Kas ir “flat” sporta likmēs? Stratēģijas apraksts un piemēri
“Flat” – tā ir finanšu stratēģija, kuru sporta derību entuziasti aizguva no citu kazino nozares. Šis paņēmiens ir piemērots pragmatiskai spēlei totalizatoros. Stratēģijas būtība ir tāda, ka neatkarīgi no “bankas” lieluma, likmes summa vienmēr būs 1-5% robežās no tās. Daži šo stratēģiju sauc par “fiksēto likmi”. “Flat” likmes ļauj līdz minimumam samazināt kapitāla zaudēšanas risku, taču spēlētājam ir rūpīgi jāpārzina sporta veids, uz kuru viņš veic likmes: lai gūtu peļņu, izmantojot šo stratēģiju no, kopējam likmju uzvaras procentam jābūt vismaz 65.
“Flat” likmes iedalās vairākās kategorijās.
Akadēmiskais “flat”. Tas tiek uzskatīts par šīs stratēģijas optimālāko veidu, jo katra likme būs vienāda ar 1–2% no kopējā kapitāla atkarībā no spēlētāja pārliecības par konkrēto notikumu. Kādu procentu no kopējā kapitāla novirzīt konkrētai likmei, spēlētājs nosaka pēc detalizētas prognozētā notikuma iznākuma ticamības analīzes.
Statiskais “flat” nepieļauj izmaiņas likmes lielumā. Neskatoties uz dažādiem faktoriem, kapitāla procentuālā attiecība nekādā veidā nemainās. Likme ir nemainīga un vienāda ar 1% no “bankas”. Šāda veida vienota pieeja likmju veikšanā dod priekšroka spēlētājiem, kuru dzīves moto ir “lēnāk brauksi, tālāk tiksi.” Starp citu, vēl nevienam spēlētājam nav nācies zaudēt lielu summu, izmantojot šo piegājienu.
Haotiskais “flat” ir tā nosaukts tāpēc, ka šo metodi izmanto tie, kuriem totalizatoru spēlēšanā nav skaidras taktikas, pēc kuras vadīties. Piemēram, spēlētājs veic 30 ilgtermiņa likmes katru 5% apmērā. Protams, šis piegājiens var dot arī peļņu, taču zaudējuma varbūtība ir pārāk augsta.
Agresīvais “flat” domāts pieredzējušiem spēlmaņiem. Lietas būtība ir tāda, ka, lietojot šāda veida “fiksētas likmes” stratēģiju, spēlētājs veic likmes tikai uz vienu noteiktu sporta veidu vai čempionātu. Šajā gadījumā katras likmes lielums ir vienāds ar 5% no kopējā kapitāla. Vērts piebilst, ka pieredzējuši spēlētāji neiesaka samazināt likmju procentus pat garāku neveiksmju sērijas gadījumā. Likmju lielums šeit ir lielāks, un, ja esat iesācējs, Jums nevajadzētu izmantot šāda veida stratēģiju. Te ir nepieciešamas padziļinātākas zināšanas par konkrētu līgu vai komandu.
Jāatzīmē, ka konkrētas stratēģijas izvēle lielā mērā ir atkarīga no spēlētāja psiholoģiskajām un individuālajām īpašībām. Agresīvais “flat” var nebūt piemērots pēc dabas mierīgam un nosvērtam cilvēkam, savukārt azartiskam un emocijām bagātam cilvēkam visu gadu veikt likmes 1% apmērā no kopējā kapitāla būs garlaicīgi.
Pirmkārt, būtu jānosaka summa, kuru esat gatavs realizēt likmju veikšanā, bet pēc tam atlasiet sporta veidu skaitu, par kuriem plānojat veikt likmes. Ja to ir vairāk par diviem, tad, lai mazinātu zaudējumu riskus, labāk neizmantot agresīvo un haotisko “flat” medoti.
“Flat” stratēģijas plusi un mīnusi
“Flat” stratēģijas izmantošanas priekšrocība ir tās saderība ar citām likmju veikšanas stratēģijām. Turklāt, kā jau minēts, “flat” likmes ļaus Jums nezaudēt visu “banku” vai ātri “nodedzināt” lielu summu. “Flat” pieejamība ļauj pat iesācējiem izprast teorijas sarežģītību.
Runājot par mīnusiem, galvenā problēma ir tā, ka nepieciešams diezgan liela apjoma kapitāls, ko ne visi vienmēr var atļauties. Fakts ir tāds, ka likmes 1-5% apmērā no kopējiem līdzekļiem var dot taustāmu peļņu tikai ar labu sākuma kapitālu. Vēl viens nemainīgu likmju trūkums ir zema kapitāla pieauguma intensitāte. Bieži vien spēlētāji vēlas laimēt daudz uzreiz, taču ar “flat” stratēģiju tas nav izdarāms.
Secinājumi
“Flat betting” tiek uzskatīts par vienu no populārākajām likmju stratēģijām. “Flat” metodes izmantošana ļauj Jums kontrolēt emocijas un nedod iespēju izdarīt likmes, maigi izsakoties, azarta “karstumā”. Protams, tāpat kā citas stratēģijas, šī pieeja nav bez trūkumiem, taču tai ir daudz priekšrocību.
Tev varētu interesēt arī šie raksti:
Kellija kritēriji – kas tie ir un kā tos izmantot
Stratēģija “koridori” – piemēri, padomi un instrukcijas
Oskara Grainda stratēģija