Kazahstāna neatstāj variantus Itālijas valstsvienībai

Kazahstānas hokeja izlase, likmetv
29. maijs, 2021, 18:30
Kazahstānas hokeja izlase | Foto: REUTERS/Vasily Fedosenko

Kazahstānas hokeja izlase Rīgā notiekošajā pasaules čempionātā (PČ) sestdien svinēja uzvaru, kas Latvijas izlasi grupā nobīdīja piektajā vietā.

B grupā, kuras mači notiek “Arēnā Rīga”, dienas pirmajā cīņā Kazahstāna sagrāva Itāliju ar 11:3 (1:0, 2:1, 8:2).

Uz Romana Starčenko trešajā minūtē vairākumā gūtaijem vārtiem Itālija atbildēja ar Andželo Mičeli vārtiem un rezultāta izlīdzināšanu 25.minūtē.

Tomēr jau līdz perioda beigām Jegors Petuhovs un Jevgeņijs Rimarjovs panāca 3:1 Kazahstānas labā, mača turpinājumā ne uz mirkli nerodoties šaubām par tā uzvarētāju.

Kazahstānas vienībā Pieci (2+3) rezultativitātes punkti tika Starčenko, četri (1+3) – Kērtisam Volkam, trīs (2+1) – Artjomam Ļihotņikovam, bet pa diviem – Ņikitam Mihaiļisam, Jegoram Šalapovam (abiem – 1+1) un Alihanam Asetovam (0+2).

Itāļu rindās rezultatīvākais ar diviem (1+1) punktiem bija Alekss Petans.

Dienas otrajā spēlē ASV hokejisti atņēma cerības uz ceturtdaļfinālu Norvēģijai, uzvarot to ar 2:1 (1:0, 1:0, 0:1).

Rezultātu 11.minūtē vairākumā atklāja Konors Gārlends, bet 2:0 28.minūtē panāca Teidžs Tompsons.

55.minūtē vārtus izdevās gūt arī norvēģiem. Ar precīzu metienu izcēlās Kens Andrē Ulimbs, taču izlīdzinājumu norvēģiem panākt neizdevās.

Pēc uzvaras B grupas pirmajā vietā ar 12 punktiem piecās cīņās atgriezusies ASV. Desmit punkti sešās cīņās un otrā vieta ir Kazahstānai. Tikpat punktu četrās spēlēs ir Somijai, bet tālāk ar deviņiem punktiem četrās spēlēs seko Vācija. No pirmā četrinieka, kas dod iespēju turpināt cīņas ceturtdaļfinālā, ar astoņiem punktiem piecos dueļos izkritusi Latvija, bet tālāk ar sešiem punktiem piecās spēlēs un pieciem punktiem sešās cīņās ir attiecīgi Kanāda un Norvēģija. Turnīra tabulu noslēdz bez punktiem palikusī Itālija.

Dienas noslēgumā plkst.20.15 tiksies divas grupas augšgala komandas – Vācija un Somija. Maču tiešraidē pārraidīs kanāls “360 TV”.

Tikmēr A grupā Olimpiskajā sporta centrā sestdienas pirmajā duelī Čehija pārspēja Lielbritāniju ar 6:1 (1:0, 3:1, 2:0).

Jau spēles vidū čehi bija panākuši 4:0 pārsvaru, svinot pārliecinošu uzvaru un pakāpjoties uz ceturto vietu turnīra tabulā.

Divus vārtus čehiem guva Libors Šulāks, Lukāšs Kloks tika pie vārtiem un rezultatīvas piespēles, bet pa divām piespēlēm šajā mačā sakrāja Mihals Špačeks un Robins Hanzls, kamēr vārtos Romans Vils atvairīja 18 no 19 metieniem.

Vienīgie vārti britu komandā tika Metjū Maiersam.

Grupas otrajā sestdienas mačā Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komanda ar 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) pieveica Šveici.

Rezultātu 36.minūtē vairākumā pēc Imila Gaļimova piespēles atklāja Antons Burdasovs.

49.minūtē Niko Hišīrs rezultātu izlīdzināja, taču OKR komanda 51.minūtē atbildēja ar Pāvela Karnauhova un 53.minūtē ar Sergeja Tolčinska vārtiem.

Divas sekundes pirms mača beigām Tolčinskis fiksēja galarezultātu, raidot ripu tukšos vārtos – 4:1.

Tolčinskim šajā mačā trīs (2+1) rezultativitātes punkti, pa diviem – Karnauhovam (1+1) un Aleksandram Barabanovam (0+2), bet vārtos Aleksandrs Samonovs atvairīja 22 metienus.

Ar 12 punktiem piecos mačos Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komanda izvirzījusies A grupas vadībā. Pa deviņiem punktiem ir Šveicei piecos mačos un Slovākijai četrās spēlēs, bet pirmo četrinieku ar astoņiem punktiem piecos dueļos noslēdz Čehija. Tikpat punktu ir Dānijai, Zviedrija tikusi pie sešiem punktiem, bet pa četriem punktiem iekrājusi Baltkrievija piecos un Lielbritānija sešos dueļos.

Plkst.20.15 laukumā dosies Slovākija un Dānija. Spēle būs vērojama Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV 7).

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks līdz 6.jūnijam.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.