Vai pārliecinošā Itālija spēs uzvarēt nedrošo Spānijas izlasi?

Itālijas futbola izlase, likmetv
5. jūlijs, 2021, 11:03
Itālijas futbola izlase | Foto: MARCA

Eiropas čempionātā futbolā klāt pienākušas izšķirošās spēles, kurās tiks noskaidrotas izlases, kas cīnīties par kontinenta spēcīgākās valstsvienības titulu. Pirmajā pusfinālā plkst. 22:00 spēkosies Itālijas un Spānijas futbolisti. Abi pusfināli, tāpat kā fināls, tiks aizvadīti Vemblija stadionā, Londonā.

Potenciālie sākumsastāvi:

Itālija: vārtsargs – Džanludži Donaruma, aizsargi – Džordžo Kjelīnī, Leonardo Bonuči, Emersons Pamjērī, Džovanni Di Lorenco, pussargi – Marko Verati, Žoržinjo, Nikolo Brela, uzbrucēji – Čiro Immobile, Lorenco Insinje, Federiko Čieza.

Spānija: vārtsargs – Unai Simons, aizsargi – Žordi Alba, Cēzars Aspilikveta, Po Torres, Emeriks Laports, pussargi – Serhio Buskets, Koke, Danijs Olmo, Pedri, uzbrucēji – Alvaro Morata, Ferāns Torres.

Spānijas izlasei traumas dēļ laukumā nedosies Pablo Sarabija.

Itālijas komanda līdz šim ir rādījusi vienu stabilākajiem sniegumiem EURO 2020 (2021) finālturnīrā. Jau grupu turnīrā, kurā tā bija ielozēta vienā apakšgrupā ar Velsu, Šveici un Turciju, izlase pierādīja, ka ir viena no favorītēm, lai brauktu mājās ar galveno trofeju. Tajā itāļi nezaudēja nevienus vārtus, bet paši guva septiņus.

1/8 finālā bija redzama līdz šim vājākā spēle izlases izpildījumā, kad tikai papildlaikā ar 2:1 tika pārspēta Austrija, pret kuru 95 minūtes rezultāts vēstīja 0:0. Tikai tad pretinieku mūri uzlauzt spēja Frederiko Čieza, bet 10 minūtes vēlāk to paveica arī Mateo Pesina.

Pēc cīņas ar Austriju pretim nāca līdz šim nopietnākā pretiniece – pasaules ranga līdere Beļģija. Jau 14. minūtē precīzu sitienu izdarīja Leonardo Bonuči, bet tas netika skaitīts pēc VAR iejaukšanās. Spēles 31. minūtē Nikolo Barela paveica to vēlreiz, šoreiz bez noteikumu pārkāpuma, izvirzot savu komandu vadībā ar 1:0. Trīspadsmit minūtes vēlāk Lorenco Insinje palielināja pārsvaru līdz 2:0, pietuvinot Itāliju pusfinālam. Bet tas nebija viss pirmajā puslaikā.

Kompensācijas laika otrajā minūtē Beļģija nopelnīja iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu, ko veiksmīgi realizēja Romelu Lukaku, gūstot ceturtos vārtus čempionātā. Pirmās 45 minūtes noslēdzās 2:1 Itālijas labā.

Otrajā spēles daļā turpinājās aizraujošs duelis, taču Beļģija nespēja panākt izlīdzinājumu spēlē, kapitulējot itāļiem un noslēdzot šī gada futbola čempionātu 1/4 finālā.

Savukārt Spānija šajā turnīrā nav rādījusi tādu sniegumu, ko no tās gaida atbalstītāji. Grupu turnīrā pirmajos divos mačos izdarīts tikai viens precīzs sitiens un divi punkti tabulā. Trešajā, noslēdzošajā, spēlē beidzot bija redzama tā izlase, ko gaidīja lielākā daļa  cilvēku, taču tas atkal bija viss. Astotdaļfinālā bija nepieciešamas 120 minūtes un pieci gūti vārti, lai pārvarētu Horvātijas izlasi.

Pirmais puslaiks noslēdzās 1:1, pēc tam, kad izlases vārtsargs Unai Simons pieļāva smagu kļūdu un bumba no Pedri ieripoja savos vārtos. Tuvojoties puslaika beigām, Pablo Sarabija panāca neizšķirtu. Otrajā puslaikā Spānijai pēc Cēzara Aspilikvetas un Ferāna Torresa sitieniem izdevās izvirzīties vadībā ar 3:1, bet šajā brīdī sākās galvenā jautrība. 85. minūtē Miroslavs Oršičs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet kompensācijas laika otrajā minūtē Mario Pašaličs neticami spēja panākt papildlaiku.

Tas arī bija viss, ko Horvātija spēja paveikt, jo papildlaika pirmā puslaika noslēgumā Alvaro Morata un Mikels Ojarzabala guva divus vārtus, kas ļāva Spānijai uzvarēt ar 5:3.

1/4 finālā spāņiem nācās spēlēt ar Šveices izlasi, kas kārtu iepriekš brīnumaini no turnīra izslēdza Francijas futbolistus. Mača astotajā minūtē neveiksmīgi nospēlēja Deniss Zakarija, kurš bumbu raidīja savos vārtos un ļāva Spānijai izvirzīties vadībā 1:0.

Otrajā puslaikā Džerdans Sačiri bija spējīgs panākt 1:1, bet 77. minūtē Remo Frolers nopelnīja sarkano kartiņu, atstājot savu izlasi mazākumā. Spānijai to neizdevās izmantot ne pamatlaikā, ne papildlaikā, kas nozīmēja, ka uzvarētāja noskaidrošanai nepieciešami 11 metru soda sitieni. Pirms sērijas pēdējo piecu izpildīto sitienu bilance bija 5:0 par labu Šveicei (pieci trāpīti 11 metru soda sitieni, bet Spānija nebija trāpījusi nevienu no iepriekšējiem pieciem). Pirmajā sērijā turpinājās tendence, 1:0 vadībā esot Šveicei, tomēr turpinājums nebija tik veiksmīgs, Spānijai realizējot vēl trīs spērienus un svinot laimīgu uzvaru un iekļūšanu pusfinālā.

Itāļi pret spāņiem futbola laukumā tikušies 33 reizes, abām izlasēm izcīnot 12 uzvaras, bet deviņas reizes spēcīgākā izlase nav noskaidrota.

Spānija

Neskatoties uz to, ka čempionāta gaitā itāļi ir demonstrējuši krietni pārliecinošāku sniegumu kā viņu pretinieki, bukmeikeri izlasi uzskata tikai par nedaudz lielākiem favorītiem uz uzvaru nekā Spāniju, piešķirot koeficientu 2.55. Neizšķirts pamatlaikā vērtēts ar 3.23, bet Spānijas iespēja uzvarēt ir 3.15.