“Liepāja” un “Daugavpils” nespēj gūt vārtus

FK "Liepāja", likmetv
21. jūnijs, 2021, 19:49
FK "Liepāja" | Foto: FK "Liepāja"

Liepājā notikusī “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 18.kārtas spēle starp “Liepājas” un “Daugavpils” komandām pirmdien noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0 (0:0).

“Liepājai” neizšķirts liedza nostiprināties ceturtajā vietā, bet “Daugavpils”, zaudējot punktus, neapsteidza liepājniekus turnīra tabulā.

Pirmajā puslaikā galvenie notikumi risinājās kompensācijas laikā, kurā “Daugavpils” soda laukumā tika nogāzts Dodo. Brazīliešu uzbrucējs pats izpildīja “pendeli”, tomēr sita garām vārtiem.

Otrajā puslaikā rezultāts varēja mainīties 57.minūtē, kad teicama iespēja bija Dāvim Ikauniekam, taču viņa sistā bumba lidoja garām vārtu stabam. Kopumā spēles otrais puslaiks aizritēja bez izciliem momentiem, komandām uzvarētāju nenoskaidrojot.

Spēles dienā “Liepāja” paziņoja, ka tās sastāvu papildinājis pieredzējušais vārtsargs Kaspars Ikstens, kurš ir trīskārtējs Latvijas kausa ieguvējs “Jelgavas” komandas sastāvā. No patlaban eksistējošajām komandām viņš Latvijā pārstāvējis arī RFS.

Tāpat “Liepājā” karjeru turpinās ukraiņu pussargs Jurijs Tkačuks, kurš sezonas pirmajos mēnešos bija “Ventspils” sastāvā.

Liepājnieki bija izcīnījuši trīs uzvaras pēc kārtas, bet viena no tām ir pret “Ventspili” un šis mačs tiks anulēts. Citā spēlē Kurzemes klubs ar 5:0 sagrāva Daugavpils “Noah Jurmala”, taču šajā cīņā ir šaubu ēna par pretinieku centieniem ietekmēt spēles rezultātu.

“Daugavpils” pēc trim spēlēm atgriezās uz uzvaru takas, taču arī šis panākums (3:2 pār “Ventspili”), tiks anulēts.

Abas komandas piedzīvojušas būtiskas sastāva izmaiņas. “Liepāju” pametis uzbrucējs Artūrs Karašausks, bet “Daugavpilī” vairs nespēlēs pussargs Raivis Ķiršs, kurš no īres atgriezies “Riga” klubā. Tieši Karašausks un Ķiršs ar četriem gūtiem vārtiem bija abu komandu labākie “bombardieri”.

Zīmīga šī spēle bija “Daugavpils” galvenajam trenerim Andrejam Kaļiņinam. Viņam 2020.gada sezonā bija paredzēts vadīt “Liepāju”, taču turnīra priekšvakarā viņš vasarā tika atbrīvots no amata.

Šīs sezonas pirmajā savstarpējā spēlē viesos ar 1:0 uzvarēja “Liepāja”, kurai vārtus divas minūtes pirms pamatlaika beigām guva Jevgeņijs Berjozkins.

Nedēļas nogalē noslēdzās “Ventspils” komandas ēra Latvijas augstākajā līgā. Kurzemes klubs elitē spēlēja kopš 1997.gada un šajā laikā izcīnīja sešus čempiontitulus, taču pēdējo gadu negodprātīgā pārvaldība padziļināja finansiālās problēmas, kā dēļ ventspilnieki sestdien atsauca dalību no čempionāta.

Dienas turpinājumā divu RFS sekotāju duelī “Riga” “Skonto” stadionā plkst.20 uzņems “Valmieru”. Cīņu pārraidīs kanāls “Sportacentrs.com TV”.

Tāpat plkst.20 sāksies mačs, kurā RFS Jāņa Skredeļa stadionā tiksies ar “Noah Jurmala”. Spēli varēs vērot portālā “Sportacentrs.com”.

Šo kārtu izlaiž “Metta” vienība, kurai pirmdien bija jātiekas ar “Ventspili”, kā arī Jūrmalas “Spartaks”.

Virslīgas kopvērtējuma tabulā pirmo vietu ar 31 punktu 12 spēlēs ieņem RFS, bet tālāk ar 26 punktiem 12 un 13 cīņās seko “Valmiera” un “Riga”. Aiz pirmā trijnieka ar 16 un 15 punktiem ir 12 dueļus aizvadījušās “Liepāja” un “Daugavpils”. Tālāk ar 12 punktiem 13 spēlēs seko Jūrmalas “Spartaks”, sesto vietu ar deviņiem punktiem 13 mačos ieņem “Metta”, bet pēdējā ar trim punktiem deviņās spēlēs ir Daugavpils “Noah Jurmala”.

Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā. Sākotnēji tika ziņots, ka kalendārs tiks veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Tāpat tika solīts, ka spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās.

Arī šosezon futbola cienītāji var tiešraidē vērot visas Latvijas čempionāta spēles. Tās ir pieejamas virslīgas mājaslapā un portālā “Sportacentrs.com”, kā arī “Sportacentrs.com TV” kanālā.