40 EUR bezriska likme
Saņemt

Dubultiespēja

Dubultiespēja, likme.tv

Viens no populārākajiem likmju veidiem ir “dubultiespēja”. Šajā rakstā piedāvājam par to skaidrojumu, kā arī pastāstām, kāda ir to atšķirība no likmēm ar handikapu (0).

Dubultiespēja ir likme uz diviem izvēlētiem iznākumiem vienlaikus, kad varbūtība laimēt palielinās, bet koeficients samazinās.

Kā totalizatoros apzīmē dubultiespēju?

Sporta notikumu galvenie rezultāti, izņemot dažus sporta veidus (teniss, basketbols), totalizatoru likmju līnijās tiek parādīti trīs variantos: tie ir cipari 1, 2, kā arī angļu burts X. Katrs no šiem rādītājiem nozīmē:

1 – pirmās komandas uzvara (parasti laukuma saimnieku)

2 – otrās komandas uzvara (parasti viesu)

X – neizšķirts

Totalizatori dubultiespējas apzīmē, izmantojot klasisko likmju kombinācijas uz rezultātu: 1-X-2. Tās tiek apzīmētas ar simboliem “1X”, “X2” vai “12”.

Dubultiespēja 1X

Likme uz “dubultiespēju 1X” nozīmē, ka Jūs liekat uz diviem iespējamiem iznākumiem vienlaikus: vai nu uzvar 1. komanda, vai arī mačā tiek fiksēts neizšķirts. Spēlētājs saņem laimestu, ja piepildās kāds no abiem rezultātiem. Pie šādas likmes Jūs zaudēsiet vien tad, ja mačā uzvarēs 2. komanda.

Dubultiespēja X2

Likme uz “dubultiespēju X2” nozīmē, ka Jūs liekat uz diviem iespējamiem iznākumiem vienlaikus: vai nu uzvar 2. komanda, vai arī mačā tiek fiksēts neizšķirts. Spēlētājs saņem laimestu, ja piepildās kāds no abiem rezultātiem. Pie šādas likmes Jūs zaudēsiet vien tad, ja mačā uzvarēs 1. komanda.

Dubultiespēja 12

Likme uz “dubultiespēju 12” nozīmē, ka Jūs liekat uz diviem iespējamiem iznākumiem vienlaikus: ka mačā uzvarēs vai nu 1. vai 2. komanda. Zaudējums ar šādu likmi notiks tikai tad, ja mačs noslēdzas neizšķirti.

Piemērs:

Tiekas komandas A un B.

Dubultiespēju koeficienti tiek attēloti šādi:

1X (A komanda nezaudēs) – 1,20

X2 (B komanda nezaudēs) – 1,93

12 (kādas komandas uzvara) – 1,35

Ar ko handikaps (0) atšķiras no dubultiespējas

Totalizatoru iesācēji bieži nespēj saprast atšķirību starp handikapu (0) un dubultiespēju. Vienkāršākais veids, kā to izskaidrot, ir šāds: liekot uz dubultiespēju, nevar notikt naudas atgriešana, savukārt ar likmi ar handikapu (0) naudas atgriešana ir iespējama, ja mačā fiksēts neizšķirts rezultāts. Koeficienta lieluma ziņā izdevīgāk ir veikt likmi ar handikapu (0).

Piemērs:

Tiekas komandas A un B.

Likme dubultiespēja 1X (A nezaudēs) ir ar koeficientu 1,35

Likme handikaps (0) uz A ir ar koeficientu 1,20

Ja spēlē tiks fiksēts neizšķirts, tad veicot likmi dubultiespēja 1X Jūs laimēsiet, bet likmē uz handikapu (0) Jūsu nauda tiks atgriezta.

Katrs gadījums, kad tiek salīdzināta dubultiespēja un likme par handikapu (0), ir individuāls. Spēlētājam vajadzētu vērst uzmanību ne tikai uz koeficienta lielumu, bet arī reālistiski izanalizēt paredzamo iznākumu. Dažreiz labāk ir spēlēt droši un izvēlēties mazāk riskantu iespēju, dažreiz ir vērts riskēt pievilcīgā koeficienta dēļ. Dubultiespēju vislabāk ir izmantot, liekot uz spēles ne-favorītu, jo tad likmes koeficients būs lielāks.

Dubultiespējas stratēģija hokejā

Šīs stratēģijas būtība ir likme uz uzvarētāju mača pamatlaikā (vienas komandas uzvara, tas ir, likme “12”). Balstoties uz statistiku, neizšķirti rezultāti hokejā pamatlaikā nenotiek bieži.

Kā piemēru var minēt Kontinentālo hokeja līgu (KHL), kur 2018./19. gada sezonā vien 20,5% maču noslēdzās ar neizšķirtu pamatlaikā.

Vidējais koeficients uz “dubultiespēju 12” (obligātu vienas komandas uzvaru) ir robežās no 1,20 līdz 1,25. Ja no šāda veida likmēm izslēdzat komandas, kuras visbiežāk spēlē neižšķirti, tad “dubultiespēja 12” var kalpot kā Jūsu stratēģija.

Protams, šai stratēģijai ir arī savi trūkumi. Pirmkārt, peļņa ir salīdzinoši maza pat pie lieliem likmju apjomiem. Otrkārt, piedzīvojot vairākus zaudējumus pēc kārtas, Jūs ātri varat zaudēt spēlēšanai paredzētos līdzekļus. Treškārt, ja runājām par populārāko līgu, uz kuru tiek veiktas likmes hokejā, proti, Nacionālo hokeja līgu (NHL), tad tur vidēji 22,5% – 25% spēļu noslēdzas ar neizšķirtu pamatlaikā.

Tev varētu interesēt arī šie raksti:

Kas ir “cash out”?
“Anti – ekspress”
Likmes uz precīzu rezultātu

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
4/5
1 balss