Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Handikaps (1,5)

Handikaps (1,5), likme.tv

Handikapam var būt atšķirīga skaitliskā vērtība, kas nozīmē vai nu noteiktas komandas / indivīda priekšrocības vai arī noteiktu atpalicību no pretinieka. Šajā rakstā mēs runāsim par to, kas ir likme “handikaps (1,5)” un kādos gadījumos to var izmantot.

Nereti totalizatori uz izteiktiem spēles favorītiem piedāvā zemus koeficientus un tieši šis tas ir gadījums, kad visbiežāk tiek izmantota likme ar handikapu.

Šī likme ļauj samazināt zaudēšanas risku vai, gluži pretēji, to palielināt, vienlaikus palielinot koeficientu. Tas atšķiras no likmes par vienkāršu uzvaru ar to, ka vēlamajam iznākumam pievieno noteiktus nepieciešamos nosacījumus. Mīnus handikaps – nosacījums, saskaņā ar kuru punkti iepriekš izvēlētajai komandai tiek “atņemti”. Savukārt ar plusu tos “pievieno”, līdz beidzot tiek ņemts vērā kopējais rezultāts.

Kā izmantot handikapu (-1,5)

Ja Jūsu likme ir handikaps (1,5) , tad tikai pusotrs punkts (vai vārtu skaits) ir nepieciešamais nosacījums, lai laimētu. Kā saprast handikapu (1,5) futbolā?.

Piemērs: savā starpā tiekas komandas A un B, taču A “uz papīra” (pēc sastāva komplektācijas) izskatās galvas tiesu pārāka un loģiski, ka totalizatori uz A “tīro” uzvaru piedāvās zemu koeficientu un tāda likme spēlētājiem nešķitīs pievilcīga.

Tādos gadījumos var izmantot handikapu. Pieņemsim, ka spēlētājs ir pārliecināts, ka komanda A uzvarēs ar vismaz divu vārtu starpību. Handikapa skaitliskā vērtība +1,5 ir tikai prognozējamā atšķirība.

Kam jānotiek, lai šāda likme laimētu? Uz A vienkāršu uzvaru koeficients ir 1,14, bet ar handikapu (-1,5) tas noteikti būs lielāks, jo konkrētajā gadījumā spēlētājam nepietiek vien ar parastu uzvaru, bet lai likme laimētu ir jāizpildās arī papildus nosacījumiem. Handikaps (-1,5) nozīmē, ka no komandas A rezultāta tiks noņemti 1,5 vārti un tikai pēc tam aprēķināts spēles iznākums.

Pieņemsim, ka mačs beidzās 2:0 par labu A, proti, A pretiniekiem iesit 2 vārtus. No šī rezultāta atņemiet handikapa skaitlisko vērtību (-1,5) un Jūs iegūsiet rezultātu šādā formā: 0,5: 0. Tātad, pat ņemot vērā konkrētā skaitļa atņemšanu, rezultāts joprojām parādījās par labu komandai A, kas nozīmē, ka tika uzvarēta likme par uzvaru ar handikapu (-1,5). Protams, realitātē šādas “pusītes” netiek uzskatītas par gūtiem vārtiem. Bet totalizatoriem tas ir svarīgi, jo likme tiek aprēķināta tieši tā.

Kā izmantot handikapu 2 (+1,5)

Turpinot izmantot iepriekš minēto piemēru, Jūs vēlaties izdarīt likmi uz komandu B, bet uzskatāt, ka tā konkrēto spēli zaudēs? Tādā gadījumā Jūs varat izmantot handikapu (+1,5) vai pat lielāku.

Izvēlamies handikapu 2 (+1,5), kas nozīmē, ka pie komandas B rezultāta mēs pieskaitīsim vēl 1,5 vārtus.

Ja komanda B zaudēja ar rezultātu 0:1 un Jūs veicāt likmi handikaps 2 (+1.5), tad totalizatoru ieskatā rezultāts būs 1.5: 1, un Jūsu likme būs laimējusi.

Taču, ja komanda A gūst divus bezatbildes vārtus, tad rezultāts būs 1,5: 2 –  kas ir negatīvs, pat ņemot vērā “papildu nosacījumu”.

Īsāk sakot, pozitīvais handikaps Jūsu likmē liks totalizatoru skaitīt likmes rezultātu, ņemot vērā šos papildus “virtuālos” vārtus . Šo “papildus” vārtu skaitu Jūs nosakāt pats, kad izdarāt likmi.

Turklāt šādas likmes darbojas ne tikai futbolā. Jebkurā sporta veidā un jebkurās likmēs, kur rezultāts ir atkarīgs no gūto punktu / vārtu skaita, ir handikaps plus (mīnus) 1,5 un vairāk, atkarībā no koeficienta starpības attiecībā uz iznākumu. Šāds iznākums tiek uzskatīts par H1 (H2) ar nelabvēlīgu koeficientu 1,5. Skaitliskajā vērtībā norādītais mīnuss atņem pēdējos punktus, un tiek pievienots pluss vai zīmes trūkums. Pirmo (otro) pretinieku handikapu likmēs parasti nosaka šādi:

  •         A (-1,5)
  •         B (+1,5)
  •         H1 – šajā gadījumā A komandas handikaps
  •         H2 – šajā gadījumā B komandas handikaps

Ar ko handikaps (1,5) atšķiras no citiem

Handikapa skaitliskā vērtība var būt kā vesels, tā dalīts skaitlis. Ko nozīmē handikaps 1 (1,5), salīdzinot ar nefrakcionētu skaitlisku vērtību? Principā tā ir viena un tā pati lieta – likme uz rezultātu ar nosacījumu, proti, uz pirmās komandas uzvaru. Atšķirība ir tikai ar kādu pārsvaru tā būs.

Likmi ar dalītu skaitlisku vērtību nevar aprēķināt tā, ka tā tiks atgriezta. Handikapu ar veselu ciparu vērtību var tikt atgriezta tikai tad, ja šī vērtība ir vienāda ar rezultātu.

Pieņemsim, ka iepriekš aprakstītajā piemērā mēs uz komandu A likām nevis handikapu (-1,5), bet (-2). A uzvarēja ar rezultātu 2:0, un, atņemot no šī rezultāta vērtību (-2) un iegūstot galarezultātā 0:0, A šajā rādītājā nav priekšrocību, taču nav piedzīvots arī zaudējums, tādējādi likme tiek atmaksāta. Likmes atgriešanas varbūtība nedaudz samazina zaudēšanas risku, vienlaikus samazinot arī tās koeficientu.

Tev varētu interesēt arī šie raksti:

Handikaps
Handikaps (0)
Handikaps (1)

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
5/5
1 balss