Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Likmes uz hokeju: kas jāzina pirms to veikšanas

Hokeja likmes, likme.tv

Hokejs ir ziemas sporta veids un pārsvarā čempionātu sezona ir pēc rudens-pavasara izspēles sistēmas. Globāli hokejs nav pats populārākais sporta veids sporta likmju veicējiem, jo sacenšas ar futbolu, tomēr arī tajā var atrast labas un interesantas likmes.

Latvijā hokejs tiek jau ilgus gadus uzskatīts par vienu populārākajiem sporta veidiem valstī. Gan mūsu hokeja izlase, gan pēdējos gadus lielu uzmanību piesaista arī KHL, kurā viena no dalībniecēm ir Rīgas “Dinamo”. Daudzi latvieši spēlē arī ārzemēs, tostarp NHL, vai ir tās klubu sistēmās.

Tādēļ vietējie līdzjutēji ne tikai kaislīgi seko mūsu hokejistu gaitām, bet arī aktīvi piedalās likmju veikšanā un ir klienti tādiem mūsu sadarbības partneriem, kā „Optibet”, „11.lv”, „Pafbet”, „Betsafe”.

 

Hokeja likmes – kur meklēt priekšrocības

Jaunpienācējiem vajadzētu savas likmes fokusēt uz konkrētu sporta veidu – tas ļaus veiksmīgāk analizēt likmes un palielinās iespējas laimēt. Hokejs šim atbilst vairāku iemeslu dēļ.

Pirmkārt, tas ir tādēļ, ka spēles notiek regulāri. Tās ir daudz biežāk un vairāk nekā futbola sezonā. Ja futbola mači visbiežāk tiek aizvadīti nedēļas nogalēs, tad hokeja mači tiek aizvadīti visu cauru nedēļu.

Lielie čempionāti: NHL un KHL būtībā notiek bez nekādiem pārtraukumiem un katru nedēļu, tādēļ vienmēr ir uz ko veikt likmes. Biežī ir situācijas, ka viena komanda nedēļas laikā var aivadīt pat trīs vai četras spēles.

Otrkārt, hokejs ir daudz rezutatīvāks nekā futbols. Pieci vārti futbola spēlē tiek gūti ļoti reti, taču hokejā tas ir vidējs rādītājs. Tas nozīmē, ka likmju veikšana uz gūto vārtu skaitu ir daudz interesantāka tieši hokejā.

Turklāt vairumā gadījumu rezultativitāte ir abpusējā: ja uz to, ka futbolā abas komandas gūs vārtus koeficients var būt 1.90, tad hokejā tas parasti ir 1.15 vai pat mazāks – tas nozīmē, ka bukmeikeri ir pārliecināti, ka tā notiks.

Statistika hokejā ļauj veikt daudz dažādākas un interesantākas likmes nekā futbolā. Daudzi bukmeikeri piedāvā sekot līdzi šādiem faktoriem:

  • Kopā uzvarēto iemetienu skaits
  • Soda minūšu skaits
  • Kopā izdarīto metienu skaits
  • Spēlētāju individuālie rādītāji gan gūtajos vārtos, gan izdarītājās rezultatīvajās piespēlēs

Spēle ir sadalīta trīs periodos, tad iespējamības ir jāsareizina ar trīs, jo bukmeikeri mēdz sadalīt statistiku likmēm par attiecīgi nospēlētu spēles daļu.

Treškārt, no komandu sporta veidiem, tieši hokejā vislielākā loma ir individuālajām spēlētāju prasmēm. Analizējot nākošos paredzētos mačus, likmju veicējam ir jāvadās gan pēc tā cik labā sportiskajā formā ir komanda kopumā, gan arī pēc tā kādā kondīcijā ir tās līderi.

 

Ko nepieciešams apgūt veicot likmes hokejā?

Izvērtējot visas piedāvātās iespējas, kuras sniedz hokejs, var teikt, ka tas prasa citādāku analīzi spēlēm un tās kritērijiem, lai likmes transformētos veiksmīgā iznākumā.

Kam vajadzētu pievērst uzmanību, pirms izdarīt likmi? Pirmkārt, tas ir spēļu kalendārs. Ja futbolā bieži vien klubi aizvada mājas un tad izbraukuma spēli un tad vēlreiz tādā pašā secībā, tad hokejā mēdz būt izbraukuma sērijas jeb vairāki mači pēc kārtas. Tas pats attiecas uz mājas spēļu sērijām.

Regulārā sezona un izslēgšanas spēles. Lielākajā daļā pasaules līgas tiek organizētas pēc attiecīga formāta: regulārais čempionāts, kurā komandas sacenšas par punktiem un tad ir izslēgšanas spēles jeb play-off.  Bieži vien notiek tā, ka tā pati komanda izslēgšanas mačos un regulārās sezonas spēlēs ir pavisam citādāka, kas rezultējas savādākos iznākumos.

