40 EUR bezriska likme
Saņemt

Kazakevičs: Izlasē ir spēlētāji kuri grib, var un spēj uzņemties līderību

Dainis Kazakevičs, likmetv
26. marts, 2021, 21:30
Dainis Kazakevičs | Foto: LFF

Latvijas futbola izlasei kopumā un katram spēlētājam individuāli mačs ar Nīderlandi ir liels izaicinājums, piektdien pirmsspēles preses konferencē uzsvēra valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

Latvijas futbolisti sestdien 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla G apakšgrupas otrajā spēlē viesosies pie Nīderlandes valstsvienības. Spēle Johana Kruifa vārdā nosauktajā stadionā Amsterdamā sāksies plkst.19 pēc Latvijas laika, tiešraidē to translējot kanālam TV6.

“Priekšā ir liela spēle pret mūsu grupas vadošo komandu – favorīti. Tas ir liels izaicinājums komandai kopumā un katram spēlētājam individuāli. Galvenais uzdevums ir ātros tempos atjaunoties un tikt skaidrībā ar spēlētāju stāvokli. Esam pozitīvi noskaņoti un gatavojamies pirmajam lielajam treniņam,” stāstīja Kazakevičs.

Pagaidām nav skaidrības par komandas sastāvu rītdienas mačam un to, cik gatavi ir futbolisti, kas savainojumu dēļ bija ārpus pieteikuma trešdienas cīņā.

“Pirms nometnes bija stratēģija visām trim spēlēm, taču to ietekmēja spēlētāju stāvoklis. Savainoto spēlētāju nav kļuvis vairāk,” teica Kazakevičs.

Pirms trešdienas mača par Latvijas izlases kapteini tika ievēlēts Antonijs Černomordijs, bet vicekapteiņi ir Vladislavs Gutkovskis un Kaspars Dubra.

“Mums veidojas komanda, kurā ir katram savas funkcijas. Antonijs jau ir bijis komandas kapteinis un viņš ir šīs lomas cienīgs. Izlasē ir pietiekami līdzvērtīgs kolektīvs ar futbolistiem, kuri grib, var un spēj uzņemties līderību,” komentēja Kazakevičs.

Valstsvienībā izsaukumu saņēmis pussargs Daniels Ontužāns, kuram joprojām nav izdevies iekrāt spēļu praksi. Trešdien Minhenes “Bayern” sistēmā spēlējošais pussargs bija ārpus pieteikuma.

“Viņa īpašības un spēles stils ir tas, kāpēc vēlāmies viņu attīstīt izlasē. Šīs nometnes pirmajās dienās viņš neizskatījās ļoti pārliecinoši – tas bija iemesls, kāpēc viņš palika ārpus pieteikuma. Tas gan nenozīmē, ka kādā no nākamajām spēlēm viņš neparādīsies pieteikumā vai laukumā,” skaidroja Kazakevičs.

Salīdzinot ar Latvijas izlases iepriekšējo pretinieci Melnkalni, Nīderlande spēlē daudz pozicionālāku futbolu.

“Kopējais spēlētāju individuālās sagatavotības līmenis ir stipri augstāks, tāpēc jābūt vairāk gataviem nestandarta risinājumiem.

Laukuma kvalitāte ietekmēs abu komandu spēles stilu. Mūsu mērķis ir spēlēt vairāk ar bumbu, nekā tas izdevās pirmajā mačā. Būs citādāka taktika, taču apzināmies, ka pretinieku stils un kvalitāte liks ieviest korekcijas savā spēlē,” secināja Kazakevičs.

Kā vienu no Latvijas izlases stiprākajām pusēm Kazakevičs minēja spēles organizāciju un iespējas doties pretuzbrukumos.

“Mēģināsim izmantot tās iespējas, kas radīsies no standartsituācijām. Visiem ir skaidrs, ka neesam favorīti. Ņemot vērā spēlētāju resursus, Nīderlande ir viena no vadošajām komandām Eiropā. Jāņem vērā arī tas, ka rezultāts Turcijā bija neveiksmīga apstākļu sakritība. Noskaņojums ir kaujinieciski pozitīvs, tajā pat laikā apzinoties pretinieku spēku,” uzsvēra komandas stūrmanis.

Iespēja spēlēt Amsterdamā būs pussargam Andrejam Cigaņikam, kurš klubu karjeras laikā piestājis Nīderlandē.

“Esmu ļoti motivēts un gribu spēlēt pret tāda kalibra spēlētājiem, kādi ir nīderlandieši. Gribu parādīt sevi no vislabākās puses un uzvarēt. Esmu runājis daudz ar futbolistiem, ar kuriem spēlēju kopā Nīderlandē. Esam ciešā kontaktā. Visi novēlēja, lai parādu savu labāko spēli. Tomēr apzināmies, ka spēlējam pret Nīderlandi un nebūs viegli,” stāstīja Cigaņiks.

Pirmajā mačā Latvija “Skonto” stadionā ar rezultātu 1:2 zaudēja Melnkalnes valstsvienībai, bet Nīderlande viesos ar 2:4 atzina Turcijas pārākumu. Trešajās šīs apakšgrupas spēlē Norvēģija viesos ar 3:0 guva virsroku pār Gibraltāru.

Turpinājumā Latvija 30.martā Ataturka olimpiskajā stadionā Stambulā spēkosies ar Turciju.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis