Kellija kritēriji – kas tie ir un kā tos izmantot
Likmju veikšanas stratēģijas, ko sauc par “Kellija kritēriji”, būtība ir noteikt katras nākamās likmes lielumu, lai Jūsu spēles “banka” būtu saprātīgāka. Tiek uzskatīts, ka šī metode pasargā no visas “bankas” zaudēšanas, jo netiek paredzēti fiksētu likmju lielumi. Spēlētājs patstāvīgi novērtē notikuma potenciālā iznākuma, uz kuru viņš plāno likt savu naudu, varbūtību un, pamatojoties uz to, aprēķina optimālo likmes lielumu, izmantojot īpašu formulu.
Kādos gadījumos to izmanto
Šī stratēģija ir piemērotāka tiem, kuriem jau ir zināma pieredze totalizatoru apgūšanā, jo šīs stratēģijas panākumus vispirms nosaka spēlētāja spēja patstāvīgi noteikt piedāvātos koeficientus.
Faktiski šo stratēģiju var uzskatīt par sava veida konkurenci starp spēlētāju un bukmeikeru, jo uzvarētājs ir tas, kurš pareizāk noteica notikumam piešķirto koeficientu, lai gan totalizatoru izliktajiem koeficientiem ir oficiāls statuss, kamēr spēlētāja – iedomāts. Neskatoties uz to, pēc īpašiem aprēķiniem, spēlētājam ir iespējas gūt lielu peļņu.
“Kellija kritēriji” jāizmanto gadījumos, kad totalizatori nepietiekami novērtē notikuma potenciālā iznākuma varbūtību un attiecīgi tam nosaka pārvērtētu koeficientu. Starp totalizatoru klientiem šādu pasākumu sauc par “value bet” (vērtīga likme).
“Kellija kritēriju” trūkumi ietver varbūtību, ka spēlētājs nepareizi novērtē notikuma potenciālo iznākumu. Tātad, ja spēlētājs pārvērtē šo varbūtību, viņš būs zaudētājs. Ja viņš to nenovērtēs, tas novedīs pie mazāka laimesta apjoma.
Aprēķina formula un piemēri
“Kellija kritēriju” formula ļauj aprēķināt optimālo likmes lielumu konkrētam notikumam. Svarīgi atcerēties – likmes apjoms būs optimāls, ja totalizatori nepietiekami novērtēs notikuma potenciālo iznākuma varbūtību, attiecīgi likmju līnijā piedāvājot lielāku koeficientu, bet spēlētājs to būs novērtējis precīzāk.
Lai konvertētu koeficientu varbūtības procentos, varat izmantot vienkāršu formulu – daliet 100% ar koeficientu.
Piemērs – futbola mačs, tiekas komandas “A” un “B”. “A” ir favorīti un viņu uzvara tiek pielīdzināta koeficientam 1,40. Lai saprastu, cik procentuāli “A” uzvaras varbūta ir precīza, totalizatori izmanto iepriekš minēto formulu, proti, 100% ÷ 1,40 = 71,4% jeb citiem vārdiem sakot, bukmeikeri “A” uzvaru novērtējuši ar 71% varbūtību.
Tikmēr spēlētājs, kurš vēlas izdarīt likmi, uzskata, ka komandai “A” ir 60% iespēja uzvarēt. Tādējādi piedāvātais koeficients nav pārāk augsts, jo iznākuma varbūtība, pēc spēlētāja domām, ir mazāka nekā totalizatoru piedāvātais koeficients. Ja vadieties pēc “Kellija kritērijiem”, Jums šādu likmi nevajadzētu veikt.
Formula:
Lai pareizi aprēķinātu optimālo likmes lielumu, vadoties pēc “Kellija kritērijiem”, jāizmanto šādu formulu:
C – totalizatoru piedāvātais koeficients
% – notikuma varbūtība (procentuāli) pēc spēlētāja domām
S – bankas lielums
T – nepieciešamais likmes lielums
Piemērs praksē:
Tiekas komandas “A” un „B”. Totalizatori piedāvā koeficientu 2,85 par “A” uzvaru, kas ir 35% iespējamība. Spēlētājs gan sliecas domāt, ka “A” uzvaras iespējamība ir 50%. Tagad atliek aprēķināt likmes summu, kas būtu jāveic šim notikumam, izmantojot iepriekš minēto formulu.
Pieņemsim, ka “bankas” lielums ir 1000 eiro.
Izejas dati formulas aprēķināšanai:
2,85 – koeficients
50 – procentuālā varbūtība “A” uzvarai spēlētāja ieskatā
1000 – “bankas” lielums
T – summa, kura nepieciešama likmes veikšanai
Pamatojoties uz aprēķiniem, iznāk, ka nepieciešamais likmes lielums būtu 22,9% no kopējās “bankas”.
Apkopojot visu iepriekš minēto, vēlreiz atgādināsim, ka šī stratēģija ir vairāk piemērota pieredzējušiem spēlētājiem, jo vienmēr ir grūtāk patstāvīgi noteikt notikuma potenciālo iznākumu varbūtību, neizmantojot totalizatoru likmju līnijās izvietotos koeficientus.
Tev varētu interesēt arī šie raksti:
Kas ir “flat” sporta likmēs? Stratēģijas apraksts un piemēri
Stratēģija “koridori” – piemēri, padomi un instrukcijas
Oskara Grainda stratēģija