40 EUR bezriska likme
Saņemt

Latvija bullīšos zaudē Norvēģijai un krietni pasliktina izredzes uz ceturtdaļfinālu

28. maijs, 2021, 22:49
Foto: Edijs Pālens / LETA

Latvijas hokeja izlase piektajā pasaules čempionāta hokejā spēlē piekāpās Norvēģijas valstsvienībai pēcspēles metienu sērijā, kopumā zaudējot ar 3:4. Vārtus Latvijai guva Renārs Krastenbergs, Ronalds Ķēniņš un Kristiāns Rubīns. Neveiksme ļoti apgrūtinājusi Latvijas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Svētdien latviešiem spēle pret Somiju, bet 1. jūnijā – pret Vāciju.

Savainojuma dēļ maču nepabeidza Latvijas valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Latvijas izlasei šī bija svarīga spēle cīņā par ceturtdaļfinālu. Latvijas valstsvienība ar astoņiem punktiem piecās spēlēs ieņem ceturto vietu B apakšgrupā.

Spēles ceturtajā minūtē pēc latviešu kļūdas aizsardzības zonā norvēģi panāca 1:0. Sondre Uldens ieguva ripu, izslidoja no aizvārtes un meta ripu, tai no Artūra Kuldas nonākot vārtos. Perioda pirmās puses turpinājumā latvieši vairākkārt apdraudēja pretinieku vārtus, tajā skaitā bīstami metot debitantam un iepriekšējās cīņas labākajam spēlētājam Krastenbergam.

Tieši viņš bija Latvijas izlases pirmo vārtu guvējs. Perioda 12.minūtē zonā ieslidoja Ķēniņš, bet norvēģi viņu atbruņoja. Tiesa, pretiniekiem neizdevās iegūt kontroli par ripu un to saņēma Krastenbergs, kurš precīzi meta no zonas vidus – 1:1.

Nepilnas sešas minūtes pirms trešdaļas beigām Ķēniņš un Rodrigo Ābols izslidoja divatā pret pretinieku vārtsargu Henriku Heukelannu, taču izcilā epizode noslēdzās bez gūtiem vārtiem. Perioda pēdējā nogrieznī Latvijas izlase neizmantoja savu pirmo vairākumu, taču vienādos sastāvos divas minūtes un 16 sekundes pirms nogriežņa beigām Ķēniņš pēc Ābola piespēles ātru uzbrukumu noslēdza ar nekļūdīgu metienu starp Heukelanna kājsargiem.

Nākamais periods mājiniekiem iesākās pagalam neveiksmīgi. Otrajā minūtē mazākumā ripu pie pretinieku zilās līnijas zaudēja Uvis Balinskis, norvēģis Kens Andrē Ulimbs izslidoja viens pret Matīs Kivlenieku un raidīja ripu tīklā – 2:2.

Perioda 13.minūtē pirms tam smagu spēka paņēmienu saņēmušais Ābols pats izkārtoja sev izcilu metienu, taču viņa mestā ripa savu mērķi nesasniedza. Arī pretiniekiem bija gana laba iespēja – norvēģi izslidoja trijatā pret vienu latviešu aizsargu, taču Ralfs Freibergs nogūlās uz ledus un liedza izdarīt piespēli uz vārtu priekšu.

Tuvojoties perioda beigām, par Miķeļa Rēdliha ietriekšanu apmalē divu minūšu sodu saņēma Mangnuss Breke Henriksens, bet par rupjību tikpat saņēma Miks Indrašis, tādējādi spēle turpinājās ar četriem laukuma spēlētājiem. Rēdlihs pēc saņemtā trieciena devās uz ģērbtuvi, taču nākamajā periodā atgriezās laukumā.

Trešdaļas pēdējā minūtē latvieši tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču periodu mijā to izmantot neizdevās, lai gan vienā epizodē bīstami pa vārtiem uzmeta Mārtiņš Karsums. Trešdaļas otrajā minūtē pēc Latvijas izlases pozicionālas kļūdas 3:2 Norvēģijas labā panāca Matīass Emilio Petešens.

Perioda turpinājumā pēc Kuldas pārkāpuma Norvēģija tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kurā pāris reizes apdraudēja Latvijas izlases vārtus. Desmitajā minūtē pēc Rubīna metiena no asa leņķa ripa izslīdēja cauri Heukelanna kājsargiem un nonāca tīklā – 3:3.

Nedaudz vēlāk strīdīgā epizodē Rēdliham tika piespriests divu minūšu sods, tāpat nepārliecinošs bija vēlāk Oskaram Cibuļskim piespriestais noraidījums. Abu mazākumus Latvija izturēja.

Divas minūtes un sešas sekundes pirms pamatlaika beigām norvēģi teju divatā nonāca pret vienu Latvijas aizsargu, taču pretinieku uzbrukums nojuka. Atskanot pamatlaika beigu signālam, rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 3:3, tādējādi cīņa turpinājās pagarinājumā.

Papildlaika trešajā minūtē pēc pārkāpuma pret Ābolu Latvija tika pie iespējas divas minūtes spēlēt pagarinājumā. Tajā pretinieku vārtus apdraudēja Cibuļskis, Lauris Dārziņš un Roberts Bukarts, tomēr norvēģi palika nepārspēti.

Mača uzvarētāja tika noskaidrota pēcspēles metienu sērijā. Tās ievadā Tubīass Lindstrems un Indrašis nepārspēja vārtsargus, bet turpinājumā precīzi bija Uldens un Dārziņš. Nākamie seši mēģinājumi bija nesekmīgi – Roberts Bukarts un Krastenbergs trāpīja pa stabiņu, Ulimba un Petešana metienus atvairīja Kivlenieks, bet noslēdzošos piegājienos raidījumi nesanāca Matīasam Trētensesam un Rihardam Bukartam.

Sērija turpinājās līdz pirmajai kļūdai. Indraša “bullīti” neitralizēja Heukelanns, bet otros vārtus precīzs bija Mīkaels Hāga.

B apakšgrupā pirmo vietu ar desmit punktiem četrās spēlēs ieņem Somija, bet tālāk ar deviņiem punktiem seko Vācija un ASV. Pirmo četrinieku ar astoņiem punktiem piecos dueļos noslēdz Latvija, bet tālāk ar septiņiem, sešiem un pieciem punktiem ir Kazahstāna, Kanāda un Norvēģija. Turnīra tabulu noslēdz četrās spēlēs bešā palikusī Itālijā.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis