Vai Beļģijai izdosies apturēt čempioni Portugāli?

25. jūnijs, 2021, 11:48

Ceturtajā EURO 2020 finālturnīra astotdaļfinālā tiksies Beļģija un aktuālā Eiropas čempione Portugāle. Mača sākums 22:00.

2 101

Beļģija grupu turnīru noslēdza ar trīs panākumiem un deviņiem punktiem, pārspējot Dāniju, Somiju un Krieviju. Pirmajā cīņā ar 3:0 sagrauta tika Krievija, divus precīzus spērienus izdarot Milānas “Inter” futbolistam Romelu Lukaku.

Otrajā cīņā smagajā duelī ar 2:1 pārspēta Dānija, pret kuru puslaiks noslēgts iedzinējos ar 0:1. Atspēlēties palīdzēja Kevina De Breines došanās laukumā, kurš rezultatīvi piespēlēja pirmajā vārtu guvumā, bet pats realizēja otro sitienu.

Pašreizējie Eiropas čempioni Portugāļi turnīru sāka ar 3:0 panākumu pret Ungāriju. Līdz 84. minūtei rezultāts vēstīja 0:0, tomēr favorīti spēja realizēt savu pārākumu un guva trīs bezatbildes vārtus un iesāka finālturnīru ar trīs punktiem.

Turpinājumā nācās spēkoties ar 2014. gada pasaules čempioniem no Vācijas. Pirmie vadībā izvirzījās Eiropas čempioni, pateicoties Krištianu Ronaldu precīzajam spērienam pēc ātrā pretuzbrukuma. Tomēr pēc tā spēles gaitu savās rokās pārņēma Vācija, kas izvirzījās vadībā ar 4:1, pateicoties portugāļu diviem sitieniem savā cietoksnī, mēģinot aizsargāt savus vārtus. Duelis noslēdzās ar 4:2.

Trešajā cīņā pretim stājās aktuālie pasaules kausa turētāji no Francijas. Puslaiks noslēdzās ar 1:1, bet arī otrajā puslaikā abas komandas pa vārtu guvumam un duelis noslēdzās ar 2:2. Grupu turnīra noslēgumā portugāļiem paliekot trešajā vietā.

Portugāle savstarpējos dueļos uzvarējusi sešas reizes, septiņos gadījumos uzvarētājs nav noskaidrots, bet piecās cīņās panākums beļģiem.

Pārbaudes spēle0:0

Beļģijas valstsvienībai ir nedaudz labākas iespējas svinēt panākumu šajā spēlē jau pamatlaikā, ekspertiem uzstādot koeficientu 2.50. Portugāles varbūtība uzvarēt novērtēta ar 3.10, bet papildlaikam tā ir 3.35.

Abas komandas guvušas vārtus četrās no piecām iepriekšējām spēlēm, iespēja, ka tas notiks arī šodien, vērtēta ar 1.85.