Stratēģija “koridori” – piemēri, padomi un instrukcijas
Šī stratēģija spēlētājus piesaista ar dubultas uzvaras iespēju no likmēm par dažādiem rezultātiem. Apskatīsim šo stratēģiju ar detalizētiem piemēriem, runāsim par tās veidiem, kā arī par priekšrocībām un trūkumiem.
Sākotnēji “koridorus” izmantoja likmēs par basketbolu, bet tagad tos izmanto arī likmēs par futbolu, hokeju, volejbolu, tenisu vai jebkuru citu sporta veidu, kur var derēt uz handikapu. Stratēģijas galvenā priekšrocība ir tā, ka nav nepieciešamība pēc lielas sākotnējās “bankas” un to ir viegli saprast, kā tā darbojas.
Pamatprincips, kā norāda nosaukums, ir tā dēvēto “koridoru” meklēšana totalizatoru piedāvātajos koeficientos. Daudzi totalizatori tagad piedāvā plašas likmju līnijas, un izredzes gūt peļņu dažādos laika periodos būtiski atšķiras. Spēlētāja, kurš izmanto šo stratēģiju, galvenais uzdevums ir atrast notikumu ar līdzīgu “koridoru” un, analizējot notikumu, izvēlēties vēlamo “koridoru”. Lai to izdarītu, Jums ir jābūt reģistrētiem spēļu kontiem pie dažādiem totalizatoriem, jo likme uz vienu iznākumu tiek veikta vienā „iestādē”, bet likme uz otru “koridora” iznākumu citā.
Šī stratēģija ietver likmes par handikapiem un kopsummām, un, lai to būtu vieglāk saprast, vienkāršākais veids ir to izskaidrot ar piemēriem.
“Koridors” uz kopējo summu (total)
Lai veiksmīgi izmantot “koridora” stratēģiju, vislabāk būtu salīdzināt dažādu totalizatoru tiešsaistes piedāvājumus. Piemēram, “A” un “B” komandu mačā pēc pirmā puslaika rezultāts ir 50:42. Viens no totalizatoriem norāda kopējo šīs spēles punktu iznākumu 180 punktu intervālā, bet otrais – uz 188. Izredzes būs praktiski vienādas un to sauc par “koridoru”.
Tādējādi, veicot divas dažādas likmes (vienā totalizatora piedāvājumā par “kopsummu virs 180”, bet otrā – uz “kopsummu zem 188”), spēlētājs iegūst iespēju, ka mača galīgā summa paliks “rindās” starp 180 un 188 punktiem, kas nozīmē, ka abas likmes tiks laimētas.
Ja kāda no likmēm “neiziet”, tad otrā varēs atdot lielāko daļu „bankas”, un zaudējumi nebūs tik lieli. Iespējams, ka šādu “koridoru” var noķert tajā pašā totalizatorā, vienkārši izsekojot koeficientu un piedāvāto punktu daudzumam tiešsaistē.
“Koridors” uz handikapu
Daudzi totalizatori piedāvā vairākus punktu variantus par konkrētās komandas potenciālo (ne) rezultativitāti, kas arī paplašina manevru iespējas, lai spēlētāji atrastu veiksmīgus “koridorus”. Kā piemēru atkal izmantosim “A” komandas basketbola maču pret “B” komandu. Par komandas “A” uzvaru ar handikapu (-1,5) koeficients ir 1,7, bet uz komandas “B” uzvaru ar handikapu (+5,5) izredzes ir vienādas ar 1,71. Tādējādi “koridors” ir tikai 4 punkti, kas basketbolam ir ļoti maz, taču veiksmīga iznākuma varbūtība joprojām ir diezgan liela. Turklāt, totalizatori piedāvā „iegūt papildu punktus” handikapam, tad par koeficientu 1,5 jūs varat iegūt 8 punktu “koridoru”, un „tīrā” peļņa veiksmes gadījumā būs 50% no likmes.
“Koridors” likmēs par futbolu
Piemēram ņemsim “A” un “B” komandas un aplūkosim situāciju turnīra tabulā.
Komanda “A” ir favorīte, un izredzes uz tās uzvaru dažādos totalizatoros svārstās no 1,4 līdz 1,5. Savukārt “B” ir spēcīga vidusmēra komanda, kura izbraukumā spēlē diezgan stabili, taču joprojām tiek uzskatīta ievērojami vājāka par favorītiem. Koeficients uz handikapu (+1,5) “B” komandai būs atšķirīgs intervālā no 1,6 – 1,7. Tādējādi mēs iegūstam “koridoru” vienu vārtu lielumā – minimālas mājinieku uzvaras gadījumā mēs iegūsim peļņu no katras likmes, un jebkura cita iznākuma gadījumā šīs divas likmes “apdrošina” viena otru, un visa “banka” netiks zaudēta uz pusi.
Plusi un mīnusi
Šīs stratēģijas galvenā priekšrocība ir salīdzinoši zems risks zaudēt visu banku. Tā kā viena no likmēm jebkurā gadījumā izrādīsies veiksmīga, neveiksmīgas likmes gadījumā tiek izslēgta iespēja zaudēt visu „banku. „Apdrošināšana” jebkurā gadījumā atdos mums no 40% līdz 60% ieguldīto līdzekļu. Turklāt, šīs stratēģijas viena no zīmīgākajām priekšrocībām ir tāda, ka tā izslēdz nepieciešamību pēc lielas sākotnējās “bankas”, jo izmantot “koridoru” pieeju var arī ar salīdzinoši mazu “banku”.
Pie mīnusiem var minēt salīdzinoši nelielu “bankas” pieaugumu precīzu prognožu rezultātā, Jūs nekad nevarēsit palielināt “banku” īsā laikā par ļoti lielu summu, jo šī stratēģija paredz spēli ar salīdzinoši maziem koeficientiem. Turklāt, lai izmantotu „koridorus”, Jums ir jāseko dažādu totalizatoru likmju līnijām dažādos laika intervālos, lai atrastu labāko “koridoru” – tas prasa gan pūles, gan laiku, kas nozīmē, ka to var attiecināt arī kā vienu no mīnusiem.
Lai skaidri izprastu “koridora” lielumu, kurš piedāvā vislielākās iespējas laimēt, ir svarīgi rūpīgi analizēt izvēlētos notikumus. Tomēr analīzes nepieciešamība diez vai ir uzskatāms kā šīs stratēģijas trūkums. Dzīvē jādomā līdzi jebkurā situācijā, it īpaši, ja Jūs riskējat ar savu naudu.
Secinājumi
“Koridoru” stratēģija ir piemērota spēlētājiem – iesācējiem, kuriem nav liela sākotnējā “banka”, bet kuri vēlas iemācīties analizēt gaidāmās spēles un ilgtermiņā būt “plusos” (vismaz kaut kādos). Savukārt pieredzējušāki spēlētāji lielākajā daļā gadījumā tieši mēģinās samazināt “koridoru” intervālu, cenšoties “noķert” augstākus koeficientus un attiecīgi palielināt savus laimestus.
Tev varētu interesēt arī šie raksti:
Kellija kritēriji – kas tie ir un kā tos izmantot
Kas ir “flat” sporta likmēs? Stratēģijas apraksts un piemēri
Oskara Grainda stratēģija