Latvijas tenisistes Kingas kausa duelī uzvar Indiju

Anastasija Sevastova, likmetv
17. aprīlis, 2021, 15:55
Anastasija Sevastova | Foto: Edijs Palēns/LETA

Anastasija Sevastova sestdien Jūrmalā nodrošināja Latvijas sieviešu tenisa izlasei uzvaru Billijas Džīnas Kingas kausa duelī.

Latvija panākusi 3-0 pret Indiju un jau tagad ir skaidrs, ka nākamgad spēlēs finālturnīra kvalifikācijā.

Sestdienas pirmajā vienspēlē Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova (WTA 47.) ar rezultātu 6-0, 7-6 (7:4) uzvarēja indieti Ankitu Rainu (WTA 174.).

Pirmajā setā Sevastova neatstāja pretiniecei nekādas cerības un uzvarēja ar 6-0. Ieskaitot iepriekšējo maču, viņa bija uzvarējusi 14 geimos pēc kārtas.

Otrajā setā liepājniece zaudēja savu pirmo servi un nonāca iedzinējos ar 0-3. Piektajā geimā ar breiku izdevās samazināt pretinieces pārsvaru, bet indiete atbildēja ar to pašu un turpinājumā panāca 5-2. Sekojošajā geimā Sevastova atspēlēja divas setbumbas, turpinājumā lauza pretinieces servi un vēlreiz nosargāja savējo – 5-5.

Vēl viens breiks Sevastovai deva tiesības servēt par uzvaru mačā, taču Raina atspēlēja Latvijas tenisistes mačbumbu un ar trešo breikbumbu panāca 6-6. Seta uzvarētāja tika noskaidrota taibreikā, kurā pārāk ar 7:4 bija Sevastova, sarūpējot Latvijai trešo panākumu duelī.

Sevastova ar Raina iepriekš tenisa laukumos tikušās 2015.gada Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) W-25 sērijas turnīra finālā Indijas pilsētā Ahmedabadā. Sevastova izcīnīja titulu ar 6-4, 7-6 (7:5) uzvaru.

Latvijas tenisiste pirmoreiz Federāciju kausa sacensībās piedalījās 2005.gadā. Viņas kontā vienspēlēs ir 19 uzvaras un seši zaudējumi. Tikmēr Raina kopš 2013.gada sakrājusi 28 vienspēles, uzvarot 15 no tām.

Sevastova šosezon vienspēlē individuālajos turnīros uzvarējusi un zaudējusi pa astoņām reizēm. Visaugstāk viņai izdevies tikt Adelaidas “WTA 500” sērijas sacensībās februāra beigās un Maiami “WTA 1000” sērijas turnīrā marta un aprīļa mijā, finišējot ceturtdaļfinālā. Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā viņa piekāpās igaunietei Kaijai Kanepi.

Tikmēr Raina balansē uz WTA sacensību kvalifikācijas turnīra un pamatturnīra robežas. Sekmīgākais starts indietei ir bijis Melburnas “WTA 500” sērijas turnīrā februāra vidū, kad pārvarēta viena kvalifikācijas un viena pamatturnīra kārta. Viņas kontā arī divas uzvaras Austrālijas atklāto meistarsacīkšu kvalifikācijā, zaudējot izšķirīgajā spēlē.

Ne ātrāk kā plkst.16 paredzēts nākamais mačs.

Tiesa, pēc piektdienas uzvaras Aļona Ostapenko pēcspēles preses konferencē minēja, ka vēl nav skaidrs, vai viņa varēs piedalīties mačā muguras sāpju dēļ.

Jau ziņots, ka piektdien Ostapenko gandrīz divarpus stundu ilgā cīņā ar 6-2, 5-7, 7-5 pārspēja Rainu, bet Sevastova ar 6-4, 6-0 uzvarēja Tandi.

Latviju šajā turnīrā pārstāv valsts pirmā rakete Anastasija Sevastova (WTA 47.), Aļona Ostapenko (WTA 52.), Diāna Marcinkēviča (WTA 275.), Daniela Vismane (490.) un Patrīcija Špaka, kura neatrodas WTA rangā, bet valstsvienības kapteinis būs Adrians Žguns.

Salīdzinot ar iepriekšējo reizi, kad izlase pulcējās kopā, jaunpienācēja ir Špaka.

Indijas komandas sastāvā ir valsts vienspēļu labākā tenisiste Raina (WTA 174.), bet pāru cīņās palīdzēs trīs “Grand Slam” trofejas izcīnījusī kādreizējā ranga līdere Mirza. Tāpat Indijas izlasē iekļauta Tandi (WTA 621.), Rutuja Bosale (WTA 419.) un Zēla Desai (WTA 568.).

Latvijas izlases pretiniece Indija Kingas kausa reitingā ieņem 56.vietu, bet Latvija šobrīd ierindojas 13.vietā.

Astoņu dueļu uzvarētājām 2022.gadā plānota dalība kausa kvalifikācijas turnīrā, kamēr zaudētājas atkāpsies uz sava reģiona grupu I.

Pērn februārī Latvija ar Ostapenko un Sevastovu ierindā Evretā ar 2-3 piekāpās mājiniecēm – ASV tenisistēm – un neiekļuva spēcīgāko 12 komandu skaitā, lai startētu finālā.

Par Federāciju kausu iepriekš dēvētais tenisa turnīrs pērn tika pārsaukts par Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņu. Turnīrs pēc valstu pārstāvības ir lielākās ik gadu rīkotās sporta sacensības nacionālajām sieviešu komandām.

Bijusī ASV tenisiste Billija Džīna Kinga ir divpadsmitkārtēja “Grand Slam” turnīru uzvarētāja. Viņas rēķinā ir arī 16 uzvaras “Grand Slam” turnīros dubultspēlēs.

Kingu uzskata par vienu no ievērojamākajām līdztiesības cīnītājām tenisā, cenšoties panākt vienādas tiesības vīriešiem un sievietēm.