40 EUR bezriska likme
Saņemt

Samoilovs/Šmēdiņš zaudē un netiek uz Tokijas OS

25. jūnijs, 2021, 22:50

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš piektdien Hāgā cieta zaudējumu CEV Kontinentālā kausa finālturnīra pusfināla otrajā spēlē, paliekot bez ceļazīmes uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Turnīrā ar pirmo numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš ar rezultātu 1-2 (21:18, 22:24, 15:17) zaudēja nīderlandiešiem Kristiānam Vārenhorstam/Rubenam Penningam, kuriem ticis piektais numurs.

Sērijā līdz divām uzvarām Latvija ar 0-2 atzina Nīderlandes pārākumu.

Samoilovs piedalījās iepriekšējās trīs olimpiskajās spēlēs – 2008.gadā ar Mārtiņu Pļaviņu, 2012.gadā ar Ruslanu Sorokinu un 2016.gadā ar Šmēdiņu. Savukārt Šmēdiņš olimpiskajās spēlēs pirmo reizi spēlēja 2012.gadā, kad kopā ar Pļaviņu izcīnīja bronzas medaļu.

Iepriekš vietas Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka. Pļaviņš/Točs kā ceļazīmi izcīnījušais duets nevarēja piedalīties Kontinentālā kausa finālā.

Pusfināla otrās spēles pirmajā setā latvieši ātri izsēja iekrāto vadību un cīņa turpinājās punkts punktā, bet seta nogalē tika gūta virsroka ar 21:18. Pirmajā setā veiksmīgi blokā spēlēja Samoilovs. Otrajā setā Nīderlandes duets ieguva trīs punktu pārsvaru, taču uzvarētājs atkal tika noskaidrots galotnē, kurā Samoilovs/Šmēdiņš atspēlēja pāri setbumbas, tomēr piekāpās ar 22:24.

Trešā seta vidū latvieši iekrāja trīs punktu pārsvaru un straujiem soļiem tuvojās uzvarai mačā, taču nīderlandieši sadzēsa viņu pārsvaru. Pie rezultāta 14:13 Penninga atspēlēja mačbumbu un turpinājumā Latvijas duets vairs vadību neatguva, setā ciešot neveiksmi ar 15:17, kas lika atvadīties no cerībām uz olimpisko ceļazīmi.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis