Ziemeļamerikas duelī ASV sagrauj Kanādu, Šveicei pietiek ar vieniem vārtiem

ASV hokeja izlase, likmetv
23. maijs, 2021, 22:44
ASV hokeja izlase | Foto: Natalia Fedosenko/TASS

ASV izlase svētdien pasaules čempionātā hokejā Rīgā pārliecinoši uzvarēja kanādiešus, kamēr Šveicei pietika ar vieniem vārtiem, lai izcīnītu uzvaru.

ASV B grupas spēlē ar 5:1 (1:0, 3:0, 1:1) uzvarēja Kanādu.

Uzvaras vārti tika gūti pirmā perioda astotajā minūtē, kad izcēlās Džeisons Robertsons. Divi Trevora Mūra un vieni Edama Clendeninga vārti otrajā trešdaļā amerikāņiem ļāva iegūt drošu četru vārtu pārsvaru.

Vienīgos un līdz šim arī pirmos Kanādas izlases vārtus čempionātā Rīgā iemeta Maksims Komtuā.

Klendenings spēli noslēdza ar 1+1, bet divas rezultatīvas piespēles iekrāja Konors Garlands.

Iepriekš B apakšgrupas spēlēs Kazahstāna ar 2:1 “bullīšos” uzvarēja Somiju, bet Norvēģija ar 4:1 pieveica Itāliju.

Apakšgrupas līdere ar sešiem punktiem divās spēlēs ir Vācija, pa četriem punktiem iekrājušas Kazahstāna, Latvija un Somija, trīs punkti un ASV un Norvēģijai, bet bez punktiem pagaidām ir Kanāda un Itālija.

Tikmēr A grupas svētdienas trešajā spēlē Šveice ar 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) uzvarēja Dāniju. Vārti Tīmo Meiera rēķinā.

Reto Bera Šveices izlases vārtos tvēra visus četrus metienus, kamēr Sebastians Dams atvairīja 29 no 30 raidījumiem.

Pirmajās divās svētdienas A grupas spēlēs Slovākija ar 2:1 pārspēja Lielbritāniju, bet vēlāk Baltkrievija ar 1:0 negaidīti uzvarēja Zviedriju.

Divās spēlēs sešus punktus iekrājušas Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komanda, Slovākija un Šveice, trīs punkti ir Dānijai un Baltkrievijai, taču Zviedrija, Čehija un Lielbritānija ir bešā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas šogad nepametīs elites divīziju.

2021.gada pasaules čempionātu šogad bija jāuzņem Minskai un Rīgai, tomēr 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Minskai tika atņemtas 2021.gada pasaules čempionāta rīkotāju tiesības. Februārī IIHF Padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju.