Likmes uz dubultkļūdām tenisā
Kādi faktori ietekmē tenisa spēlētāju serves un kā to izmantot?
Individuālās kļūdas sastāv no diviem indikatoriem, pēc kuriem vadīties vecot likmes. Pirmais ir vidējais kļūdu skaits spēlē. Šis skaits katram ir mazliet citādāks – no 0,07-1, jo realitātē ir tenisa spēlētāji, kuri pieļauj vismaz vienu šādu kļūdu katrā spēlē. Otrais faktors ir tāds, ka jāsareizina vidēji spēlē pieļauto kļūdu skaits ar kopējo servju skaitu. Respektīvi, ja spēlētājs vidēji pieļauj 0,3 kļūdas un tiek paredzēts, ka veiks 15 serves, tad individuālais rādītājs būs 4,5. Šādi var rēķināt kļūdas arī pretiniekam.
Dubultkļūdas spēles laikā pieļauj arī augstākā līmeņa tenisisti, viņiem gadās no 3-5 neveiksmīgi izdarītām servēm mača gaitā, taču tas nenozīmē, ka spēlētājs ir vājš servētājs. Tas viss ir atkarīgs no apkārtējiem apstākļiem, kuri mēdz ietekmēt un tādēļ nonāk pie šādām kļūdām. Tostarp arī cilvēciskais faktors. Šos ietekmējošos apstākļus sarindosim sarakstā un parunāsim par tiem detalizētāk.
Piespiedu vai nepiespiedu risks
Ir situācijas, kurās spēlētājam ir jāuzņemas risks, servējot otro bumbiņu. Vispopulārākais iemesls tam ir tāds, ka sistemātiski tiek piedzīvotas neveiksmīgas serves sava geima laikā, tādēļ ir jāriskē, taču tā var izvērsties par dāvanu pretiniekam, jo tiek pieļautas kļūdas. Ja tiek novērota tendence, ka spēlētājam otrā serve ir jāveic ar tādu pašu riska faktoru kā pirmā, tad būtu loģiski likt “live” likmē “vairāk par” uz kļūdām.
Ir arī spēlētāji, kuri veic dažādus riska momentus bez īpaša iemesla, jo tāds ir viņu spēles stils. Piemēram, Albao Olivjetī un Maksims Kresī. Viņi vidēji pieļauj vairāk kļūdas servēs kā vidējais spēlētāju skaits tūrēs. Mačā starp viņiem var izvēlēties likt uz jebkuru no viņiem, uz tādu notikumu kā “individuālās dubultkļūdas” virs 5,5 un lielākoties izdarītā likme būs veiksmīga.
Atslēgas momenti
Tas var būt, piemēram, kad pretiniekam ir breikpoints vai arī mačbumba, kad spēlētāji ir uzvilkti kā stīgas un tā ir tīrākā psiholoģija. Vēl vairāk, pat augstākās raudzes spēlētāji ir spējīgi šādos brīžos kļūdīties. Novāks Džokovičs pats ir pāris reizes pieļāvis dubultkļūdu mačbumbas izspēles laikā. Piemēram, vienā no turnīra fināliem 2014. gadā. Jā, skatītāju atbalsts un skaļums bija tajā iesaistīts, par ko viņš sūdzējās pēc spēles, taču kļūda kā tāda tika pieļauta un tas ir fakts.
Kā to izmantot? Veikt likmi uz dubulkļūdu spēlē, kad spēlētājs servē par uzvaru mačā, vai arī, ja otram spēlētajam ir jāservē, lai atspēlētos, piemēram, kad rezultāts ir 4:5. Tas ir skaidrs, ka šādas likmes nebūs visai bieži, bet koeficienti šādos brīžos vienmēr ir augsti, un tajā ir saskatāma vērtība.
Laikapstākļi
Tas ir vissarežģītākais faktors, jo ir gandrīz 100% garantija, ka lielākā daļa totalizatoru neņem vērā šo aspektu, kad sastāda koeficientus dubultkļūdām. Bet ir arī skaidrs kādēļ tas netiek darīts – tas ir bezjēdzīgi.
Tad nu lūk, mačs ir paredzēts divpadsmitos dienā zem tiešas saules un bez vēja. Taču spēļu dēļ pirms šī paredzētā mača, tas tiek pārcelts uz sešiem vakarā, kad saule ir pazudusi, bet vējš savukārt ir parādījies. Un tie jau ir pavisam citādāki laikapstākļi, kuros spēlēt. Analītiķi nevar paredzēt to, cik ilga būs maču nobīde, tādēļ tie neraizējas par laikapstākļu ietekmi uz tiem.
