Sporta un azarta karaļi Meivezers un Džordans
Katrā sporta veidā ir savi karaļi. Tie, kuri vairāku gadu garumā valdīja un iekaroja cilvēkus ar savu varenību. Viņus var uztvert dažādi, tomēr nedrīkst neatzīt, ka viņu ieguldījums sporta attīstībā ir milzīgs. Tas ir tik liels, ka viņu sportista karjeru beigās nevis sports viņus reklamēja, bet viņi reklamēja sportu.
Maikls Džordans un Floids Meivezers. Basketbols un bokss. Milzīgas figūras jau tā populārajos sporta veidos. Bet mūs vairāk interesē nevis viņu karjera, kas ir pilna ar lieliskiem sasniegumiem, bet azarts un spēles kaislība, kas kalpoja par pamatu panākumiem.
Boksa karalis Floids Meivezers
Floidam ne velti ir iesauka „Money”. Visticamāk, ka iepriekšējo iesauku „Pretty Boy” (skaistulis) viņš uzskatīja par tādu, kas neatklāj viņa būtību. Meivezeris ir tipisks cilvēka piemērs, kurš lielās ar savu bagātību. Šī ārišķīgā bagātība nedaudz samulsina viņa fanus. Ģērbies baltā kažokā, daudz zelta, dārga mašīna – Floids ne tik daudz apmierina savas ambīcijas par bagātību, cik alkst, lai to redzētu cilvēki.
Kā cilvēks, kuram patīk likt lielas likmes, arī šeit Meivezers lielās. Viņš publicē totalizatoru čekus, no kuriem kļūst skaidrs, ka likme izrādījusies veiksmīga. Bokseris neslēpa, ka viņš sāka ar likmēm 100 tūkstošu dolāru nedēļā. No 2010. gada vidus līdz 2012. gada sākumam Floids publicēja čekus ar laimesta kopējo summu par gandrīz četriem miljoniem dolāru. Taču sīkumainie žurnālisti uzskata, ka patiesībā Meivezers daudz zaudē, vienkārši nevienam par to nestāsta.
Sensāciju mednieki apgalvo, ka kādreiz viņš izdarīja likmi 5,9 miljonu dolāru apmērā uz NBA spēli un vinnēja gandrīz divreiz lielāku summu. Ja tas atbilst patiesībai, tad varam tikai just līdzi bukmeikerim. Tiesa, pats Floids oficiāli nav apstiprinājis šādu laimestu, kas, ņemot vērā viņa tieksmi pēc pašslavēšanas, liek mums apšaubīt šo stāstu.
Lai kā būtu, Floids Meivezers spēlē ar milzīgu naudu. 100 tūkstoši šeit, 200 – citur. Jāatzīst, ka viņš ir azartisks cilvēks. Bija gadījums, kad viņš uzlika 815 tūkstošus uz vienas komandas uzvaru ar septiņu punktu pārsvaru amerikāņu futbola mačā. Ko jūta Floids tajās minūtēs… Iespējams, pat boksa ringā viņš nesaņēma tādu adrenalīna devu.
Mača pēdējās sekundes komanda garantēja Meivezeram vajadzīgo rezultātu. Viņš noteikti saņēma emocijas, kuras ne ar ko nav salīdzināmas. Tie, kuri kādreiz ir uzvarējuši, zina šo sajūtu, bet diez vai viņi var izjust tās dziļumu. Laimests – 1 miljons 411 tūkstoši dolāru. Fantastika!
Jāsaka, ka „Money” neliek pārgalvīgi. Koeficienti ne lielāki par diviem, tikai viņam zināmas komandas, līdz ar ko viņa rezultātos nav nekas neparasts. Neticamas ir tikai summas, kādas viņš liek, kas arī padara viņu par īpašu figūru likmju pasaulē.
Basketbola karalis Maikls Džordans
NBA fani atceras, kas tā bija par komandu – Čikāgas „Bulls”. Seškārtējais līgas čempions Maikls Džordans bija šīs leģendārās komandas labākais spēlētājs. „Viņa Gaisīgums” nepazuda arī biznesa pasaulē. Taču ne visi zina par Džordana kaisli pret azartspēlēm. Bet tā viņam bija visaptverošā.
Ja Meivezers bieži izdara likmes un bieži uzvar, tad Džordans brīžiem ļāvās azartam tik neapdomīgi, ka vēlāk pats to atzina par atkarību. Tajā pašā laikā Maikls noraidīja baumas, ka kādreiz būtu pārkāpis to svītru, aiz kuras viņam draudētu finansiālais krahs.
Ņemot vērā slavas mērogu, žurnālisti sekoja basketbolistam pa pēdām. Un azartspēļu dievināšana viņa izpildījumā kļuva zināma, parādoties pārsteigtās publikas priekšā pilnā apjomā. Te izrādīsies, ka savās mājās viņš rīkoja karšu spēles vai golfa mačus, kuru obligāts nosacījums bija naudas likme, te Maikls tiek pamanīts kazino tieši pirms atbildīgās „play-off” spēles.
Viens uzņēmējs stāstīja, ka Džordans zaudēja viņam 900 tūkstošus dolāru golfā. Aculiecinieki apgalvoja, ka „Bulls” basketbolisti spēlēja lidmašīnā, naudas likmes bija milzīgas, bet visazartiskākais bija varenais Maikls. Viņa spēles partneri stāstīja, ka viņš gandrīz negulēja naktī, no kārtīm pārslēdzoties uz golfu, no golfa – uz basketbolu, kas netraucēja viņa rādīt brīnumus laukumā.
Ja tas nebūtu Džordans, gan NBA, gan „Bulls” jau sen liktu viņu fakta priekšā. Maikla problēmas ar lieliem zaudējumiem ik pa laikam kļuva zināmi sabiedrībai. ASV plaši izplatīta versija ziņo, ka leģendas pirmā aiziešana no basketbola bija vienošanās starp viņu un NBA komisāru Devidu Sternu. Jo pirms aiziešanas NBA veica oficiālo izmeklēšanu sakarā ar basketbola karaļa aizdomīgu uzvedību privātā dzīvē.
Viss sākās ar to, ka pie viena narkotiku tirgotāja atrada čeku par 57 tūkstošiem dolāru, ko izrakstīja Džordans. Maiklam nācās atzīties, ka viņš to izdarīja, lai apmaksātu zaudējumu golfa mačā. NBA ļoti nevēlējās, lai uz vienu no tās labākajiem pārstāvjiem krīt ēna, kas uzreiz piesaistītu visu Amerikas žurnālistu uzmanību. Tādēļ 1993. gadā Džordans uz laiku pameta basketbolu. Arī NBA izbeidza izmeklēt Džordana azartspēļu iestāžu apmeklēšanu, kas vairs nebija noslēpums sabiedrībai.
Publikai aiziešanu paskaidroja ar to, ka sportists vienkārši nomainīja basketbolu uz beisbolu. 1993. gadā nogalināja Maikla tēvu, kurš ļoti gribēja redzēt savu dēlu beisbola laukumā.
1995. gadā Džordans atgriezās basketbolā. Viņš kļuva vecāks, nedaudz nomierināja savu kaisli un vairs nekautrējās runāt par to intervijās. Tas, ka Džordans spēja pārvarēt atkarību, apstiprina viņa vairāku miljonu līgums ar „Nike” – šī kompānija neieguldītu naudu cilvēkā ar šaubīgu reputāciju.