Likmes uz spēļu iznākumu
Iespējams, vispopulārākais likmju veids totalizatoros, kuram nav vajadzīgas padziļinātas zināšanas. Likme tiek izdarīta vai par vienas komandas vai indivīda uzvaru, vai arī par neizšķirtu mačā.
Hokeja, basketbola un tenisa notikumos totalizatori parasti piedāvā trīs iespējas :
1 vai P1 – pirmās komandas / indivīda uzvara
2 vai P2 – otrās komandas / indivīda uzvara
X – neizšķirts
Dažos sporta veidos neizšķirts rezultāts nav paredzēts (piemēram – tenisā), tāpēc tiks piedāvāta likme par diviem rezultātiem un tādā situācijā Jūs varat izvēlēties tikai viena vai otra indivīda uzvaru.
Tāpat tikai divus iespējamos notikuma iznākumus piedāvā gadījumā, ja mačā obligāti jānosaka uzvarētājs, piemēram, saskaņā ar turnīra nolikumu (piemērs – UEFA Čempionu līgas futbolā izslēgšanas turnīrs).
Pievērsiet uzmanību, ka likmes par mača rezultātu hokejā vai futbolā tiek pieņemtas uz spēles pamatlaiku (ja vien noteikumos nav paredzēts citādi), tāpēc rezultāti, kas iegūti izmantojot papildlaiku / kompensācijas laiku, netiek ņemti vērā.
Visbiežāk likmes uz visu maču, ņemot vērā papildlaiku / kompensācijas laiku, ir pieejamas arī vairumam totalizatoru. Tāda veida likmes parasti apzīmē kā „komanda A iekļūs nākamajā kārtā” vai „uzvara mačā ieskaitot papildlaiku / kompensācijas laiku”, taču tāda likme atšķiras ar to, ka tai var būt tikai divi iznākumi un nav paredzēts neizšķirts. Un arī ne visi totalizatori vienmēr piedāvās šādu iespēju.
Kas ir dubultiespēja?
Veicot likmi par mača iznākumu, neraugoties uz to vienkāršību, Jums tomēr jāzina arī pāris lietas. Dubultiespēja nozīmē divus iespējamos mača iznākumus:
1X – pirmā komanda nezaudēs
12 – neizšķirta nebūs
X2 – otrā komanda nezaudēs
Ja ar 1X un X2 viss ir skaidrs, tad 12 iesācējiem rada jautājumus – kā to saprast? Atbilde tiešām nav sarežģīta. Galvenais ir saprast, ka lai šāda likme izietu, der jebkuras iesaistītās puses uzvara, bet neizšķirts neder.
Intervāls
Intervāls ietver tikai noteiktu spēles periodu. Totalizators pēc saviem ieskatiem likmju līnijā norāda intervāla konkrētās minūtes un piedāvā paredzēt šī perioda iznākumu.
Tās var būt spēles pirmās 10 minūtes, no 45. līdz 60. minūtei (futbolā), kā arī citi intervāli.
Tāpat totalizatoru klienti var izdarīt likmes par puslaiku rezultātiem futbolā vai periodiem hokejā. Šeit piemēro tos pašus noteikumus kā tas ir, ja likme tiek izdarīta uz visa notikuma gala iznākumu, tikai likme vairs nav par visas spēles rezultātu vai vairāku minūšu segmentu, bet gan par noteikta laika / perioda rezultātu.
Kā veikt likmes par mača iznākumu
Teorētiski viss ir vienkārši – Jums ir jāparedz mača (vai tā pamatlaika) iznākums un jāveic likme uz kādu no šiem variantiem. Kā jau tas dabā ir iekārtots, jebkurās sacensībās vienmēr kāds ir favorīts, kura izredzes uz panākumu tiek vērtētas augstāk. Attiecīgi koeficients šādai komandai / indivīdam ir zemāks nekā pretiniekam.
Ir spēlētāji, kuri kombinētajā likmē liek uz vairākiem favorītiem ar, piemēram, koeficentu 1,5, domājot, ka šīm komandām ir teju 100% iespēja uzvarēt. Diemžēl tāda veida taktika vairumā gadījumā noved pie zaudējuma un tas no tiek divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, favorīti diezgan regulāri nespēj apliecināt savu statusu. Otrkārt, koeficientos ir iekļauta bukmeikeru marža, kas neatkarīgi no tā, cik spēlētāju no attiecīgās likmes laimē, gūst peļņu.
Vēl viens aplams priekšstats, kā laimēt naudu totalizatoros, ir veikt likmes pret favorītu (izvēlēties likt uz, t.s., outsaideriem). Daudzi spēlētāji arī prāto – ja reiz likmes uz notikuma favorītu ir pazeminātas, tad izliktie koeficienti uz „pastarīšu” uzvaru vai neizšķirtu ir ievērojami pārspīlētas. Tā nav. Arī šajos koeficientos ir iekļauta marža.
Tev varētu interesēt arī šie raksti:
Handikaps
Likmes uz “vairāk/mazāk” futbolā, basketbolā, hokejā un tenisā
Live likmes