Pasaules čempionāta ceturtdaļfināli: jaunā Kanāda centīsies neizkrist pret spēcīgo KOK, Slovākija – pārsteigt amerikāņus
Pienākušas pasaules hokeja čempionāta izslēgšanas spēles, bet diemžēl bez Latvijas izlases dalības. Šodien četrās spēlēs tiks noskaidrotas pusfinālu dalībnieces, kuras savā starpā spēkosies sestdien. Ceturtdaļfinālu pāri ir Šveice – Vācija, ASV – Slovākija, Krievijas Olimpiskās komitejas komanda un Somija – Čehija.
Krievijas Olimpiskās komitejas komanda – Kanāda
Neierasti jau tik agrā izslēgšanas spēļu stadijā redzēt šo pāri, tomēr Kanāda šajā čempionātā nerāda to sniegumu, ko esam raduši.
Ja KOK komanda A apakšgrupā izcīnīja panākumu, tad hokeja dzimtenes pārstāvjiem tikai grupu turnīra pēdējā dienā izdevās iekļūt četru labāko vienību starpā, pateicoties Vācijas uzvarai pret Latviju pamatlaikā.
Līdz šim Krievijas Olimpiskās komitejas komanda piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu, tas notika trešajā spēļu kārtā, kad nācās atzīt Slovākijas pārākumu.
Savukārt Kanāda turnīru pirmo reizi vēsturē sāka ar trīs neveiksmēm, tomēr turpinājumā ziemeļamerikāņi nedaudz ieskrējās un izcīnīja trīs panākumus pēc kārtas. Septītajā mačā pretim stājās Somija, pret kuriem divreiz izdevās izvirzīties vadītā (1:0 un 2:1), bet ar to nepietika un tika piedzīvota neveiksme pēcspēles metienos.
Tas krietni sarežģīja kanādiešu dzīvi, jo pēc šāda iznākuma gan Latvijai, gan Vācijai derēja neizšķirts pamatlaikā, lai turnīru turpinātu. Hokeja dzimtenei paveicās, jo Latvijas hokejisti nespēja izmantot savas iespējas, lai izlīdzinātu rezultātu un izstumtu hokeja dzimteni ārpus četrinieka B apakšgrupā.
KOK vienība ir labākā visā turnīrā metienu realizācijā, gūstot 28 vārtus ar 214 metieniem, tāpat viņiem ir trešais labākais metienu atvairījumu procents – 93,51%.
Kanādas izlasē vienīgais statistikas rādītājs, ar ko tā var lepoties, ir mazākums (88,89%), ielaižot tikai divus vārtus tajā.
Rezultatīvākais ar astoņiem punktiem KOK izlasē ir Dmitrijs Barabanovs, bet septiņus pievienojis Mihails Grigorenko.
Kanādai Konors Brauns guvis 10 rezultativitātes punktus, Endrjū Mandžiapāns pievienojis astoņus, bet Ādams Henriks sakrājis deviņus.
Par favorītiem uzskatīti Krievijas pārstāvji, kuriem uzstādīts koeficients 1.74, bet kanādiešiem tas ir 3.60. Pagarinājuma varbūtība novērtēta ar 4.70.
Iespēja, ka pamatlaikā tiks gūti vairāk nekā 4,5 vārti, vērtēta ar 1.62.
Šveice – Vācija
Šajā pārī tiksies grupu turnīra dalīta otra un dalīta trešā rezultatīvākā komanda. Šveices izlasei izdevās gūt 27, bet Vācijas – 22 vārtus.
Šveice, salīdzinot ar savu kaimiņvalsti, jau laicīgi bija nodrošinājusi savu dalību izslēgšanas turnīrā, bet Vācijai to izdevās paveikt vien pēdējā spēlē.
Čempionātu šveicieši sāka ar diviem panākumiem, bet trešajā spēļu kārtā tika piedzīvota pamatīga sagrāve ar 0:7 pret Zviedriju, kas uz to brīdi kļuva par čempionāta lielāko rezultāta starpību. Tiesa, jau nākamajā cīņa viņiem izdevās reabilitēties un ar 8:1 pārspēt Slovākiju.
Turnīra turpinājuma neveiksme pret KOK vienību, un grupu turnīrs noslēgts ar divām pārliecinošām uzvarām pret Baltkrieviju un Lielbritāniju.
Tikmēr vācieši iesāka ļoti pārliecinoši, svinot trīs panākumus pēc kārtas, bet to neizdevās turpināt, atzīstot Kazahstānas, Somijas un ASV pārākumu. Pēdējās spēles dienā tika noskaidrots, ka galvenais ir nezaudēt latviešiem pamatlaikā. Lielisks spēles sākums deva ātru pārsvaru 2:0. Lai arī vienus vārtus nācās ielaist, vācieši noturēja vadību un svinēja uzvaru ar 2:1.
Šveicei ir labākais vairākums čempionātā. To izdevies realizēt 10 no 28 reizēm. Viņu šīs dienas pretinieki ir viduvēji visos statistikas rādītājos.
Rezultatīvākais šveiciešu sastāvā ir Gregorijs Hofmans, kuram astoņi gūti punkti.
Vācijas rindās visvairāk punktu ir guvis Marsels Nēbelss, kuram septiņi punkti, bet Matīasam Plahtam un Lukasam Raihelam pa sešiem.
Izteikti šī pāra favorīti ir Šveices hokejisti, kuriem koeficients 1.60. Varbūtība, ka pamatlaiks noslēgsies neizšķirti, vērtēta ar 4.80, bet Vācijas izlases panākuma iespējai piešķirta varbūtība 4.35.
Uzvara ar handikapu -1,5 Šveicei novērtēta ar 2.10.
ASV – Slovākija
Grupu turnīra labākā aizsardzības komanda tiksies ar sliktāko gan aizsardzību, gan uzbrukumu no “play-off” iekļuvušajām izlasēm.
ASV septiņos mačos ielaida vien 8 ripas savos vārtos, kamēr Slovākija pamanījās to izdarīt veselas 22 reizes.
Par vienīgo neveiksmi grupā amerikāņiem kļuva pret Somiju, ar ko tikās pirmajā spēļu kārtā. Turpinājumā valstsvienība rādīja ļoti labu sniegumu, piesakot sevi kā vienus no galvenajiem favorītiem uz titulu.
Slovāki, kas uz turnīru atveduši otru jaunāko izlasi, iesāka vareni, gūstot maksimāli iespējamos deviņus punktus pirmajās trīs spēlēs. Turpinājums gan nebija vairs tik veiksmīgs, piedzīvojot smagu 1:8 neveiksmi pret Šveices izlasi, 1:3 pret Zviedriju un 3:7 pret Čehiju, pa vidu ar 2:0 apspēlējot dāņus.
ASV ir pasaules čempionāta labākais mazākums, kamēr slovākiem – sestais sliktākais vairākums.
Tāpat ziemeļamerikāņiem ir labākais vārtsargu atvairījumu procents (95,06%), bet Slovākijai tas ir trešais sliktākais (88,11%).
Izteikts līderis ar 10 punktiem Slovākijas izlasē ir Peters Cehlariks.
ASV izlasē astoņi rezultativitātes punkti ir Konoram Garlandam, bet septiņus pievienojis Džeisons Robertsons.
Labāka varbūtība pārvarēt šo turnīra kārtu ir ziemeļamerikāņiem, kuru uzvaras varbūtība vērtēta ar 1.66, bet slovākiem tā ir 4.00. Pagarinājums novērtēts ar iespēju 4.70.
Iespēja, ka mačā tiks gūti mazāk kā 4,5 vārti, vērtēta ar 2.20.
Somija – Čehija
Iespējams viens no aizraujošākajiem pāriem ceturtdaļfinālā, jo abas vienības grupu turnīrā rādīja nestabilu sniegumu.
Lai arī piedzīvota tikai viena neveiksme, tomēr sniegums uz ledus somiem neatbilda rezultātam vairākos mačos. Uzvaras pret Kanādu un Latviju nāca ļoti sarežģītos dueļos, kā arī panākums pār vāciešiem bija ļoti grūts.
Savukārt Čehija turnīru iesāka ar divām neveiksmēm un šķita, ka turpinājums ne pavisam nebūs pozitīvs komandai, kas pirms turnīra tika uzskatīti par favorītiem uz iekļūšanu medaļās. Turpinājums bija krietni vien veiksmīgāks, tomēr jau pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā ļoti nopietns pretinieks.
Abām izlasēm ir ļoti labs vairākums, attiecīgi trešais čehiem (31,58%) un ceturtais somiem (30,00%), kā arī slikts mazākums – 13. Somijai (70,00%), bet 14. Čehijai (68,18%).
Ar sešiem punktiem rezultatīvākais Čehijas rindās ir Dominiks Kubaliks, bet somiem arī seši ir Antonam Lundelam, kuram ir tikai 19 gadi.
Bukmeikeruprāt, šis ir līdzīgākais duelis, kurā nav izteikta favorīta. Nedaudz labākas iespējas ir čehiem, kuriem koeficients ir 2.45, bet somiem tas ir 2.60. Neizšķirts pamatlaikā vērtēts ar 3.70.
Iespēja, ka abām izlasēm izdosies gūt vismaz divus vārtus, vērtēta ar 2.28.