Taču laikapstākļiem ir ietekme uz laukumu. Pirmkārt, ir grūtāk izdarīt serves, ja saule spīd tieši acīs. Otrkārt, ir grūtāk kontrolēt bumbiņu, ja ir spēcīgs vējš. Šie faktori ir ietekmējoši, kad izvēlieties likmes uz “vairāk, vai mazāk par”.
Vadoties pēc tā, ja ir sacēlies spēcīgs vējš mača laikā, vai spīd spilgta saule, tad var likt kopēju likmi uz “vairāk par”. Jāpārliecinās, ka bukmeikers nav paspējis izlabot koeficientu un jāpaspēj ņemt virsroku šādos gadījumos.
Kur notiek spēles
Mači var notikt iekštelpās un ārā. Un ir pilnīgi skaidrs, ka iekštelpās tiek pieļautas mazāk kļūdas kā spēlējot zem klajas debess, jo tur nav ne vējš, ne saule, kas varētu traucēt spēlētājiem.
Ar diezgan lielu pārliecību var teikt to, ka analītiķi būtiski neanalizē mačus, vai tie būtu ārā, vai iekštelpās, kad runa iet par likmēm uz “vairāk/mazāk par” dubultkļūdu skaitu mačā.
Apskatiet vidējo skaitli dubultkļūdām, kuras spēlētājs veic uz konkrētā korta seguma un salīdziniet tās ar to, ko piedāvā totalizatori uz šī paša seguma un tam pašam spēlētājam iekštelpu spēlēm.
Ja šis skaitlis nav izmainījies, tad droši var likt uz likmi “mazāk par”.
Savainojumi un nogurums
Bieži gadās tā, ka atlēts turpina spēlēt ar esošu savainojumu. Varētu šķist, ka pie šādiem apstākļiem spēlētājam vajadzētu pieļaut vairāk kļūdas, kas būtu visai loģiski, bet realitātē viss ir pilnīgi citādāk.
Visbiežāk, kad sportists ir savainots, viņš vairāk piedomā par servju precizitāti, lai varētu veikt taktisku gājienu un nepārvietoties ar lielu amplitūdu pēc tam, kad pretinieks ir servi atsitis. Tādēļ šādos gadījumos labāk ir likt “mazāk par” uz dubultkļūdām.
Bet pārmērīga noguruma gadījumā, gluži otrādi, spēlētājs sitīs pa bumbu spēcīgāk un uzņemsies vairāk risku, jo tam vienkārši nepietiks spēka, lai pabeigtu spēli līdz galam, ja tā ritēs vienveidīgi un pragmatiski. Kur ir risks, tur acīmredzami arī ir kļūdas.
Līnijas veidošana
Visbeidzot, pāris vārdu par to kā tiek formētas likmju līnijas uz “vairāk/mazāk”. Viss šeit ir individuāli un ir atkarīgs no specifiskas analīzes: kāds skatās tikai vidējo rādītāju sezonas ietvaros, kāds skatās vidējos rādītājos uz attiecīgiem kortiem, bet kāds izvērtē aci pret aci tikšanās reizes.
Eksperti bieži vien neveic ļoti padziļinātu analīzi, būtībā tie paņem sezonas vidējos rādītājus, vai arī vadās pēc pēdējiem pieciem aizvadītajiem mačiem, taču bieži vien pieņemtie skaitļi ir madinoši un tādēļ nākas kapitulēt.
Tas ir acīmredzami, ka ir pareizi kombinēt visas pieejamas statistikas ailes, kas var novest pie kādiem kopsaucējiem. Spēlētājs var servēt ar vieniem skaitļiem sezonas laikā, bet ar pavisam citiem pēdējo divu nedēļu laikā, taču kad bukmeikeri sastāda likmes, viņi ļoti nevadās pēc kā tāda. Tādēļ ieteikums ir studēt un sekot līdzi pēdējai statistikai, monitorēt dinamiskās efektivitātes atšķirības un darīt to katram sportistam atsevišķi.
Tev varētu interesēt arī šie raksti:
Hokeja likmes: kas jāzina pirms to veikšanas
Stratēģija “koridori” – piemēri, padomi un instrukcijas
Oskara Grainda stratēģija