Ostapenko pārī ar Pavļučenkovu neiekļūst Madrides turnīra finālā

Aļona Ostapenko, likmetv
7. maijs, 2021, 17:07
Aļona Ostapenko | Foto: Tennis World USA

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko pārī ar Krievijas tenisisti Anastasiju Pavļučenkovu piektdien piedzīvoja zaudējumu Madrides “WTA 1000” sērijas dubultspēļu turnīra pusfinālā.

Ostapenko/Pavļučenkova pusfinālā ar 7-5, 4-6, 6:10 piekāpās Gabrielai Dabrovski no Kanādas un nīderlandietei Demi Šūrsai, kurām piešķirts trešais numurs.

Par pusfināla sasniegšanu Ostapenko ar pārinieci katra nopelnīja pa 390 WTA dubultspēļu ranga punktiem.

Pirmā seta vidū katram no pāriem izdevās pa reizei lauzt pretinieču servi, bet pēc desmit spēlētiem geimiem rezultāts bija neizšķirts 5-5. 11.geimā Latvijas/Krievijas duetam izdevās atņemt Dabrovski/Šūrsai servi, bet jau nākamajā geimā izcīnīta uzvara setā ar 7-5.

Otrais sets bija breikiem bagāts, jo abi pāri viens otram līdz astotā geima izskaņai katrs bija atņēmuši pa trim servēm (4-4). Izšķirošais bija desmitais geims, kurā Ostapenko ar pārinieci nonāca iedzinējos ar 15:40, bet īsi pēc tam zaudēja setu ar 4-6.

Taibreika sākumā Dabrovski/Šūrsa divreiz nobreikoja pretinieces un izvirzījās drošā vadībā ar 5:2. Latvijas/Krievijas duets pietuvojās līdz 5:6, bet vēlāk zaudēja vēl vienu servi (6:9), kas arī dzēsa cerības par uzvaru pusfinālā.

Finālā uzvarētājām būs jāspēkojas ar turnīra otro numuru no Čehijas Barboru Krejčikovu un Katerīnu Siņiakovu, kuras pusfinālā ar 6-2, 6-4 uzvarēja šveicietes Belindu Benčiču un Žilu Teihmani.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Latvijas/Krievijas duets ar 6-1, 5-7, 10:7 uzveica japānieti Makoto Ninomiju un kazahstānieti Jaroslavu Švedovu, bet nākamajā spēlē viņas ar 7-6 (6:2), 4-6, 11:9 pieveica taivānieti Suveju Sje un beļģieti Elīzi Mertensu, kuras Madridē bija izliktas ar pirmo numuru.

Ceturtdaļfinālā Latvijas/Krievijas duets ar 7-6 (7:2), 6-3 uzvarēja Krievijas pāri Jeļenu Vesņinu/Veru Zvonarjovu.

Svētdien vienspēļu turnīra otrajā kārtā Latvijas tenisiste (WTA 50.) ar 2-6, 1-6 zaudēja amerikānietei Dženiferai Breidijai, kura pasaules rangā atrodas 14.pozīcijā un turnīrā Madridē saņēmusi 11.numuru.

Otrās kārtas sasniegšana Ostapenko deva 65 WTA ranga punktus.

Iekļūšana otrajā kārtā vienspēlē ir Ostapenko atkārtots labākais rezultāts Madridē, kur viņa spēlēja ceturto reizi karjerā. Arī 2019.gadā viņa zaudēja otrajā kārtā, piekāpjoties nīderlandietei Kiki Bertensai.

Tikmēr Anastasija Sevastova vienspēļu trešajā kārtā ar 7-6 (7:0), 6-7 (3:7), 0-6 zaudēja spānietei Paulai Badosai (WTA 62.), kura turnīrā startē arī organizatoru īpašo ielūgumu.

Par trešās kārtas sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 120 punktus, bet par uzvaru kvalifikācijā viņai pienākas vēl 30 punkti. Tādējādi liepājniece veiksmīgi aizstāvējusi pirms diviem gadiem Madridē izcīnītos 120 punktus.

Turnīrs Madridē notiek uz māla seguma.

Pērn Sieviešu tenisa asociācija (WTA) līdz ar zīmola atjaunošanu veica arī izmaiņas tās rīkoto turnīru kategoriju nosaukumos. Izmaiņas veiktas sadarbībā ar Tenisa profesionāļu asociāciju (ATP), lai sporta veida augstākajā līmenī būtu līdzjutējiem saprotama sacensību struktūra.

Sākot ar 2021.gadu, WTA rīkotajos turnīros augstākais līmenis ir WTA 1000 (iepriekš – “Premier Mandatory” un “Premier 5”), tam seko WTA 500 (“Premier 700”), WTA 250 (“International”) un WTA 125 (125 K) līmeņi. Turnīros iegūstamie punkti un naudas prēmijas palikuši tie paši, kas iepriekš.

Jūnijā pēc Francijas atklātā čempionāta noslēgsies kvalifikācija 2021.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. Abas Latvijas vadošās tenisistes šobrīd ir labās pozīcijās, lai izcīnītu ceļazīmes uz Tokiju.