Kura vienība kļūs par jauno Eiropas čempioni?

Anglijas un Itālijas futbolisti, likmetv
9. jūlijs, 2021, 15:43
Anglijas un Itālijas futbolisti | Foto: 90MIN

Futbola karuselis mēneša garumā noslēgsies 11. jūlijā vakarā, kad 22:00 tiks noskaidrota Eiropas spēcīgākā valstsvienība. Par šo titulu Vemblija stadionā spēkosies Itālijas un Anglijas izlases.

Potenciālie sākumsastāvi:

Itālija: vārtsargs – Džanludži Donaruma, aizsargi – Džordžo Kjelīni, Leonardo Bonuči, Emersons Palmjēri, Džovanni Di Lorenco, pussargi – Marko Verrati, Žoržinjo, Nikolo Barella, uzbrucēji, Čiro Immobile, Lorenco Insinje, Federiko Čieza.

Anglija: vārtsargs – Džordans Pikfords, aizsargi – Kails Volkers, Džons Stouns, Harijs Makgvairs, Lūks Šovs, pussargi – Rahīms Stērlings, Deklans Raiss, Meisons Maunts, Kalvins Filipss, Bukailo Saka, uzbrucējs – Harijs Keins.

Visa čempionāta gaitā Itālija ir demonstrējusi fantastisku sniegumu, kļūstot par vienu no galvenajiem favorītiem, lai triumfētu šajā EURO 2020 (2021). Līdz astotdaļfinālam, komanda nebija ielaidusi nevienus vārtus, tomēr visās izslēgšanas spēļu kārtās Itālija vismaz reizi ņēma bumbu laukā no saviem vārtiem.

Savukārt viņu pretinieku, Anglijas vārtsargs, pirmo reizi šajā finālturnīrā kapitulēja pusfinālmačā pret Dāniju.

Lai iekļūtu finālā, Itālijai nācās uzvarēt Spāniju, kas šajā čempionātā nebija demonstrējuši visai pārliecinošu sniegumu. Pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti, taču pārsvars piederēja Spānijai. Arī pēc pārtraukuma nebija manāmas īpašas izmaiņas bumbas un cīņas kontrolē, taču 60. minūtē Federiko Čieza izvirzīja vadībā Itālijas futbolistus. 20 minūtes vēlāk spāņu uzbrukuma līderim Alvaro Moratam izdevās rezultātu izlīdzināt un panākt papildlaiku.

Tajā nekas nemainījās un, lai noskaidrotu spēcīgāko izlasi, bija nepieciešami pēcspēles soda sitieni. Pirmajā sitienu kārtā kļūdījās abas izlases, bet turpinājumā itāļi sita nevainojami, bet Morata kļūdījās ceturtajā sitienu sērijā, netrāpot jau savu kārtējo pendeli šajā finālturnīrā. Izšķirošo sitienu realizēja Žoržinjo, kurš bieži kritizēts par savu neierasto izpildīšanas tehniku.

Arī Anglijai nācās krietni pasvīst, lai nokļūtu izšķirošajā duelī. Tiesa, šis panākums tiek vērtēts neviennozīmīgi no apkārtējo puses, pateicoties tam, kā tas tika izdarīts.

Jau pirmajā puslaikā tika gūti abi vārti, kas tika realizēti pamatlaikā. Rezultātu atklāja Mikaels Damsgārds, bet 39. minūtē kļūdu pieļāva Dānijas izlases kapteinis Simons Kjaers, raidot bumbu savā cietoksnī un rezultāts kļuva neizšķirts 1:1. Nekas nemainījās līdz papildlaika 14. minūtei, kad Rahīms Stērlings krita soda laukumā un tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Tas kļuva par pirmo kritikas brīdi Anglijas izlasei, jo atkārtojumā bija redzams, ka Stērlings krita bez kontakta un sods nebija jāpiešķir.

Turpinājums bija vēl nesportiskāks no angļu līdzjutēju puses. Pirms Harija Keina izpildītā soda sitiena kāds no līdzjutējiem ar lāzerīti spīdināja Dānijas izlases vārtsarga Kaspera Šmaihela seja, novēršot vārtsarga uzmanību, tas gan neizsita dāni no koncentrācijas un atvairīja sitienu, taču pats Keins bija pirmais pie atsistās bumbas un panāca 2:1 Anglijas labā. Otrajā papildlaika puslaikā nekas nemainījās un lielajā finālā iekļuva angļi.

Pēc spēles Anglijas izlase tika sodīta par savu fanu rīcību. Pirms lāzera spīdināšanas viss Vemblija stadions izsvilpa Dānijas izlasi himnas laikā, izrādot necieņu saviem oponentiem.

Abas valstsvienības vērtētas diez gan līdzīgi, tomēr Itālijas cerības uzvarēt ir nedaudz mazākas nekā mājiniekiem. Itāļi saņēmuši koeficientu 3.12, neizšķirtam tas ir 3.05, bet Anglijas valstsvienībai 2.75.