40 EUR bezriska likme
Saņemt

Daiļslidotājs Vasiļjevs nopelna Latvijai olimpisko ceļazīmi

25. marts, 2021, 16:55

Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs ceturtdien Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā pasaules čempionātā daiļslidošanā īsajā programmā neilgi pirms pēdējo konkurentu starta ieņem desmito vietu, kas viņam ļāvis nopelnīt olimpisko ceļazīmi un vietu izvēles programmas sacensībās.

Latvijas daiļslidotājs īsajā programmā nopelnīja 81,22 punktus. Par tehniskajiem elementiem viņš saņēma 40,90 punktus, bet par programmas komponentēm 40,32 punktus. Šāds sniegums Latvijas sportistu pagaidām ierindo desmitajā vietā, bet viņš nevarēs nokrist zemāk par 16.pozīciju.

Sacensības vēl turpinās, un slidojumus īsajā programmā vēl veiks seši daiļslidotāji.

Izvēles programmai kvalificējās 24 labāko rezultātu īpašnieki. Šie paši sportisti vienlaikus arī iegūst savai valstij vietu Pekinas olimpiskajās spēlēs. Sacensības īsajā programmā dāmām paredzētas piektdien, bet dienu vēlāk – vīriem.

Pasaules čempionāts daiļslidošanā kalpo kā galvenās kvalifikācijas sacensības 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Daiļslidotāji vīriešu un sieviešu konkurencē sadala 24 olimpiskās ceļazīmes, pāru slidojumā tiek izcīnītas 16, bet dejās uz ledus – 19 ceļazīmes.

Pasaules čempionāts Stokholmā notiks no 22. līdz 28.martam.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
4/5
1 balss