40 EUR bezriska likme
Saņemt

Handikaps‌ ‌(1)‌ ‌–‌ ‌kas‌ ‌Tev‌ ‌jāzina‌ ‌

Handikaps (1), likme.tv

Ja mačā ir acīmredzams favorīts un  “outsaideri”, likme par favorīta “tīro” uzvaru vairs nešķiet interesanta, jo koeficients kļūst pārāk zems. Tāpēc arī ir izdomātas likmes, kur pirms spēles paredz vienas komandas / indivīda priekšrocības vai atpalicību rezultāta starpībā. Spēlētājam, kurš vēlas veikt likmi uz favorītu vai “outsaideri”, šī opcija būs pievilcīgāka augstāka koeficienta dēļ. Handikapa skaitliskā vērtība var būt atšķirīga (piemēram, H (-2), H (+3), u.t.t.). Šajā rakstā mēs runāsim par likmēm par viena pretinieka minimālajām priekšrocībām vai atpalicību. Runa ir par handikapu (+1) un handikapu (-1).

Likmes ar handikapu pirmo reizi sāka izmantot Āzijas totalizatori. Tas tika darīts ar domu, lai izlīdzinātu sāncenšu iespējas un nodrošinātu spēlētājam vienādas izredzes uzvarēt visus sacensību dalībniekus.

Likmes ar H (+1) vai H (-1) jau sen ir ieguvušas popularitāti totalizatoru entuziastu vidū: tās ļauj ievērojami palielināt koeficientu un vienlaikus nenes papildus riskus. Likmju līnijās tos parasti apzīmē ar dažādiem simboliem. Visbiežāk tas izskatās kā H1 (-1) / H1 (+1), H2 (-1) / H2 (+1). Mēs Jums izskaidrosim, ko nozīmē šāda veida likmes.

Handikaps (-1) – likme uz favorītu

Ja sporta notikumā piedalās divi dalībnieki, handikapa likmi (-1) var piedāvāt jebkuram no viņiem. Vispirms jāizdomā, kā tas tiks norādīts likmju līnijā.

Handikaps 1 (-1) – šī ir likme par pirmās komandas uzvaru ar handikapu (-1). Cipars pēc vārda “handikaps” (vai aiz “H”) nozīmē pretinieka “numuru” (1. komanda – mājas komanda vai nominālā mājas komanda), bet skaitlis iekavās nozīmē handikapu. Lai šāda likme nezaudētu, mājas komandai nepieciešama uzvara ar vismaz 1 vārtu starpību.

Šajā gadījumā mēs varam pieņemt, ka 1. komanda spēli sāk nevis ar rezultātu 0:0, bet esot iedzinējos ar 0:1.

Šāda veida likmei ir trīs potenciālie iznākumi:

  •       komanda izcīna uzvaru ar 2 vai vairāk vārtu pārsvaru un spēlētājs saņem pilnu summu, kas aprēķināta no pirms spēles piedāvātā koeficienta, reizinot to ar ieguldīto
  •       komanda uzvar precīzi ar vienu vārtu starpību. Bet H1 (-1) likme nav laimēta, vienlaikus tā arī nezaudē. Visi ieguldītie līdzekļi tiek atgriezti spēlētāja kontā. Šajā gadījumā totalizatoru darbības tiek sauktas par naudas atgriešanu
  •       komanda piedzīvo zaudējumu, līdz ar to likme H1 (-1) ir zaudēta

Tas pats attiecas uz H2 (-1), tikai tādā gadījumā, ja Jūs esat veicis likmi uz viesu komandu.

Handikaps (+1) – “apdrošināšanās” pret zaudējumu

Handikapu (+1) Jūs varat likt jebkuram mača dalībniekam. Atšķirībā no mīnusa, tas vairs nenozīmē skaidras priekšrocības, bet drīzāk palīdz “apdrošināties” pret zaudējumu.

H1 (+1), kā jau tika rakstīts iepriekš, ir likme uz 1. komandu. To var veikt tad, ja spēlētājs uzskata, ka pirmās komandas / indivīda spēks ir aptuveni vienāds ar pretinieku un, pat ja viņš zaudēs, rezultāta starpība būs minimāla.

Šajā gadījumā mēs varam pieņemt, ka 1. komanda spēli sāk nevis ar rezultātu 0:0, bet esot vadībā ar 1:0.

Šāda veida likmei ir trīs potenciālie iznākumi:

  •       komanda vai nu izcīna uzvaru vai spēlē neizšķirti un spēlētājs saņem pilnu summu, kas aprēķināta no pirms spēles piedāvātā koeficienta, reizinot to ar ieguldīto
  •       komanda zaudē precīzi ar vienu vārtu starpību, taču H1 (+1) likme nav laimēta, vienlaikus tā arī nezaudē. Visi ieguldītie līdzekļi tiek atgriezti spēlētāja kontā
  •       komanda piedzīvo zaudējumu, līdz ar to likme H1 (+1) ir zaudēta

Tas pats attiecas uz H2 (+1), tikai tādā gadījumā, ja Jūs esat veicis likmi uz viesu komandu.

Kādas ir handikapa (+1) priekšrocības futbolā?

Visbiežāk šo likmi izmanto futbolā. No pirmā acu uzmetiena var šķist, ka no tādas likmes nav lielas jēgas, jo tā uzvar tieši tādos pašos apstākļos, kā likme par “tīro” uzvaru. Lai labāk saprastu likmes ar handikapu (+1) futbolā, sniedzam piemēru.

Tiekas komandas A un B, bet komandai A pirms spēles tiek atvēlētas jūtamas priekšrocības. Koeficients uz A ir (1) 1,60, uz (X) neizšķirtu 3,80, bet uz B (2) uzvaru 6,73.

Savukārt uz A uzvaru ar handikapu (-1) koeficients ir 2,10, bet uz B handikapu (+1) 1,82.

Koeficientu atšķirība ir ievērojama, taču naudas zaudēšanas risks ir viens un tas pats. Ja A komanda uzvar ar vienu vārtu starpību, spēlētājs saņems veiktās likmes atmaksu no totalizatora. Tāpēc spēlētāji ir iecienījuši likmes ar handikapiem (-1) / (+1) futbolā.

Handikaps (+1) citos sporta veidos

Izteikti spēles favorīti pastāv arī citos sporta veidos un pieminēsim populārākos – hokeju, tenisu un basketbolu. Tomēr tas atšķiras no “futbola iespējām”.

Handikapu (-1) tenisā var sastapt pārsvarā vien tad, ja veicat likmi uz konkrētu setu, bet ja runa ir par visa mača uzvarētāju, piedāvātie handikapi parasti ir lielāki.

Savukārt hokejā handikaps (+1) ir rets, jo komandām ir iespēja spēles beigās pie nelabvēlīga rezultāta noņemt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kas palielina risku ielaist vēl kādus vārtus. Līdz ar to, skatoties no totalizatoru pozīcijām, tiem ir daudz izdevīgāk hokejā izlikt handikapus ar decimāldaļām (piemēram +1,5 vai -1,5).

Savukārt basketbolā piedāvā handikapu (+1) ļoti retos gadījumos, jo arī rezultāta attīstība dinamika tajā ir straujāka nekā citos sporta veidos un arī gūto punktu skaits ir grūtāk prognozējams, tāpēc visbiežāk sastopamie handikapi būs (+3,5 / -3,5) vai (+2,5 / -2,5). Ja uz kādu basketbola maču tiek piedāvāts handikaps (+1), tad koeficients, visticamāk, būs ļoti tuvs abu komandu vienkāršai uzvara. Izņēmums gan ir tie turnīri, kur par iekļūšanu tā nākamajā kārtā ir jācīnās divu spēļu summā. Tādās situācijas pastāv lielāka iespēja, ka totalizatoru likmju līnijās ieraudzīsiet tādu handikapu.

Tev varētu interesēt arī šie raksti:

Handikaps
Handikaps (0)
Handikaps (1,5)

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
5/5
1 balss