Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

“Anti – ekspress”

Anti-ekspress, likme.tv

Bieži notiek šādi – spēlētājs, viņaprāt, ir atlasījis vairākus sporta notikumus ar pievilcīgiem koeficentiem un apvienojis kombinētajā likmē. Viss notiek kā pēc pulksteņa rādītāja (izvēlētās komandas uzvar viena pēc otras), bet beigās zaudē tikai viena likme, līdz ar ko laimests netiek gūts. Likmes “anti-ekspress” veids būs īpaši interesants tiem spēlētājiem, kuriem vairākas reizes dzīvē ir piedzīvota, t.s., “klasika” – kad no (piemēram) 10 mačiem nepareizi ticis prognozēts tikai viens.

Mūsdienu totalizatori cenšas iet laikam līdzi un nodrošināt saviem klientiem visinteresantākos un unikālākos piedāvājumus. Viens no totalizatoru tirgus jaunumiem ir “anti-ekspress” likmes veids.

Ko tas nozīmē un kā šādu likmi aprēķina?

Matemātika ir pavisam vienkārša – Jūs izdarāt likmes uz trīs notikumiem viena čeka ietvaros, bet laimējat arī, ja viens no tiem netiek prognozēts pareizi.

Piemērs:

„VEF Rīga” (1) pret „Latvijas Universitāti” (2)

Jūs liekat uz „1” un koeficients ir 1,112

RFS pret „Riga FC”

Jūs liekas uz „2 un koeficients ir 2,69

„Valmiera” pret „Tukums”

Jūs liekat uz „1” un koeficients ir 1,816

Kopējais koeficients ir 5,43. Kā tiek aprēķināta varbūtība, ka Jūs laimēsiet? Formula ir šāda: (1 ÷ 5.43) × 100 = 18%. Tātad šai kombinētajai likmei ir 18% varbūtība, ka tā laimēs.

Savukārt “anti – ekspress”, izmantojot šīs pašas spēles, izskatīsies tā, ka kopējais koeficients būs tāds pats kā redzams augstāk, bet pievienojot vienas kļūdas iespēju, tas ievērojami samazināsies – līdz 1,11.

Kā to aprēķina? Tas ir vienkāršāk nekā sākotnēji var škist. Mēs pieņemam varbūtību, ka šajā kombinētajā likmē kādu no mačiem Jūs nebūsiet precīzi prognozējis, proti, 100% – 18% = 82%. Iekļaujot vienas kļūdas iespēju, tas tiek konvertēts izmantojot to pašu formulu: 100 ÷ 82,0 = 1,22. No šī skaitļa atņemiet totalizatoru iekļauto maržu un iegūsiet koeficientu 1,11.

Priekšrocības un trūkumi

Saprotams, ka totalizatori radīti, lai strādātu ar peļņu, nevis zaudējumiem, tādēļ liela daļa spēlētāju, balstoties uz iepriekš minēto (it īpaši totalizatoru maržu), uzskata, ka šāda veida likmei ir vairāk mīnusu, nevis plusu.

Trūkumi:

  •       Totalizators esošajai maržai palielina noteiktu procentuālo daļu no savas peļņas
  •       Spēlētājs faktiski spēlē pats pret sevi
  •       Lai “savāktu” vērā ņemamu koeficientu, ir jāizvēlas vairāki sporta notikumi ar augstu riska iespēju uz uzvaru

Priekšrocības:

  •       Psiholoģiskās īpatnības: spēlētājs, pat ja likme, kuru viņš veic, nelaimē, uzskata, ka galu galā ir licis savu naudu uz “labu iespēju” laimēt
  •       Ja veicat divas likmes par vienu un to pašu kombinēto likmi, Jūs varat iegūt labu koeficientu
  •       Jūs varat izveidot apjomīgu kombinēto likmi (no kā izriet, ka būs ļoti augsts potenciālās izmaksas koeficients) un vienkārši cerēt, ka kādā no mačiem notiks sensācija
  •       To var “apdrošināt”: vienā spēles dienā izdariet vairākas likmes, bet otrā – tikai vienu vai divas, kas palikušas pāri no pirmā kombinētā čeka. Ja uzvar visas pirmajā dienā izvēlētās iespējas, Jūs varat veikt likmes uz atlikušajām spēlēm atsevišķi. Tādā gadījumā (ja pirmais “ekspresis” neiziet) neliela daļa no uzliktās naudas tiks atgriezta.

Tev varētu interesēt arī šie raksti:

Kas ir “cash out”?
Dubultiespēja
Likmes uz precīzu rezultātu

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis