Vai Anglija pietuvosies “tā” nākšanai mājās?

Anglijas futbola izlase, likmetv
30. jūnijs, 2021, 13:29
Anglijas futbola izlase | Foto: 90MIN

Ceturtais un noslēdzošais futbola čempionāta ceturtdaļfināls risināsies 3. jūlijā plkst. 22:00. Tajā spēkosies Ukrainas un Anglijas futbola izlases.

Prognozētie sākumsastāvi:

Ukraina: vārtsargs – Georgijs Buščans, aizsargi – Nikolajs Matvijenko, Oleksandrs Karavajevs, Sergejs Krivcovs, Iļja Zabarnijs, pussargi – Andrijs Jarmolenko, Tarass Stepaņenko, Oleksandrs Zinčenko, Sergejs Sidorčuks, Nikolajs Šaparenko, uzbrucēji – Romāns Jaremčuks.

Anglija: vārtsargs – Džordans Pikfords, aizsargi – Kails Volkers, Džosn Stouns, Harijs Makgvairs, Kīrans Tripers, Lūks Šovs, pussagi – Rahīms Stērlings, Deklans Raiss, Kalvins Filipss, Fils Fodens, uzbrucējs – Harijs Keins.

Pirmīt tika ziņots, ka Ukrainas izlases uzbrucējs Oleksandrs Zubkovs šo turnīru ir noslēdzis, taču šobrīd viņš trenējas pēc individuālas programmas. Neskatoties uz to, ka šodien laukumā viņš nedosies, ukraiņiem iekļūstot pusfinālā vai finālā, futbolists varētu atgriezties pieteikumā.

Anglis Bukailo Saka varētu nepiedalīties šī vakara spēlē traumas dēļ, ko ieguvis treniņa laikā.

1/8 finālā Ukraina spēkojās ar Zviedriju, kas bija uzvarējusi savā apakšgrupā, reizi spēlējot neizšķirti un izcīnot divus panākumus. Dueļa pirmajā puslaikā neviena no komandām nespēja gūt pārliecinošu pārsvaru, spēles gaitai esot viļņveidīgai. Tas apliecinājās arī rezultātā, kad 27. minūtē Oleksandrs Zinčenko atklāja cīņas rezultātu, bet divas minūtes pirms pārtraukuma vārtus atguva Emīls Forsbergs.

Otrās 45 minūtes apņēmīgāk sāka zviedri, taču to realizēt neizdevās, bet, tuvojoties spēles beigām, aktivizējās arī ukraiņu centieni gūt panākumu pamatlaikā. To nespēja neviena izlase, un bija nepieciešams papildlaiks.

Brīdī, kad šķita, ka arī tajā spēcīgākā izlase noskaidrota netiks, otrā papildlaika kompensācijas laikā vārtus pēc lieliskas Zinčenko piespēles ar galvu guva Artjoms Dovbiks, kurš kļuva par varoni šajā duelī.

Futbola dzimtenei iepriekšējā kārtā pretim nāca ļoti spēcīga valstsvienība, kuras mērķis bija triumfēt turnīrā – Vācija. Ja spēles sākums labāks padevās tieši vāciešiem, tuvojoties puslaika beigām, Anglija izskatījās daudz pārliecinošāka, kaut pārspēt Manuelu Noieru neizdevās.

Pēc pārtraukuma atkal veiksmīgi iesāka vācieši, kontrolējot spēles gaitu, bet angļi atbildēja ar pāris uzplaiksnījumiem. Ar to gan pietika, jo 75. minūtē Rahīms Stērlings pārspēja pretinieku vārtsargu, bet 11. minūtes vēlāk Harijs Keins panāca jau 2:0, izslēdzot Vāciju no turpmākas dalības finālturnīrā.

Vienības ir spēkojušās astoņas reizes, labākiem esot angļiem, kas uzvarējusi četros dueļos, Ukrainai ir viens panākums, bet trīs spēles noslēgušās neizšķirti.

PK kvalifikācija0:0

Ukraiņi ir izteikti šī dueļa autsaideri, varbūtībai uz panākumu esot vien 9.00. Iespēja, ka Ševčenko padotajiem izdosies panākt vismaz papildlaiku, ir 4.55, bet Anglijas valstsvienības uzvaras koeficients ir 1.47.