40 EUR bezriska likme
Saņemt

Uz dalību Tokijas olimpiādē tagad pretendē gan Sevastova, gan Ostapenko

Anastasija Sevastova, likmetv
30. marts, 2021, 15:36
Anastasija Sevastova | Foto: Chin/Getty Images/AFP

Divus mēnešus pirms kvalifikācijas termiņa beigām Tokijas olimpisko spēļu dalībnieku vidū ir gan Aļona Ostapenko, gan Anastasija Sevastova.

Pēc Sevastovas iekļūšanas pirmdien Maiami “WTA 1000” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā abas Latvijas tenisistes arī jaunākajā WTA rangā būs olimpisko ceļazīmju zonā.

Jau ziņots, ka pasaules ranga 57.rakete Sevastova pirmdien astotdaļfinālā ar 6-1, 7-5 uzvarēja horvātieti Anu Konjuhu (WTA 338.) un nākamajā cīņā tiksies ar Jeļinu Svitoļinu no Ukrainas (WTA 5.).

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 215 WTA ranga punktus, un tiek lēsts, ka jaunnedēļ jaunākajā pasaules rangā viņa cīņā par Latvijas pirmās raketes godu apsteigs Ostapenko, kura Maiami turnīra trešajā kārtā piekāpās pasaules ranga pirmajai raketei austrālietei Ešlijai Bārtijai ar 3-6, 2-6.

Par trešās kārtas sasniegšanu Latvijas tenisiste nopelnīja 65 WTA ranga punktus.

Ja olimpiskā kvalifikācija beigtos šobrīd, abas Latvijas sportistes dotos uz Tokiju.

Kvalificēšanās nosacījumi paredz, ka 56 no 64 sportistēm spēlēm kvalificējas ar vietu pasaules rangā. Turklāt no vienas valsts vienspēlēs nedrīkst piedalīties vairāk par četrām tenisistēm.

Šobrīd virs abām Latvijas sportistēm ir 11 ASV spēlētājas, septiņas čehietes un piecas krievietes, no kurām 11 sportistēm nav tiesību spēlē Tokijas vienspēlēs.

Olimpietēm jābūt arī savu valstu izlašu dalībniecēm Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņā, kas agrāk bija pazīstama ar Federāciju kausa nosaukumu.

Kvalifikācija pēc ranga beidzas 7.jūnijā – uzreiz pēc Francijas atklātā čempionāta.

Vēl astoņas vietas tiek piešķirtas dažādu lielo sacensību uzvarētājām un kontinentu pārstāvēm, no kā Latvijai varētu tikt viena vieta tikai gadījumā, ja neviena valsts tenisiste jau nav pārstāvēta vienspēlē.

Sarežģītāki kvalificēšanās nosacījumi ir dubultspēlē, kur piedalīsies 32 labākie pāri.

Dalību spēlēs nodrošina pasaules dubultspēļu ranga pirmās desmit sportistes, kuras no savas valsts var izvēlēties pārinieci, kura ir ne zemāk kā 300.vietā pasaules vienspēļu vai dubultspēļu rangā.

Līdz 24.pārim ieskaitot tiks ņemta vērā abu dalībnieču vieta pasaules rangā – vienspēlē vai dubultspēlē.

Vēl septiņi pāri, vienu vietu paturot mājiniecēm un ņemot vērā sportistu skaita ierobežojumu spēlēs ar 86 atlētēm visās trijās disciplīnās kopā (vēl arī jauktajā dubultspēlē), tiks noteikti pēc pasaules vienspēļu ranga vietu summas.

Priekšroka būs duetiem, kuros abas spēlētājas Tokijā spēlēs arī vienspēlē. Pēc tam priekšroka būs pāriem ar vienu dalībnieci vienspēļu turnīrā, visbeidzot – pāriem bez vienspēļu turnīra dalībniecēm.

Šobrīd Ostapenko pasaules dubultspēļu rangā ir 23.vietā, bet Sevastova – 161.vietā.

Abas tenisistes dubultspēli kopā jau ir spēlējušas, tai skaitā Federāciju kausa izcīņā un pagājušajā vasarā paraugmačā ar Igaunijas valstsvienību.

Arī dubultspēlēs olimpisko ceļazīmju piešķiršanai tiks ņemts vērā pasaules rangs 7.jūnijā.

Tokijas spēles norisināsies no 23.jūlija līdz 8.augustam.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis