SOK prezidents cenšas kliedēt bažas par OS nedrošību

LETA 19.05.21, 12:05

Lielākā daļa sportistu un komandu personāla Tokijas olimpiskajā ciematā būs vakcinēti pret Covid-19, trešdien paziņojis Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs.

Japānā pieaug saslimstība ar koronavīrusu, un olimpisko spēļu organizatori cenšas mazināt sabiedrības uztraukumu par tik liela pasākuma rīkošanu.

Lielākais starta sporta bonuss Latvijā!

Līdz 150 EURNaudas atmaksa sporta likmēm

Līdz pērn pandēmijas dēļ atlikto Tokijas olimpisko spēļu atklāšanai 23.jūlijā atlikušas mazāk nekā desmit nedēļas, bet daļā Japānas vīrusa uzliesmojuma dēļ izsludināts ārkārtas stāvoklis, un vairums valsts iedzīvotāju vēlas spēļu atlikšanu vai atcelšanu.

Bahs šonedēļ bija plānojis apmeklēt Tokiju, tomēr vīrusa izplatību ierobežojošo pasākumu dēļ vizīte atlikta.

Videozvanā spēļu organizatoriem un Japānas amatpersonām SOK prezidents apliecināja: “Vissvarīgākais princips ir ļoti skaidrs: olimpiskais ciemats ir droša vieta un 2020.gada Tokijas olimpiskās un paralimpiskās spēles tiks organizētas droši.”

Viņš paziņoja, ka 75% olimpiskā ciemata iemītnieku līdz spēļu sākumam būs saņēmuši vakcīnu pret Covid-19. Bahs pieļāva, ka vakcinācijas aptvere olimpiskajā ciematā tomēr “krietni pārsniegs 80%”.

Lai gan organizatori ir paziņojuši par stingriem vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumiem, tostarp pirmo reizi spēļu vēsturē aizliedzot ārvalstu līdzjutēju ierašanos, bažas par sabiedrības veselību ir augstas.

Japāna piedzīvo ceturto Covid-19 izplatības vilni, un divas ārstu asociācijas pēdējo dienu laikā ir brīdinājušas, ka veselības aprūpes sistēma jau ir pārslogota, bet olimpiskās spēles varētu palielināt noslodzi.

SOK prezidents norādījis, ka nacionālo olimpisko komiteju delegācijās būs papildu medicīnas personāls, kas sniegs atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumu nodrošināšanā olimpiskajā ciematā un olimpisko pasākumu norises vietās.

Bahs kā pozitīvu piemēru minēja citas pasaulē notikušas sporta sacensības, kas nav izraisījušas plašus vīrusa uzliesmojumus, kā arī nesenos izmēģinājuma pasākumus, kas Japānā notika ar starptautisko sportistu piedalīšanos. Sportistiem bija jāievēro stingri drošības pasākumi: karantīna, testēšana katru dienu, viņi neizmantoja sabiedrisko transportu un praktiski nekontaktējās ar vietējiem iedzīvotājiem.

Tokijas olimpisko spēļu organizatoru komitejas prezidente Seiko Hašimoto sacījusi, ka dalībnieku vakcinācija “būtu liela palīdzība drošu spēļu organizēšanā”.

Japānā kā lēns tiek kritizēts valsts vakcinācijas process. Valstī apstiprināta ir tikai uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātā Covid-19 vakcīna, un pagaidām Japānā vakcinē tikai veselības aprūpes sistēmas darbiniekus un seniorus, kā arī nav zināms, kad varētu uzsākt plašāku vakcināciju.

Tokijas olimpiskās spēles notiks no 23.jūlija līdz 8.augustam.

Pafbet piedāvā jaunajiem klientiem

10 EURKlāt Tavam depozītam

Mūsu partneri
Likme TV
Likme TV nav azartspēļu organizētājs. Portālam ir informatīvs raksturs. Visas tiesības rezervētas 2021
Palielināts koeficients 35,00 par pirmo veikto iemaksu! SAŅEMT