40 EUR bezriska likme
Saņemt

Komandas vai spēlētāja individuālais “vairāk/mazāk” jeb “totāls”

Individuālais "vairāk/mazāk", likme.tv

Dažreiz atsevišķos sporta notikumos ir daudz vieglāk paredzēt atsevišķas komandas / indivīda sniegumu nekā rezultātu kopumā. Šajā gadījumā totalizatoru entuziasti laimi meklē pie individuālām likmēm.

Individuālais “vairāk/mazāk” ir likmes, kas veiktas prognozējot vienas iesaistītās puses (komandas vai indivīda) sniegumu – gūtos punktus un vārtus, iemestās ripās, uzvarētos geimus, iekļaujot arī citus statistikas rādītājus.

Apzīmējums totalizatoru likmju līnijās

Likmes uz individuālo “vairāk/mazāk” var meklēt blakus kopējam uz maču “vairāk/mazāk”, bet Latvijas totalizatoros apzīmējums ir vai nu “1. komandas vairāk/mazāk” vai „2. komandas “vairāk/mazāk”. Citos totalizatoru kantoros tiek izmantots termins “totāls”, bet ir vietas, kur pieturas pie angliskā nosaukuma: “over/under’.

Šāda veida likmes piedāvā paredzēt nevis kopējo sacensību iznākumu, bet gan individuālas komandas / indivīda veiksmīgas (un arī neveiksmīgas) un rezultatīvas darbības. Šis likmes veids ir tikpat populārs spēlētāju vidū kā likmes par kopējo spēles rezultātu vai gūto vārtu skaitu.

Tā kā likme uz individuālo „vairāk/mazāk” nozīmē veikt likmi uz tikai vienu no komandām, kas piedalās konkrētajā notikumā, totalizatori norāda, uz kuru komandu / indivīdu tā tiek veikta. Ir divu veidu likmju attēlošana: vai nu tiek uzrakstīts komandas nosaukums / indivīda vārds un uzvārds, vai arī vienkārši tiek uzlikts numurs, zem kura komanda / indivīds tiek attēlots rindā. Parasti mājas komandai tiek piešķirts pirmais numurus, bet viesiem otrais.

Piemērs:

Futbola spēlē tiekas komandas A (1) pret B (2). Totalizatori likmju līnijās to atveido šādi:

  •         1. komandas vairāk/mazāk 1,5 un 2. komandas vairāk/mazāk 1,5
  •        A (1) vairāk 1,5  vai B (2) vairāk 1,5 vai arī mazāk

Komanda A likmju līnijā tiek apzīmēta ar numuru 1, savukārt B ar 2.

Tāpat šajā kategorijā var iekļaut likmi uz individuālu kopējo “pāra/nepāra”. Šādā likmē spēlētājs prognozē, vai kāda no komandām gūs pāra vai nepāra vārtu skaitu. Ja vārti netiek gūti, tad nulle tiek uzskatīta par pāra skaitli.

Papildus likmēm par gūtiem vārtiem / punktiem / geimiem, u.t.t., likmes par individuālu veikumu kopsummu var tikt piemērotas dažāda veida statistikai. Piemēram, futbolā tie ir stūra sitieni, dzeltenās/sarkanās kartītes, noteikumu pārkāpumi un cita statistika. Tāpēc pirms likmes izdarīšanas Jums rūpīgi jāpārbauda likmes kupons – uz kuru konkrēto kopējo likmi Jūs izdarāt savu prognozi.

“Vairāk/mazāk (1)” – kas tā ir par likmi?

Viens no interesantākajiem un populārākajiem likmju veidiem spēlētāju vidu ir uz individuālo kopsummu, kas pārsniedz 1 un ir mazāks par 1. Šis likmes veids ietver sevī trīs iespējamos aprēķinus.

Piemērs:

Futbola spēlē tiekas komandas A (1) pret B (2). Totalizatori likmju līnijās piedāvā komandas A “vairāk/mazāk (1)”.

  •         Ja A gūst divus vārtus, likme laimēta
  •         A negūst vārtus, likme zaudēta
  •         A gūst 1 vārtus, likme atgriezta

Tāda pati ir kārtība, ja nolemjat šādu pašu likmi veikt uz komandu B.

Šāda veida likme garantē lielāku koeficientu salīdzinājumā ar “vairāk/mazāk (0,5)”, vienlaikus samazinot risku.

Piemērs:

  •         Komanda A vairāk/mazāk (1) – koeficients 1,81
  •         Komanda A vairāk/mazāk (0,5) – koeficients 1,38

Atšķirība ir acīmredzama! Piedevām, ja komanda A gūs tikai vienus vārtus, likmes summa tiks atgriezta.

Protams, ka arī šim likmes veidam ir savi trūkumi. Salīdzinājumā ar koeficientiem, kas tiek piedēvēti “vairāk/mazāk” (0,5) vai (1,5), spēlētājs iegūst mazāku peļņu.. Tāpēc daļa spēlētāju šo likmes veidu nav iecienījuši, saucot to par “pār-apdrošināšanos”.

Individuālā “vairāk/mazāk” stratēģija futbolā

Tā kā futbolā nemaz nav konkrētas stratēģijas attiecībā šo likmes veidu, tad katrs spēlētājs veido tam individuālu pieeju. Viņš  atrod noteiktu kāda čempionāta vai atsevišķu klubu rezultātu tendenci un mēģina izmantot individuālo statistiku, līdz totalizatoru piedāvājums to ļauj materializēt likmēs.

Visbiežāk pieredzējuši spēlētāji savu stratēģiju balsta, veicot likmes uz “mazāk”. Formula ir vienkārša – viņi izvēlas komandu ar labu aizsardzību, kura ielaiž maz vārtus, bet tajā pašā laikā spēlē vadošajos čempionātos. Spilgti pēdējo gadu piemēri ir Turīnas „Juventus” Itālijas A sērijā un Madrides “Atletico” Spānijas “La Liga”. Vislielāko peļņu sniedz tādas likmes, ja šīs komandas tiekas ar spēcīgiem pretiniekiem un totalizatori paredz rezultatīvu spēli. Galvenā doma ir tā, ka laba aizsardzība var vienlīdz labi aizsargāties gan pret vājiem, gan spēcīgiem pretiniekiem.

Tev varētu interesēt arī šie raksti:

Kas ir “cash out”?
“Ķēdes” likme
“Anti – ekspress”

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
5/5
1 balss