40 EUR bezriska likme

PČ pusfināli: otrais Ziemeļamerikas duelis čempionātā, Vācija centīsies revanšēties somiem

ASV hokeja izlase, likmetv
4. jūnijs, 2021, 13:27
ASV hokeja izlase | Foto: Media/Andrea Re / IPA/SIPA/2106010940

Pasaules čempionātā hokejā pienākušas izšķirošās spēles. Zināms, kuras komandas spēlēs par medaļām, bet atlicis noskaidrot par kādām. Pusfinālā iekļuvušas ir tikai B jeb Latvijas apakšgrupas komandas. Pāri šajā turnīra fāzē būs: ASV un Kanāda, Somija – Vācija.

26 Jul
Vakar 0
Šodien 0
Rīt 0
No records found

ASVKanāda

Abas izlases jau tikās savā starpā grupu turnīrā, kad ar 5:1 krietni veiksmīgāki bija amerikāņi. Apakšgrupā abām komandām bija pilnīgi pretējs ceļš uz izslēgšanas spēlēm.

Ja ASV piedzīvoja tikai vienu neveiksmi, to pašu pret Somijas izlasi čempionāta atklāšanas mačā, tad Kanāda turnīru iesāka ar trīs zaudējumiem pamatlaikā, turpināja ar trīs panākumiem un noslēdza apakšgrupu cīņas ar neveiksmi pēcspēles metienos, un kvalificējās ceturtdaļfinālam, tikai pateicoties veiksmīgiem rezultātiem citos dueļos.

Arī iekļūšana pusfinālā abām valstsvienībām bija diametrāli pretēja. ASV bez problēmām ar 6:1 apspēlēja Slovākiju, tikmēr Kanāda spēkojās ar A grupas uzvarētāju Krievijas Olimpiskās komitejas komandu, atspēlējoties un uzvarot papildlaikā 2:1. Vārtus guva Ādams Henriks un Endrjū Mandžipāns.

Abu izlašu pirmajā tikšanās reizē divus vārtus amerikāņiem guva Trevors Mūrs, bet pa vieniem pievienoja Džeisons Robertsons, Ādams Klendenings un Mets Tenisons. Kanādas izlasē vienīgos vārtus guva Makss Komtuā.

Nedaudz labākais iespējas uzvarēt šo maču dotas ASV izlasei, kurai piešķirts koeficients 2.30. Neizšķirta iespējamība pamatlaikā vērtēta ar 3.95, bet Kanādas uzvaras iespēja ir 2.65.

Iespēja, ka pirmos vārtus gūs amerikāņi, vērtēta ar 1.84.

SomijaVācija

Arī šīs abas komandas jau reizi šajā turnīrā ir tikušās – mazrezultatīvā cīņā ar 2:1 pārāka bija Somijas izlase.

Somija izcīnīja otro vietu grupā, vienīgo neveiksmi piedzīvojot pēcspēles metienu sērijā pret Kazahstānu.

Savukārt Vācija vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja pēdējā spēlē, kad ar 2:1 izdevās pārspēt Latvijas izlasi.

Pusfinālā vienu vārtu cīņā Somija ar 1:0 uzvarēja Čehijas izlasi. Vienīgo precīzo metienu somiem 33. minūtē veica Jere Innala.

Tikmēr Vācijas un Šveices mačs nelika vilties. Vispirms Ramons Untersanders un Fabrīs Hercogs ar 2:0 vadībā izvirzīja šveiciešus, taču 38. minūtē Toms Kīnhakls vienus vārtus atspēlēja. Rezultāts nemainījās līdz pamatlaika pēdējai minūtei, kad Vācija, spēlējot sešiem pret pieciem šveiciešiem, izdevās pamatīga ofensīva un Leons Gavanke panāca laimīgu neizšķirtu Vācijas izlasei.

Papildlaikā neviena no komandām vārtus neguva, un uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienu sērijā. Pirmie divi raidījumi abām izlasēm bija garām, taču turpinājumā gan Šveice, gan Vācija reizi pārspēja pretiniekus pārspēja.

Ļoti skaistu punktu pielika Marsels Nēbelss, kurš pamatīgi izraustīja pretinieku vārtsargu un ar vienu roku raidīja ripu tukšajā vārtu stūrī.

Pirmajā komandu tikšanās reizē Vācijai vienīgos vārtus guva Korbinians Holcers, bet Somijai Antons Lundels, kamēr uzvaras vārtus realizēja Artū Rūtsalainens.

Eksperti krietni labākas izredzes iekļūt finālā prognozē pašreizējiem pasaules čempioniem Somijas hokejistiem. Koeficients uz viņu uzvaru ir 1.73, uz pagarinājumu 4.20, bet Vācijas izlasi 4.00.

Iespēja, ka Somijas izlasei izdosies uzvarēt ar handikapu -1,5, vērtēta ar 2.32.