Klubs var visu sezonu atrasties septītajā vietā un būt ar to apmierināts, jo tas dod iespēju piedalīties izslēgšanas spēlēs. Bet līdz ko regulārās sezonas spēles beidzas, komanda mobilzējās un ir gatava rādīt pavisam citu sniegumu, lai varētu izcīnīt čempionu titulu!

Mājinieku un izbraukuma komandas sasvtarpējo spēļu statistika. Daudzas komandas spēlē vadoties pēc divām stratēģijām – attiecīgi savā laukumā un izbraukumā. Vēl jo vairāk, tās var būt pilnīgi dažādas taktikas: uz mājas laukuma ledus tie dodas neizsīkstošos uzbrukumos un met 5 vārtus spēlē, taču atrodoties izbraukumā spēlē cieši no aizsardzības un necenšas forsēt notikumus laukumā.

Sastāvi. Šis ir vitāli svarīgs punkts izvēloties kuras likmes veikt uz attiecīgo spēli. Ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību diviem apakšfaktoriem:

  • Komandas sportiskā kondīcija un noguruma faktors. Futbolā treneri izvēlas 11 spēlētājus, kuri iet pamatsastāvā. Ja kads no tiem nav gatavs, tie nomaina spēlētāju pret kādu citu. Tas tā nestrādā hokejā. Šeit treneri nemaina spēlētājus, bet gan cenšas noņemt spēles laiku, lai ietaupītu spēlētāja fizisko spēku. Teiksim, viens no trešās maiņas aizsargiem nejūtas labi: tas nozīmē, ka trešā maiņa spēlēs mazāku lomu nākošajā mačā un tiem būs samazināts laiks uz ledus.
  • Komandas līderu sportiskā kondīcija un traumas. Kā jau augstāk minēts, tad šis ir komandu sporta veids, kurš ļoti balstās uz saviem līderiem spēles gaitā. Ir iespējams noteikt kuri ir līderi komandā, skatoties individuālo statistiku un par laimi lielajās līgās ir pieejama ļoti detalizēta un analītiska statistika, kura palīdz faniem iegūt apjomīgu un daudzpusīgu informāciju.

Transfēru pārejas un spēlētāju maiņas. Futbolā ir divi fiksētie periodi transfērām. Hokejā spēlētāji drīkst mainīt komandas čempionāta vidū. Šī iespēja beidzas tikai pāris nedēļas pirms izslēgšanas spēļu sākuma, piemēram Ziemeļamerikas hokejā. Eiropas hokejā pāreju pēdējā diena var atšķirties, tādēļ ir vērts pievērst uzmanību katrai līgai atsevišķi.

Taču jāņem vērā, ka šāds transfēru logs nav visos čempionātos vienāds. Tas nozīmē, ka kādas komandas līderis var pamest komandu uz kuru esat veicis likmi, burtiski dienu pirms pašas spēles.

Divvirzienu līgumi. Daudzām komandām ir savi fārmklubi: NHL komandas sadarbojas ar AHL klubiem, savukārt Kontinentālā Hokeja Līga to dara ar VHL komandām. Divvirzienu līgums spēlētāju ļauj galvenajai komandai aizsūtīt spēlētāju uz fārmklubu un pasaukt viņu atpakaļ jebkurā brīdī.

Ir situācijas, kad fārmklubam ir 5 uzvaru sērija un tās līderis tiek pasaukts uz lielo klubu un šī uzvaru sērija tiek pārtraukta. Dažās situācijās spēlētājs var tikt iesaistīts pat trīs komandās (galvenajā, fārmkluba un jaunatnes). Tāpat pastāv varianti, kad no galvenās komandas uz fārmklubu tiek nosūtīti spēlētāji spēles prakses iegūšanai, bet to individuālais meistarības līmenis ir krietni augstāks nekā konkrētajā līgā – tas var nozīmēt, ka komandai ir labākas iespējas gūt panākumu gaidāmajā spēlē.

Tas ko noteikti nevajadzētu ņemt kā mērkauklu ir pagājušās sezonas vieta turnīra tabulā.  Lielajos turnīros un līgās nav vāju komandu – to parāda arī bukmeikeri, ļoti bieži koeficienti uz abām pusēm ir ļoti līdzīgi.

Šie aspekti var šķist mulsinoši iesācējam. Bet atliek tikai iesaistīties, izvēlēties pāris vērtīgus informācijas avotus, jo tas ļoti viegli ļaus izprast visu un saprast šī sportaveida specifiku, kā arī mazināt riskantas un vairot veiksmīgas likmes.

 

Tev varētu interesēt arī šie raksti:

Likmes uz MMA un UFC: padomi un ieteikumi
Stratēģija “koridori” – piemēri, padomi un instrukcijas
Oskara Grainda stratēģija

Autors
Artūrs Koroļkovs - Galvenais redaktors
Galvenais redaktors
Artūrs ir satura un sociālu tīklu menedžeris, kuram ir bagātīga pieredze darbojoties iGaming nozarē. Artūrs lieliski izprot industrijas izaicinājumus un spēj atrast lieliskus risinājums sociālo tīklu marketingā, kā arī piemērota satura radīšanā.
Raksta vērtējums
5/5
1 balss