhavn” neizšķirtu) = 4490 + 6150 = 10 640 eiro
  4.     ((10 640 – 1 000) laimests par pirmajām trīs likmēm, no kurām atskaitīta summa par ceturtās likmes veikšanu) + 1 000 х 1,35 (koeficients uz „Feyenoord” uzvaru) = 9 640 + 1 350 = 10 990 eiro

Kā redzams piemērā, ja Jūs pareizi prognozējat visas “ķēdē” iekļautās spēles, peļņa var būt ļoti solīda, lai neteiktu vairāk – šajā gadījumā no 1000 eiro laimēti būs 10 990 eiro.

Neuzminēts 2. “ķēdes” posms

Izmantojot iepriekš minētās četras spēles, pieņemsim, ka „Malmo” zaudē vai nospēlē neizšķirti.

  1.     Pirmajā posmā viss kā iepriekš – 1000 (likmes summa) x 5,1 (koeficients uz BATE uzvaru) = 5100 eiro
  2.     ((5100 – 1000) pirmās likmes „tīrā” peļņa mīnuss summa, kas tiek skaitīta par otro likmi) + 1000 x 0 (nulle, jo prognoze par „Malmo” uzvaru nepiepildījās) = 4 100 + 0 = 4 100 eiro
  3.     ((4100 – 1000) summa, kas palikusi pēc vienas laimētas un vienas zaudētas likmes „ķēdē”) + 1 000 х 6,15 = 3 100 + 6 150 = 9 250 eiro
  4.     (9 250 – 1 000) summa, kas palikusi pēc divām laimētām un vienas zaudētas likmes „ķēdē”) + 1 000 х 1,35 = 8 250 + 1 350 = 9 600 eiro

„Ķēde”, kurā precīzi nav prognozēta otrā likme (pēc kārtas), kopumā nesusi “tīro” peļņu 8 600 eiro apmērā (9 600 – 1 000 = 8 600).

Analoģiskā veidā tiek aprēķināti laimesti arī tad, ja “ķēdē” nelaimē trešā vai ceturtā likme.

“Ķēdes” likmju īpatnības

Šāda veida likmes var palīdzēt palielināt spēlētāju  peļņu, taču ir nepieciešams pareizi atlasīt un izvēlēties sporta notikumus. Īpaši rekomendējami ir šādi ieteikumi:

  •       Likt uz rezultātiem, kuru koeficients nav mazāks par 2,00. Pretējā gadījumā otrā vai trešā likme var negatīvi sagraut visu “ķēdi”
  •       Kā pirmo likmi izvēlieties visreālāko iznākumu. Ja pirmais solis nepiepildās, tad otrās likmes veikšanai šī kupona ietvaros līdzekļu vairāk nebūs
  •       Izvēlēties ne vairāk kā 3 vai 4 mačus. Saskaņā ar teoriju – jo mazāk notikumus, uz kuriem likt, Jūs izvēlaties, jo lielāka iespēja laimēt

Protams, “ķēdes” likme jāveic tikai pēc tam, kad ir rūpīgi izanalizēti iepriekšējie attiecīgo komandu / indivīdu rezultāti. Ja tas nav izdarīts, tad labāk izvēlēties vienkāršās likmes vai nelikt vispār.

Priekšrocības un trūkumi

Pie plusiem var pieskaitīt:

  •       Liels laimests pie nosacījuma, ka visi izvēlētie sporta notikumi ir prognozēti precīzi
  •       Iespēja gūt peļņu, ja kāda no likmēm nelaimē
  •       Lielāka iespēja laimēt salīdzinājumā ar kombinētajām likmēm

Tāpat kā viens no plusiem “ķēdes” likmei tiek minēts tas, ka spēlētājam ir iespēja izvēlēties notikumus ar dienu un pat nedēļu atstatumu. Tiesa, šāds piegājiens, spēlējot totalizatorus, var nenest cerētos augļus. Nedrīkst aizmirst, ka pat salīdzinoši veiksmīga spēle totalizatoros nenāk pati no sevis. Tam pamatā ir apjomīgas analīzes veikšana.

Sportā bieži atgadās notikumi, kas dažos mirkļos var dramatiski mainīt spēku samēru, piemēram, vadošā uzbrucēja, ar kura palīdzību tiek veidota visa komandas spēle, savainojums ievērojami samazinās vienas komandas izredzes uzvarēt, vai arī, ja traumu gūst pamata vārtsargs. Tajā pašā laikā tas nekalpos kā iemesls, lai mainītu vai atceltu jau izdarītu likmi.

Runājot par mīnusiem, ir vērts atzīmēt lielo zaudēšanas risku, ja Jūs velkat paralēles ar vienkāršajām likmēm. Turklāt ne katrā totalizatoru piedāvājumā likmju līnijās šādas likmes ir iekļautas.

Tev varētu interesēt arī šie raksti:

Kas ir “cash out”?
Dubultiespēja
“Anti – ekspress”

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis