Eirolīgas ceturtdaļfināli: vai sērijas noslēgsies jau šovakar?

"Barcelona", likmetv
30. aprīlis, 2021, 9:47
"Barcelona" | Foto: "Barcelona"

Šovakar tiks aizvadīts “Turkish Airlines EuroLeague” izslēgšanas cīņu ceturtais duelis divos pāros. Pulksten 20:00 Sanktpēterburgā risināsies duelis starp vietējo “Zenit” un Rolanda Šmita pārstāvēto “Barcelona”, tikmēr 21:45 Minhenē spēkosies “Bayern” pret Milānas “Olimpia”.

24 Apr
Vakar 0
Šodien 0
Rīt 0
No records found

Sanktpēterburgas “Zenit” – “Barcelona”

Pienākusi sērijas ceturtā cīņa, līdz šim saistošākajā un spraigākajā ceturtdaļfinālu sērijā. Pēc trīs spēlēm ar 2-1 vadībā atrodas Katalonijas klubs, tomēr šī vadība ne pavisam nav nākusi viegli.

Pēc divām spēlēm Barselonā sērijas trešajā mačā Spānijas vienība pierādīja, kāpēc regulārajā sezonā viņi kļuva par labāko izbraukuma vienību. Pēc pirmā puslaika, kurš noslēdzās ar “Barcelona” viena punkta vadību, otrajā Spānijas vienībai izdevās lēnām attālināties no saviem oponentiem, spēli noslēdzot ar panākumu 78:70.

Arī otrajā spēlē Sanktpēterburgā par favorītiem uzskatāmi viesi, Krievijas vienībai savā laukumā nedemonstrējot pārāk pārliecinošu sniegumu. Par trešās spēles varoni kļuva Brendons Deiviss, kurš pēdējā ceturtdaļā ļāva “Barcelona” iegūt izšķirošo pārsvaru.

Šajā sērijā vērojams divu snaiperu duelis – Billijs Barons (“Zenit”) un Kails Kurics (“Barcelona”). Barons sērijā vidēji guvis 10,7 punktus, atdevis 1,7 rezultatīvas piespēles. Kuricam vidēji 11,3 punkti, realizējot piecus no sešiem izdarītajiem tālmetieniem (83,3%).

“Zenit” vienībai spiedienu uzliek tas, ka zaudējums liks noslēgt starptautisko turnīru sezonu, tomēr motivāciju dos klātienē esošie atbalstītāji, kas dzīs uz priekšu.

Šīs ir divas labākās vienības aizsardzībā šajā sezonā Eirolīgā. Sanktpēterburgas komandai nedaudz problēmas sagādā spēle zem groza, kur pretim nāk tādi vīri kā Deiviss un Po Gazols.

“Barcelona” galvenais uzdevums būs apturēt Kevinu Pangosu un Baronu. Ja izdosies ierobežot viņus, tad vienībai ir lieliskas iespējas sasniegt savu pirmo “Final Four” kopš 2014. gada.

Bukmeikeri “Barcelona” iespējas novērtē ar koeficientu 1.42, bet to, ka mājiniekiem izdosies sēriju pagarināt, novērtējuši ar 3.00.

Tā kā abas vienības ir lieliskas aizsardzībā, iespējams, ka spēle nebūs pārāk rezultatīva. Iespējai, ka mačā gūs mazāk kā 150,5 punktus, uzstādīts koeficients 1.92.

Jādomā, ka “Barcelona” uzvara tomēr nebūs pārāk pārliecinoša un koeficients uz “Barcelona” handikapu -4,5 uzstādīts 1.77.

Minhenes “Bayern” – Milānas “Olimpia”

Otrajā vakara spēlē tiksies “Bayern” un “Olimpia”. Arī šajā sērijā ar rezultātu 2-1 vadībā ir šīs dienas viesi no Itālijas.

Pēc divām uzvarām savās mājās “Olimpia” neizdevās izcīnīt uzvaru trešajā duelī izbraukumā, piekāpjoties vāciešu komandai ar 85:79. Lai arī Etores Mesinas trenētā vienība otrajā puslaikā centās atgūt zaudēto, tomēr pārsvars mājiniekiem bija pārāk liels. Šī kļuva par pirmo “Bayern” uzvaru Eirolīgas izslēgšanas spēļu vēsturē.

Vienu no labākajām karjeras spēlēm iepriekšējā duelī aizvadīja “Bayern” spēlētājs Vladimirs Lučičs, kuram 27 gūti punkti un septiņas atlēkušās bumbas zem groza, kā arī realizēti četri no pieciem tālmetieniem.

Tikmēr Itālijas vienībai viens no svarīgākajiem spēlētājiem ir Šeivons Šīlds, kurš regulārajā sezonā vidēji guva 13,5 punktu un realizēja 44,9% tālmetienu.

Vācijas vienība iepriekšējā spēlē dominēja zem groziem, uzvarot ar 37 atlēkušajām bumbām pret 29, kā arī lieliski kustināja bumbu, atdodot 18 rezultatīvas piespēles. “Bayern” ir vienīgā komanda, kas izpilda tik daudz divpunktu metienus spēlē – vidēji 41,6. Tas arī kļuva par faktoru uzvarai trešajā cīņā. Vienība izpildīja 40 divpunktu metienus un tikai 13 tālmetienus, un tā ir recepte, kas viņiem palīdzējusi visas sezonas garumā.

Tikmēr viesi pieļauj vismazāk kļūdu vidēji spēlē – 10,8. Pirmajās divās cīņās viņi to izdarīja vēl mazāk, tikai deviņas reizes, bet trešajā pieļāva 11 kļūdas. Par problēmu kļuva rezultatīvās piespēles. Tikai 11 rezultatīvas piespēles un vidēji 11,3 sērijā nav rādītājs, kas palīdzēs šajā turnīra stadijā. Arī metienu realizācija nav bijusi pārāk laba, vidēji trāpot 49,6% divpunktu metienu un 31% tālmetienu.

Šajā duelī eksperti abām vienībām devuši praktiski vienādas iespējas gūt panākumu. Minhenes “Bayern” uzvaras iespējamība novērtēta ar koeficientu 1.90, bet Milānas “Olimpia” ar 1.96.

Divos no trim mačiem pirmajā puslaikā pārāki ir bijuši vācieši, taču Itālijas vienība noteikti nevēlēsies to pieļaut vēlreiz. Koeficients, ka pēc pirmā puslaika vadībā būs “Olimpia”, novērtēts ar koeficientu 1.93.

Visās trīs izslēgšanas spēlēs vienības abas kopā guvušas vairāk kā 155 punktus. Tas, ka arī šajā cīņā tiks gūti vairāk par 155.5 punktiem, novērtēts ar koeficientu 2.14.

Pēc Vācijas kluba fantastiskā snieguma pirmajā spēlē mājās nākas uzdot jautājumu, vai viņi spēs šo enerģiju saglabāt arī sērijas turpinājumā. Ir gaidāma ļoti sīva cīņa, un iespēju, ka spēle beigsies ar milāniešu handikapu +2,5, bukmeikeri ir vērtējuši ar 1.72.