Ostapenko un Sevastova veiksmīgi turpina Maiami turnīru

Aļona Ostapenko, likmetv
26. marts, 2021, 7:35

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova ceturtdien Maiami “WTA 1000” turnīra otrās kārtas spēlē izcīnīja uzvaru.

Ranga 57.rakete Sevastova otrajā kārtā ar 1:6, 6:2, 6:3 uzvarēja talantīgo amerikānieti Koko Gofu (WTA 36.), kurai bija piešķirts 31.numurs.

Par trešās kārtas sasniegšanu Latvijas tenisiste nopelnīja 65 WTA ranga punktus.

Nākamajā kārtā Sevastova spēkosies ar pasaules trešo raketi rumānieti Simonu Halepu.

Abas tenisistes pērn tikās ASV atklātā čempionāta pirmajā kārtā, kurā pārāka ar 6-3, 5-7, 6-4 bija Sevastova.

Maiami Latvijas tenisiste pirmās kārtas mačā ar rezultātu 6-1, 3-6, 7-6 (7:3) pārspēja serbieti Olgu Daniloviču (WTA 160.), kamēr Gofa no pirmās kārtas bija brīva.

Sevastova savu iepriekšējo turnīru aizvadīja marta sākumā, kad apstājās Dubaijas “WTA 1000” raudzes sacensību otrajā kārtā. Šajā pašā turnīrā spēlēja arī Gofa, kura aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Sevastovai kopš pērnā gada sākuma nav izdevies demonstrēt stabilu sniegumu WTA tūrē, kur viņa uzvarējusi tikai septiņās no pēdējām 20 spēlēm. Šajā sezonā viņai ir sešas uzvaras un seši zaudējumi, bet pretiniecei – 11 uzvaras un seši zaudējumi.

Sevastova karjeras laikā izcīnījusi četras WTA trofejas, bet 17 gadus vecajai Gofai ir viens tituls, kuru viņa 2019.gada rudenī izcīnīja Lincā, finālā pārspējot Ostapenko.

Savukārt Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Maiami “WTA 1000” turnīra otrās kārtas spēlē pieveica Beļģijas sportisti Kirstenu Flipkensu un iekļuva sacensību trešajā kārtā.

Ostapenko (WTA 54.) otrās kārtas mačā ar 6-2, 5-7, 6-3 uzvarēja beļģieti Kirstenu Flipkensu (WTA 94.).

Pirmo setu ar servi sāka Flipkensa, zaudējot divus savas serves geimus pēc kārtas, turklāt otro – “sausā”, un nonākot iedzinējos ar 0-4.

Seta turpinājumā abas tenisistes pārliecinoši uzvarēja savas serves geimos, pēdējā no tiem Ostapenko izmantojot otro no divām pēc kārtas breikbumbām un uzvarot setu ar 6-2.

Arī otro setu ar servi sāka Beļģijas tenisiste, taču uzvarēja abos pirmajos savas serves geimos.

Tikmēr Ostapenko ceturtajā geimā dāvāja pretiniecei divas breikbumbas pēc kārtas, otro no kurām Flipkensa izmantoja, taču pēc brīža pati zaudēja geimu, servējot. Visbeidzot 12.geimā ar otro breikbumbu Beļģijas tenisiste vēlreiz uzvarēja, servējot Ostapenko, un izlīdzināja rezultātu pa setiem, svinot panākumu setā ar 7-5.

Arī pēdējo setu ar servi sāka Flipkensa, uzvarot geimu. Toties trešajā geimā, kas ar 20 izspēlēm izvērtās par garāko spēlē, ar trešo breikbumbu Ostapenko izdevās gūt punktu, panākot vadību 2-1.

Pēc trim geimiem bez breikbumbām septītajā Flipkensa deva Ostapenko divas breikbumbas pēc kārtas, no kurām tika izmantota jau pirmā – 5-2 Latvijas pirmās raketes labā.

Astoto geimu uzvarēja Beļģijas tenisiste, izmantojot otro breikbumbu un panākot 3-5, taču jau nākamais geims kļuva par pēdējo mačā, ko, pretiniecei servējot, Ostapenko uzvarēja “sausā”, svinot uzvaru ar 6-3 setā un visā spēlē.

Trešajā kārtā Ostapenko tiksies ar planētas pirmo raketi Ešliju Bārtiju no Austrālijas vai slovākieti Kristīnu Kučovu (WTA 149.).