Latviešu vārtsargs Mitens AHL debitē ar uzvaru

Mareks Mitens, likme.tv
17. aprīlis, 2021, 9:24
Mareks Mitens | Foto: WCHA

Latvijas vārtsargs Mareks Mitens piektdien ar uzvaru debitēja Amerikas Hokeja līgā (AHL), palīdzot Bingemtonas “Devils” komandai izcīnīt uzvaru.

“Devils” viesos ar rezultātu 6:3 (1:1, 3:1, 2:1) pārspēja Vilksbāres/Skrentonas “Penguins” komandu.

Mitens marta beigās noslēdza karjeru Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā, bet šomēnes parakstīja savu pirmo profesionālo līgumu, pievienojoties “Devils” komandai.

Piektdien 23 gadus vecais Mitens aizvadīja savu pirmo maču profesionālajā hokejā, neitralizēdams 33 no 36 pretinieku metieniem. Par šādu sniegumu viņš saņēma spēles trešās spožākās zvaigznes godu.

Tikmēr savus otros vārtus AHL guva uzbrucējs Eduards Tralmaks, kura pārstāvētā Providensas “Bruins” mājās ar rezultātu 6:2 (1:2, 2:0, 3:0) uzvarēja Jūtikas “Comets”.

Tralmaks atzīmējās trešā perioda 15.minūtē, kad pēc partnera piespēles pielika nūju pie kreisā vārtu stabiņa un panāca 6:2. Viņš šajā mačā divreiz meta pa vārtiem, cīņu noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Tralmakam divu vārtu gūšanai AHL bijušas nepieciešamas trīs spēles.

Savukārt Austrumkrasta hokeja līgā (EHL) turpina spēlēt aizsargs Kārlis Čukste, kura pārstāvētā Sanhosē “Barracuda” mājās ar 5:3 (1:1, 1:1, 3:1) uzvarēja Teksasas “Stars”. Tāpat ārpus pieteikuma palika aizsargs Jānis Jaks, Beikersfīldas “Condors” hokejistiem viesos ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) pārspējot Ontārio “Reign”.

AHL sezona sākās 5.februārī un tajā 28 vienības sadalītas pa piecām divīzijām, kurās nav vienāds komandu skaits. Komandas regulārajā čempionātā aizvadīs arī nevienādu spēļu skaitu.