Oskara Grainda stratēģija
Šī teorija pirmo reizi tika izmantota kazino, liekot uz sarkanu vai melnu ruletē. Vēlāk to pārņēma sporta totalizatoru entuziasti, un daži cilvēki to izmanto vēl mūsdienās.
Stratēģijas būtība ir samazināt spēlētāju zaudējumus ilgtermiņā. Darbību algoritms neļauj spēlētājiem “zaudēt galvu” vairāku zaudējumu sēriju gadījumā, jo likmes summa zaudējuma gadījumā paliek nemainīga. Ja spēlētājs prognozē veiksmīgi un viņam ir laimētu likmju sērija, tad likme tiek palielināta, kas veicina maksimālo peļņu.
Galvenie noteikumi
- Spēles “banku” ieteicams sadalīt tā, lai ar to pietiktu 10 vienādiem soļiem
- Zaudējuma gadījumā nākamās likmes lielums nemainās
- Ja precīzi prognozējat vienu notikumu, likmes lielums nākamajam solim tiek dubultots
- Koeficienta vērtībai jābūt vismaz 2,00 vai vairāk
- “Aplis” beidzas, ja “tīrā” peļņa ir lielāka vai vienāda ar likmes lielumu pirmajā solī
Piemērs:
Pieņemsim, ka mūsu rīcībā ir “banka” 1000 eiro apmērā. Tālāk šī summa jāsadala 10 vienādās pakāpēs, attiecīgi, likmes lielums pirmajam solim būs 100 eiro. Matemātisko aprēķinu ērtībai mēs izvēlēsimies nemainīgu koeficientu, kas būs vienāds ar 2,00.
Pamatojoties uz tabulu, redzams, ka pēc 6. soļa (3 zaudējumi un 3 uzvaras) spēlētāja “bankas” lielums bija 1200 eiro. Protams, tas nenozīmē, ka spēle vienmēr attīstās šādi. Var gan zaudēt, gan laimēt vairāk likmju, nekā parādīts konkrētajā piemērā.
Izmantojot Oskara Grainda stratēģiju, ir ļoti svarīgi laicīgi apstāties. Tātad, atcerieties, ka pēc zaudētās likmes nākamās likmes lielums nemainās, bet pēc uzvaras tā dubultojas. Tajā pašā laikā ir svarīgi atzīmēt, ka, uzvarot trīs likmes pēc kārtas, nav ieteicams palielināt likmes lielumu, jo tas var novest pie lielas summas zaudēšanas. Ja esat laimējis trīs likmes pēc kārtas, Jums vajadzētu sākt no sākuma un atgriezties pie sākotnējā likmes lieluma.
Oskara Grinda stratēģijai ir visas tiesības pastāvēt, taču to nav vēlams izmantot ilgtermiņā, jo tiek izmantoti koeficienti, kas ir lielāki par 2,00, un tāpēc pastāv liela varbūtība nonākt ilgu zaudējumu sērijā. Īstermiņā šī stratēģija var būt rentabla, taču prasa rūpīgu analīzi. Ja paļausieties tikai uz veiksmi, labāk šai stratēģijai ejiet ar loku.
Tev varētu interesēt arī šie raksti:
Kas ir “flat” sporta likmēs? Stratēģijas apraksts un piemēri
Stratēģija “koridori” – piemēri, padomi un instrukcijas
Kellija kritēriji – kas tie ir un kā tos izmantot